Мами, бабите и свекървите помагат ли ви??

  • 3 126
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Помагат ли ви от време на време свекървите и майките за децата и бебенцата ви?

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 12:10 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 28 642
Не, нямаше нужда. При нормални обстоятелства двамата родители са достатъчни.

# 2
  • Мнения: 8
Не, нямаше нужда. При нормални обстоятелства двамата родители са достатъчни.
e=1631002543]
Помагат ли ви от време на време свекърви те и майките за децата и бебенца та ви?
[/quote] да именно когато трябва

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
да именно когато трябва
A кога трябва? И какво разбираш под "помага с бебето" - храни го, сменя памперс, къпе или ?

# 4
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 034
Не, не ми помагат.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 12:10 от Не се сърди, човече

# 5
  • София
  • Мнения: 13 273
Зависи какво разбираш под помощ.
Помагали са, когато децата поотраснаха и трябваше да се водят някъде (на извънкласни мероприятия, на спорт, на детско парти), когато ги водеха някой път с тях на почивка или ги наглеждаха за няколко дни, за да идем някъде. Не са идвали ежедневно, не са гледали малки бебета, не са къпали, хранили, обличали, извеждали (не броя да дойдат с на в парка на разходка). Справяли сме се сами със съпруга ми и не ни е тежало, но пък съм знаела, че при необходимост мога да разчитам да се отзоват на молба от наша страна.
Уточнявам, че ние сме с 4 деца, от които първите 2 са породени, но другите са с голяма разлика. И в чужбина сме живяли с 2 и за кратко с 3 деца. Разчитали сме един на друг. Но пък вкъщи живеем в съседство с моите родители (в един вход сме), свекърите живеят през няколко пресечки и родителите ни са приятелски семейства още отпреди да се родим ние със съпруга ми, та сме малко по-особен случай.
За двете по-малки деца са помагали повече, в смисъл, че бабите вече бяха пенсионерки и им беше приятно да вземат някое дете или всички и да идат някъде на въздух, а аз да остана да ошетам, да се изкъпя, да се наспя. Но пък тогава вече и кантората ни беше до дома ни, заради което съпругът ми си беше почти постоянно у дома. После имахме за кратко и бавачки, докато тръгнат на ясла.
Ако става дума за едно дете и то бебе, помощ от бабите понякога дори пречи на родителите. Единствено е плюс, когато и двамата родители работят, но тогава вече не е помощ, а си е гледане.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 642
Преди малкият да тръгне на училище, майка ми го е гледала за по няколко часа може би 4-5 пъти. Това са 4-5 пъти за около 6 години. Толкова се е налагало – по-рядко от веднъж годишно. Ти нещо такова ли разбираш под "когато се налага"?

# 7
  • Мнения: 46 535
И бабите, и дядовците са били винаги насреща, когато сме поискали помощ, но не сме прекалявали.
След раждането свекърва ми остана за 1 седмица.
На 6 месеца майка ми остана за 2 дни с бебето, ние отидохме с приятели на планина.
На 1 г. пак, не помня точно за колко, 5-6 дни, ходихме на море.
След 3 г. ваканциите оставаше основно при майка ми и баща ми, защото сами са си шефове и можеха да си позволят по-свободно разпределяне на времето. Свекърите ми също са работещи и при тях беше по-трудно, затова ходеше, когато беше там сестрата на мъжа ми с нейните деца и основно тя се грижеше за всички диванета.

Иначе за ежедневието не. Живеем в различни градове и сами се справяме с мъжа ми. Не ми е било трудно, защото сме само с 1 дете и мъжът ми участваше активно в отглеждането (след работа, почивните дни и на почивки я гледаше изцяло той).

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Не,не са ми помагали много.
Свекърва ми е инвалид в количка.
Майка ми работи,има си социален живот-излиза с приятелки,пътува често....
Веднъж седмично идваше,давах и количката да заведе бебето на разходка за около час.
Сега дъщеря ни е вече голяма-излизат с баба си в парка,на кино,на ресторант. пак веднъж седмично за 2-3 часа.
За цял ден или за няколко дни-не.

# 9
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
Помагат ми, да. Но докато децата бяха бебета съм ги оставяла на баби за около час най-много, при това много рядко, за да ида на лекар или да свърша нещо друго. Сега, когато децата са по-големи повече ми помагат, най-вече през ваканциите - гледат децата по седмица-две. Не мога да ги оставя за повече, защото ми е жал за родителите ни, децата са щури и трудни за гледане. Пак съм доволна, пък и децата са щастливи, защото искат да са с бабите и дядовците си.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 995
До 2-годишна възраст гледахме изцяло сами (в чужбина), като ползвах услугите на детегледачка веднъж седмично, ако се налагаха излизания. Майка ми започна да се включва, когато се върнах обратно на работа в България, а таткото още не беше приключил ангажимента в чужбина.

