11 клас - първа тема, изпълнена с надежда

  • 37 026
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • BG
  • Мнения: 4 457
Сигурна бях, че 11-12 клас ще са пас, в голямата си част

# 706
  • София
  • Мнения: 7 063
И при нас се получи нещо такова. Старат декларация я пуснаха на 30.11, със срок за подаване до днес включително. Класният днес писа, че има още няколко човека, които чака да предадат нещо или поне да пишат, че не са съгласни с нищо.
Сега, тъкмо са се наканили една декларация да изпратят, ако им пуснат още една, много поздрави ще отнесат, усещам. Ако добавим и вчерашният горещ ден, съвсем. 🥴

# 707
  • София
  • Мнения: 12 013
Когато пуснаха първата анкета за ПО с тестове в лаборатория, директорът удължи първоначалния срок, защото 200 от 776 не бяха отговорили изобщо. Sad Сега обаче няма да могат да удължат срока, защото до 14 часа самите те трябва да са изпратили обобщена информация до РУО.

# 708
  • BG
  • Мнения: 4 457
Напълно разбираемо е нежеланието им, което отново доказва липсата на необходимост от въпросния втори гимназиален етап.
Ако аз ходех на уроци и се готвех за КСИ, подготовка,  която училището почти не може да ми осигури, щеше да е голямо улеснение за мен да съм съсредоточена предимно върху това.  Да не говорим за чакащите ги тестове, изпитвания... не знам, класнА не би трябвало да имат вече Joy
Да не говорим и за изискването на унитата за среден успех при кандидастване, защо да си го "развалят" зорлем.

# 709
  • София
  • Мнения: 922
Санака, нашите девойки са били вчера и днес на изпит по английски по едно и също време, и място, но моята познава твоята само задочно и не се обадила 😆.

# 710
  • София
  • Мнения: 12 013
Сериозно? Тя даже не е разбрала, че има друго момиче от Испанската /говорили са си в паузите с няколко деца/. Ами, като не пишеш редовно в темата...
Иначе общо взето е доволна от изпита. Очаквала да е по-труден. Откри си една грешка. Joy

# 711
  • София
  • Мнения: 7 063
Момичета, това за сертификата ли?
Я, разкажете как минава реално един такъв изпит. Два дни ли е?

# 712
  • София
  • Мнения: 12 013
Два дни е, които може да не са поредни. Устният е в един ден и всички останали писмени части са в друг ден с 20-30 минутни паузи между тях. На устния си разпределен рандом с друго дете. Моята е била с един младеж, който хем бил много и видимо притеснен, хем непрекъснато я прекъсвал. Joy Тя избра компютърен вариант на теста, което няма много смисъл, при положение че тестът се провежда на място в центъра. Но по-бързо пишела на компютър. Иначе сравнително лесен й се е сторил. На райтингите /2 броя - есе и писмо - отговор на друго писмо/ е написала обем, близък до горната граница /между 220 и 260 думи, а тя написала по 258/. Да се чудиш как на български не може да скалъпи 5 изречения. Smirk

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 21:00 от sanaka

# 713
  • София
  • Мнения: 922
Ами те не се познават лично, но съм и разказвала за бг мама мафията и за дъщеря ти- знае я "по физиономия". Иначе и тя уж доволна от изпита, ще видим накрая 😀.
За изпита: да, два дена е. Единият ден е устната част, на другия са още 3 писмени части. Реално писмените са на фиксирана дата, устната част е гравитираща около нея Simple Smile Удоволствието струва около 400лв;

# 714
  • София
  • Мнения: 12 013
Съобщението ми в родителската група вече е видяно от 17 родители. Има надежда!

# 715
  • София
  • Мнения: 9 860
При нас 10 са съгласни за тестване, 13 са против, 5 не са отговорили. 🤐 От три дни е тая анкета, не гледат ли в Школо?!?

# 716
  • Мнения: 4 915
Юхуу, от класа на малката (31СУЧЕМ, 9ти), от 30 деца само 1  не е дало Декларация за съгласие.
При наборката май също се събира мнозинство ( валят декларации в общ чат с класната в Школо Wink).

# 717
  • София
  • Мнения: 584
При наборката май също се събира мнозинство ( валят декларации в общ чат с класната в Школо Wink).
Дано! Стига с това ДО!

# 718
  • Мнения: 8 775
При нас вчера съобщение в общия чат на класа за бърза РС в 17.00,което е невъзможно.Изместиха я за 18.00 също невъзможно за повечето от нас.Декларацията пусната междувременно на децата,да я разпишем и върнем до 19.00ч. Все едно всеки има у тях си офис оборудване с принтер и скенер.Родителите роптаят,глас в пустиня.На род.срещата класната е прочела декларацията,казала е ,че нищо повече не знае, не може да отговаря на въпроси и леко е наклонила мнение,ако може ,да не се съгласяваме,щото и без тва до нова година са си онлайн , по принцип.После щели да ги върнат.Имах въпроси , и други родители,които зададохме в групата на класа, като нпр.Кой ще прави тестовете, къде,може ли ученик да се включи в последващ етап в присъственото обучение.На мен ми отговори да си чета декларацията и това е.
    Аз искам да се върнат в клас.ММ обаче каза ,че когато се уточнят нещата и ние ще вземем решение.От класа май повечето са против.И децата вече не искат. На моя му е по-добре от вкъщи, вече.А и честно казано, леко се притеснявам с това тестване веднъж седмично,да не домъкне нещо у дома. Класната си позволи да ме пита ,като имам толкова въпроси относно тестването,що не го ваксинирам. Ми щото не е твоя работа.
  И така , хубава работа ,ама ....монтанска е нашата!

# 719

Общи условия

Активация на акаунт