Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 10

  • 37 125
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 38 472
Да не подхващаме тази тема тук, моля.

# 76
  • Мнения: 21 275
Книгата,която взех се оказа много сполучлива.

Моята нещо си е внушила,че е напълняла,надявам се да не изпадне в крайности,от което се страхувам най-много.

# 77
  • Мнения: 8 891
Лиске, за каква книга става въпрос?

Честно казано, от пушене на обикновени цигари не ме е страх толкова. По мое време това беше най-големия грях и съответно всички го превехме. Тогава. Отдавна не пуша.

# 78
  • Мнения: 21 275
Скрит текст:

# 79
  • Мнения: 21 275
По повод притеснението на детето,че е напълняла,а и моето да не залитне по диетите , решихме да й правим кутии за училище с храна отново и съдържанието да е по-здравословно.
Вкъщи също - месо ,яйца ,плодове,зеленчуци и по-малко джънк фууд.
Иначе според мен си е нормална на височина и кг.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2021, 13:54 от малката лисичка

# 80
  • София
  • Мнения: 38 472
Ооо, рано им е още за притеснения. Моята мина 50 кг, но за ръст 172 е перфектна. Яде само глупости, вкъщи - хляб и мляко.

# 81
  • Мнения: 171
Здравейте,от каква възраст момичетата започват използването на дезодоранти?
Дъщеря ми е на 10 и вече доста се поти.
Ако имате препоръки за конкретна марка,подходяща за тази възраст.

# 82
  • София
  • Мнения: 38 472
Не помня, но беше отдавна. Дав и Рексона спрейовете харесва най-много.

# 83
  • Мнения: 1 675
Моята е почти на 10 и вече втора година ползва дезодорант. Първо беше стик на Forever Living, а сега последно й поръчах Виши (някакъв минерален май беше), че беше изгодна оферта.

# 84
  • Бистрица
  • Мнения: 125
Моята от 9 годишна използва спрей на DOVE с 0% alc. и без алуминиеви соли. Доволни сме.

# 85
  • Мнения: 9 353
Дъщеря ми ползва различни марки дезодоранти, не ролони, в зависимост от това, какво и хареса като миризма в магазина. Започна ползва, когато потта й замириса.

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Логично е, когато започне да има нужда, да започне и да ползва дезодоранти. Независимо от възрастта.

# 87
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Дъщеря ми започна да ползва стик Дав миналата година, когато беше на 12, а дезодорант ползва от 11 годишна. Не съм усетила потта да мирише.
Да питам и аз : какво да ползвам срещу стрии? Слаба е, но забелязах малко по дупето.

# 88
  • Мнения: 21 275
Относно стриите кожата трябва да е хидратирана винаги - масло от ший е подходящо като превенция или какаово такова.
Също и приемът на вода.

# 89
  • Бистрица
  • Мнения: 125
Като започнат да растат гърдите нека започне да се маже превантивно, за да стане по-еластична кожата и да намалите вероятността за стрии. В един момент от бързия растеж, докато се усетите, може да стане късно. Ако расте бързо на височина може на кръста да се появят. На бедрата и отстрани на ханша също излизат, докато се оформят женските извивки. Лятото гледах на плажа една сладуранка, около 12 годишна, беше все едно тигър я е драл.
Хубаво е маслото на Palmers за бременни. Мирише приятно, попива и не оставя следи и аромат на гранясало по пижамата и бельото. Маже го вечер след баня.

Общи условия

Активация на акаунт