# 11
  • Мнения: 585
Майка ми е гледала големия ми син веднъж за 3 дни, бях в болница, от деня на прибиране си го гледах пак аз.
Нито ден повече, нито час някога мама или свекърва не е гледала нито едното от двете ми деца.
В чудесни отношения сме, просто не им се гледат деца, възрастни са, уморени, имат своите болежки тук там, работят още. 
Предпочитат да си почиват, а и аз съм съгласна.
Идват на гости, аз си гледам децата те им се радват колкото могат и искат.

# 12
  • Мнения: 2 352
Моите родители ни помогнат. В началото майка ми, по мое желание, остана за няколко дни вкъщи. След това идваха и взимаха бебето за разходка за около час, но 1-2 пъти седмично. Докато аз оправя вкъщи, взема си душ. Оставяли сме я за по няколко часа докато с мъжа ми отидем да свършим някакъв ангажимент. Когато стана на 1г и 7-8м започнахме да я оставяме за по 1-2 нощувки при тях. Но те са млади и най- важното е, че имат желание да си гледат внучето. Няколко пъти аз съм се обаждала да ги питам дали имат възможност да я гледат, докато в повечето случаи те сами се обаждат и питат няма ли вече да я водим, че им липсва. Гледат я добре, малката се чувства комфортно при тях и сама ги търси. Като я оставяме няма търпение да ни кажа чао Grinning
Ако нямаха възможност или не искаха не бих се натрапвала.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Да, помагаха и все още помагат. Много. Но помощта не се дължи. Тя е по желание.

# 14
  • Мнения: 29 475
Не.

Принципно бих приела при обстоятелства като влизане в болница например.
Малкият е гостувал 5-6 дни по негово желание. Не знам дали се брои за помощ....

# 15
  • Мнения: 2 163
Болна тема. Не.

# 16
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
А защо, трябва да Ви помагат? В смисъл имате здравословни проблеми или Ви се налага да тръгнете на работа и бебето/детето не прието на ясла/ градина?

# 17
  • Мнения: 46 535
А защо не? "Помощта" няма като ефект само облекчаване на родителите, но и създаване на пълноценна връзка м/у внуците и бабите/дядовците.
Ако живеехме близо, щях да приемам за напълно естествено да участват във взимане/водене на градина/училище, гостуване в почивните дни, разходки, приготвяне на домашна храна. От наша страна, същото - да им занесем вкусна вечеря, да им помогнем в ежедневните дейности и т.н.

Живот и здраве, ако някога живея близо до внуците си, не бих отказала тези приятни емоции. Разбира се, съгласувано с родителите.

# 18
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
А защо да не трябва да помагат? Трудно е особено като са малки децата, вързани за теб, не можеш да се наспиш, не си адекватен, не можеш да свършиш нищо различно от обслужването им. Да, помощта е доброволен акт, но няма какво да се лъжем - никога не е излишна.

# 19
  • Мнения: X
За какво да ми помагат? Да не сме сакати с мъжа ми? Нито искам някой друг да мие дупето на детето, нито може някой да го накърми вместо мен, още по-малко пък да го приспива и носи. Прането няма как някой да ми пипа и да ми простира и подрежда бельото, чиниите ги мие съдомиялна, пода го чисти робота и толкова. И къщата и детето са си наши - и за приятните моменти и за отговорностите, които ги съпътстват.

# 20
  • Мнения: 7 322
Аз съм от другата страна, баба съм. Не помагам, защото живея далеч, работя активно. Като се прибираме в България гледам детето 2-3 часа, или една нощ, ако родителите са излезли. Т.е. не помагам, не изпитвам угризения, нямам чувство, че съм длъжна да помогна. На мен майка много ми помагаше за дъщеря ми, когато беше малка и не толкова малка. Бях в друга житейска ситуация и сама нямаше да се справя.

# 21
  • Мнения: 5 683
Да, помагаха и все още помагат. Много. Но помощта не се дължи. Тя е по желание.
+1
И двете семейства имаха и все още имат желание да помагат.
А защо не? "Помощта" няма като ефект само облекчаване на родителите, но и създаване на пълноценна връзка м/у внуците и бабите/дядовците.
Ако живеехме близо, щях да приемам за напълно естествено да участват във взимане/водене на градина/училище, гостуване в почивните дни, разходки, приготвяне на домашна храна. От наша страна, същото - да им занесем вкусна вечеря, да им помогнем в ежедневните дейности и т.н.

Живот и здраве, ако някога живея близо до внуците си, не бих отказала тези приятни емоции. Разбира се, съгласувано с родителите.
+ 1

# 22
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
Под помощ не се разбира робски труд от възрастните ни родители, а просто прекарване известно време с децата, че да могат родителите да идат на кино, или да напазаруват.

# 23
  • Мнения: 2 352
Защото се създава една много специална връзка между тях. Защото е много приятно да видиш как детето тича към баба си да я прегърне, как посреща дядо си от работа и бърза да го води да му покаже нещо. Моите спомени от детството са най- хубави от моментите изкарани на село при баба. Не отказвайте тази връзка, ако бабата и детето я искат! Само защото няма да е нахранено и облечено точно по вашите стандарти или пък че го глезят малко повече.

# 24
  • Мнения: X
Защото се създава една много специална връзка между тях. Защото е много приятно да видиш как детето тича към баба си да я прегърне, как посреща дядо си от работа и бърза да го води да му покаже нещо. Моите спомени от детството са най- хубави от моментите изкарани на село при баба. Не отказвайте тази връзка, ако бабата и детето я искат! Само защото няма да е нахранено и облечено точно по вашите стандарти или пък че го глезят малко повече.
Малко в повече идва драматизмът. Кой и кого от какво е лишил? Имах прекрасни отношения с едната си баба докато беше жива и все още имам с другата и те не са ме отглеждали. Нито са живели у нас да чистят и готвят вместо нашите, нито нашите са ни оставяли на отглеждане при тях, за ходят на почивка примерно. Не виждам по-голяма необходимост от срещи и събирания веднъж-два пъти в месеца. Всички работим, имаме си ангажименти и занимания вечерно време, уикенди и не може всяка свободна минута да се "създава специална връзка".

# 25
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
И твоят драматизъм идва в повече. Не разбираш ли, че някои хора си умират да се събират с роднините си, което няма нищо общо с чистенето и миенето на задници.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 16:19 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 26
  • Мнения: X
И твоят драматизъм идва в повече. Не разбираш ли, че някои хора си умират да се събират с роднитите си, което няма нищо общо с чистенето и миенето на задници.
И кой ги е спрял да се събират? Къде е драмата в случая?

# 27
  • Мнения: 2 163
Дете на отглеждане не бих оставила никога. То е моя отговорност и на бащата. Единствено щеше да е хубаво, да го оставяме за по една вечер, за да излезем сами. Но се свиква, детето си расте и без баби и дядовци.

# 28
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
И аз това се чудя? Помощ при отглеждане означава точно това - да прекарваш време с детето, не да го кърмиш, миеш, да чистиш къща или да копаеш градина. Е сигурно ще трябва да го нахраниш по някое време, все пак човещинка, но дали ще е с тристепенно меню или с джънк, едва ли има значение.

Боже, кой говори за дете на отглеждане. Някои хора наистана са много ограбени от живота.

# 29
  • Мнения: 2 352
Някои майки просто трябва да се бият в гърдите какви саможертвени майки са, че не оставят и за 1 секунда детето без техен надзор.(Не говоря тези за тези, които нямат избор.)

# 30
  • Мнения: X
Някои майки просто трябва да се бият в гърдите какви саможертвени майки са, че не оставят и за 1 секунда детето без техен надзор.(Не говоря тези за тези, които нямат избор.)
Явно да гледаш собственото си дете се счита за саможертва в днешно време.

# 31
  • Мнения: 578
Помагали са ми в началото, когато се роди. След това са го гледали 3-4 пъти за но 2-3 часа, но е ставало с много уговорки и мръщене. Навсякъде си водим детето с нас. Излизаме поотделно с мъжа ми вечер с приятели. Никога дари не са ни питали, дали имаме нужда от помощ. Нищо че сме в един град предпочитат да виждат детето по вайбър. Не че ми е драма и предпочитам да не се месят, но другите внуци са доста по-обгрижвани, а моето дете все пита за баба и дядо.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 273
Аз пък никой не видях да изпада в такива крайности, но самата аз правя разлика между това да си гледаме с баща им сами децата, което си е наша отговорност и да имат време да общуват с родителите ни и съответно да си създават хубави отношения с бабите и дядовците.
Ние сами сме се грижили винаги за децата и домакинството ни. Даже вече големите ни 2 деца ни са самостоятелни, но това не означава, че не са близки с бабите си. Ето, цяло лято аз изкарах с двете малки деца в лятното ни жилище. Родителите ми и свекърите ми имат също такива жилища наблизо. Децата ходят по няколко пъти на ден до тях, бабите ги черпят по нещо, вечер се разхождат из малките улички, играят с дядовците си на карти и на табла. Не съм ги спряла да си общуват пълноценно. Дори някои дни остават да спят при тях, но това е различно от това да очаквам на всяка цена бабите им да се занимават с тях и да поемат отговорността за основните ангажименти.
Конкретно малките бебета трябва първо да създадат отношения с родителите си, а и няма по-голяма помощ от това бабата да се разходи с количката за час, докато майката си почине. Вече ако някоя баба дойде да ми обяснява как да къпя и обличам дете или как да си подреждам гардеробите и да си готвя супата, няма да си повтори гостуването.
Явно всичко си е до хора и разбирания.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 15:15 от Fever Ray

# 33
  • Мнения: 29 475
Не виждам някой в темата да се "бие в гърдите" колко велик родител е.

Въпрос на личен избор е. Детето е наше и го възпитаваме по нашите /на мен и баща му/ критерии, които не са по вкуса на много други хора извън семейството, но това е, което смятаме за правилно.

Никой не го спира от контакти с баби/дядовци, но чак пък "много специална връзка"..... Честно казано предпочитам тази връзка да е с мен и баща му.

# 34
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
Мдаммм, значи правилно съм разбрала "помощ" = на гледане за времето ( понякога цяла събота и неделя) когато родителят си почива от детето, т. е кино, заведения МОЛ, и други забавни неща, все забавления, които по дифолт се полагат на родителите....
И не тази "помощ" не е = емоционалната връзка с родителите (баби и дядовци)

# 35
  • Мнения: 15 356
Ние с бащата сами си гледаме детето от ден първи.Едните баба и дядо не желаят да се занимават с нея,другите са далече.Не ни тежи по никой начин.Онзи ден я оставихме на моите родители и ние излязохме двамата .Да,хубаво беше да сме сами четири часа,но ние сме поискали да имаме дете и приемаме отглеждането му за наш ангажимент.А и както мъжът ми се справя ,много жени не могат.Не се чувстваме изтощени и скапани,макар че детето ни е доста енергично и на моменти екстремно.Направили сме й режим с ранно лягане,така че вечер след 20-20.30 сме си ние сами и можем да си обърнем внимание.
Не би ми било приятно  да знам че,майка ми и баща ми да са си взимали почивен ден от нас.Нямам нужда и от почивен ден като родител.

# 36
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
И как го разбра това, Мамзел Нитуш?

Бих искала да си оставям децата за събота и неделя, но родителите ми живеят в друг град и няма как да стане. Идват на гости понякога, а аз и мъжът ми излизаме на кино. Това беше преди ковида де, вече не ходим на кино. Но пък използвахме момента да си пазаруваме мебели, защото правихме ремонт. Голяма екплатация падна на възрастни родители, голяма.

Най-хубаво ми беше в детството като се оттърва от нашите при бабите и дядовците ми. Изобщо не съм гледала на това като на оттърваве от нас, а точно обратното.

# 37
  • Мнения: 746
Хубаво е да има желание от страна на бабите/дядовците да прекарват време с внуците, така родителите могат да отдъхнат за малко, но понякога така наречената специална връзка между баби и внуци може да ти създаде много главоболия, особено ако и двете баби държат да виждат често детето и ревнуват, а това става и повод за конфликти. При мен има такъв проблем и ми писва да жонглирам в опити да създам някакъв баланс и много често ми се иска да им хвърля по една майна на всички.

# 38
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
Ние с бащата сами си гледаме детето от ден първи.Едните баба и дядо не желаят да се занимават с нея,другите са далече.Не ни тежи по никой начин.Онзи ден я оставихме на моите родители и ние излязохме двамата .Да,хубаво беше да сме сами четири часа,но ние сме поискали да имаме дете и приемаме отглеждането му за наш ангажимент.А и както мъжът ми се справя ,много жени не могат.Не се чувстваме изтощени и скапани,макар че детето ни е доста енергично и на моменти екстремно.Направили сме й режим с ранно лягане,така че вечер след 20-20.30 сме си ние сами и можем да си обърнем внимание.
Не би ми било приятно  да знам че,майка ми и баща ми да са си взимали почивен ден от нас.Нямам нужда и от почивен ден като родител.
Чудесно казано.....

# 39
  • София
  • Мнения: 13 273
...
Не би ми било приятно  да знам че,майка ми и баща ми да са си взимали почивен ден от нас.Нямам нужда и от почивен ден като родител.

Още повече, че децата много бързо се превръщат с големи хора и тръгват по пътя си. Отделянето на големите ни дъщери ми беше трудно, макар да се виждаме често, а времето в България да прекарват в съседство с нас.

# 40
  • Мнения: 46 535
Разбиранията на различните хора са различни. Съответно е нормално и да имат различни навици/очаквания/отношения. Темата не е за или против, предимства и недостатъци, авторката просто пита как е било при вас...

# 41
  • Мнения: 15 356
Темата не е за и против помощ от баби.Който иска да си оставя децата за ден ,седмица или месец,аз на този етап не бих могла .Не чувствам и необходимост.Във всяко семейство е различна ситуацията,различни са и родителите и бабите и децата.Моята идея е,че детето не ни е тежест и не ни пречи на общуването ни като мъж и жена.За фризьор,лекар ,козметик и т.н.се съобразявам със смените на мъжът ми,за излизане -не излизаме вечер .За нас не е проблем.
Февър,от 17 годишна не живея с нашите,на 37 съм сега.И да ти кажа много си права .

# 42
  • Мнения: 578
Да оставиш детето за 2 часа при някоя баба, за да свършиш някаква работа, не е почивка от детето. Но и особено в тази ситуация, не е необходимо да се води детето в магазини или по лекари. А второто не винаги може да се съобрази с работното време на половинката.
Понякога просто ти се иска да си сам един час, и ни мисля че това е изоставяне на детето. А и то след определена възраст има нужда да комуникира с други хора, различни от мама и тате. То по тая логика, това че го пращате на градина си е чиста почивка от детето, пък и то целодневна.

# 43
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
Интересното е как фиксирани в децата си родители, изведнъж ще ги пуснат от гнездото и след като те създадат семейство, няма да прекарват никакво време с внуците си. Нали точно защото съм привързана към моите родители и знам какво са значели за мен бабите и дядовците, затова и продължават да присъстват в живота ми, както и този на децата. И аз съм се изнесла на 17 години, но естествено, че постоянно съм се виждала с нашите, а при баба и дядо не спрях да пътувам, докато не станах на 30 и не починаха. Не смятам да умирам и за децата си, щом се изнесат от нас.

# 44
  • Мнения: 2 163
А на мен ми е странно да ти гледат детето, а ти после да не искаш да помагаш с внуците.

# 45
  • Мнения: 15 356
Не видях някой фиксиран в детето си да е писал в темата.Но не ме и интересуват фиксираните .Всяко семейство си решава какво е най-добре за него .

# 46
  • Мнения: 41 046
Много са ни помагали, особено едните. Ми голяма полза е да има кой да гледа бебчо та да отидете някъде на почивка за няколко дена, вечер да излезете, налага се нещо важно да се прави, болни сте...
Не са длъжни, това е безспорно, но иначе е обичайно да помагат. Че те подскачаха от радост, като им се даде внучката. И аз се моля да се налага да помагам докато съм още здрава и права.

# 47
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 034
А на мен ми е странно да ти гледат детето, а ти после да не искаш да помагаш с внуците.
Баба ми отгледа мен, сестра ми и братовчедка ми. Събота и неделя, ваканции, празници, при баба.
Майка ми много се радва, че има внуче, но не го е пазила и за час, да отида на лекар или нещо важно. Сега се сърди, че детето бяга от нея, и не иска да общува. Как да стане, като му е чужда?
Братовчедка ми също сама си гледаше нейното.
Не че някои ми е длъжен, но пък не ми е леко да гледам около мен баби как гледат с дни внуците си, а аз само на себе си и мъжа ми разчитам. Шанс, какво да се прави. Оцеляваме някак си.

# 48
  • Мнения: 2 163
Оцелява се, разбира се, да няма да си изхвърлим децата я. Мене ме тресе люта завист, като видя баба да бута количка или с малко дете на разходка.

# 49
  • Мнения: 12 808
На нас ни свеки ни гледаше децата един час в седмицата, за да излезем малко сами навън. Плащахме си този час много солено, защото тя само викаше.
Но майка ми пък не идваше и за толкова.
Тя пък веднъж гледаше малкия десетина дена, когато беше на годинка. През това време бяхме с каката на море, той ни се стори прекалено малък.
Синът ни караше, като беше на 4, непрестанни ангини, та майка ми цяла година го гледа. Взимахме си го в петък, а в понеделник сутрин й го водехме. Идеята беше, че като не ходи на градина, няма да боледува, както и стана. А после като тръгна пак на градина, беше поизрастнал и не боледуваше вече.
И вече като станаха по-големи, ги взимаха понякога през ваканциите. И пак - свекърва ми овикваше не само нас, но и децата. Майка ми е съвсем друг човек, та да разберат децата, че бабите не са едни викащи хора, а могат да са любящи и забавни.

# 50
  • Мнения: 126
О да и от двете страни я гледат малката и й се радват. Живеем на 10 мин. От родителите ми и почти през ден се виждаме с тях, но аз съм и много близка с родителите ми, а свекърите също поне 1 път в седмицата и при тях им я карам и те й се радват а аз през това време я излезна с приятелка да разпусна я малко в магазините. И така ми е супер, разпускащо е а аз не изпушвам от умора и нерви. Според мен всяка майка поне 1 път в седмицата е хубаво да прави нещо за себе си, че след време няма да ти дадат медал за това, че си гледал само и единствено ти детето ти без никаква помощ. 🙂

# 51
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Има си нужда човек да вземе въздух понякога. Децата може и да са ни деца и да ги обичаме, но понякога натежава. Имам приятелка, разведена. Свекърва й почина, свекърът не се интересува от детето, нейните родители са далеч и болни, няма братя и сестри, а бащата пътува по корабите. А и нейното дете едно приказливо, експанзивно, упорито, постоянно е борба на характери с него. Вече е голям, но не достатъчно за да го оставя сам, на всичко отгоре и е ужасно кекав, боледува непрекъснато. Направо е изтрещяла, в една постоянна въртележка от работа, домакинстване, гледане на болно дете, а когато е здрав, го разкарва по училище и извънкласни занимания. Не знам дали аз бих могла.

# 52
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 311
Майка ми дойде в началото на лятото за една седмица, за да може детето да отиде на Горско училище. Някой трябваше да го взима в 16:30 и да седи час с него, докато се появя аз. Помощ си е отвсякъде.

# 53
  • Мнения: 8
Преди малкият да тръгне на училище, майка ми го е гледала за по няколко часа може би 4-5 пъти. Това са 4-5 пъти за около 6 години. Толкова се е налагало – по-рядко от веднъж годишно. Ти нещо такова ли разбираш под "когато се налага"?
да точно когато се налага и когато трябва при нас никоя от двете не иска и незнам защо първо начално казаха ако имате нужда от помощ само се обадете е да ама не опитах ме няколко пъти защото наистина ние се е налагало

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Ами като не искат, насила не става. Стягате се и се оправяте сами.

# 55
  • Мнения: X
Чакай сега.... Била си в дом за сираци? Как очакваш майка ти да помага с детето? Fearful
Неговата майка очаква писателката. Неговата майка.

# 56
  • Мнения: 11 569
И друг път съм писала- моето дете, който не го е хванал, той не го е гледал.
От желаещи не мога да се вредя.
Тази година изяви за пръв път желание да остане при майка ми за седмица.
Тя- щастлива, той- доволен. Много.
Иначе, има две баби, три прабаби, две прапрабаби и един дядо- всичко живо в кондиция и на услугите си.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Напоследък и аз не мога да си видя детето. По няколко дена при майка ми, таман се върне и я вземе баща й. От средно три месеца лятна ваканция, два е изкарала с тях.

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Не.Майка ми живее в чужбина,идва си веднъж годишно за 15 дена.През това време ходи на профилактични прегледи и свърши някоя изостанала работа.Идва с нас в парка на разходка,оставяла съм сина за малко да свърша нещо и се връщам в парка при тях.Свекърва нямам.Затова не мога да тръгна и на работа,с това онлайн обучение не знаеш кога ще ти се наложи да си останеш вкъщи.Лятната ваканция също няма къде да отиде и си го гледам аз и мъжа ми.Свикнали сме си с него,навсякъде ходи с нас,независимо дали е в банка или болница за преглед.Не ни тежи,даже ни е хубаво че си е с нас.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 3 035
За пореден път обиди, клетви, квалификации.
Разчиствам и заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт