Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 10

  • 36 997
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 292
Mandi,

Като ученичка, 12-13 г., съм била с цикъл на лагер на море. Ходех си на плаж, но не се къпах във водата. То и нямаше, как  да ме оставят сама в лагера. Не съм имала проблеми, но моята менструация е безболезнена. От плаж не бих се отказала, дори и без водата.

# 46
  • Мнения: 21 207
Моята беше на лагер в Приморско 8 дни , като последните два с МЦ.Просто не влизаше във водата.
Преди това беше и с нас на море, та откара 14 дни.
Днес я водих на реваксинация и след това на ортопед,отново за 6 месеца ще е освободена от физическо.
153 см е станала,още малко и ще ме настигне Joy

Подготвихме нещата за училище,надявам се да се задържат присъствено.

# 47
  • София
  • Мнения: 38 202
Моята е 172 см, тия дни пак започва тренировки. Жива сила, въоръжена с маникюр.

# 48
  • Мнения: 21 207
И на мен ми се искаше да тренира нещо , но уви.
За момента по-важно ми е да е със здрави колене.

# 49
  • Мнения: 18 268
Мойта щерка официално ме задмина. 168.5 см. е.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
И моята ме задмина - 1,70см е.
И тя не иска нищо да спортува. Ходи на езда 1-2 пъти седмично, но само за удоволствие. Пак е нещо, де - язденето натоварва доста цялото тяло.

# 51
  • Мнения: 21 207
И аз преди години ходех на езда.Много исках да се занимавам с това,но не се получи.

# 52
  • Мнения: X
Моята след Ковид и онлайн спортовете отказа всичко, което досега беше тренирала.


Сега изяви желание за бокс и плуване, но предложих карате или таекуондо първо. Езда иска също.

С плуването групите са много кът за започващи големи деца и ще ходят с баща си да плуват в басейн до нас.

Иначе е 172см на 13 и 4 месеца, но има още докато ме стигне.

# 53
  • Мнения: 6 348
Жалко за не спортуващите редовно деца.
Спортът дава много.
Аз бих се оплакала от обратното - от прекалено спортуващи, прекалено активни, любопитни, искащи да опитат всякакви активитети деца. Стискаме зъби и им даваме възможност да опитват, сега му е времето.

# 54
  • при моите любими
  • Мнения: 2 510
Моята девойка е 169см, 49кг, скоро стана на 13. Още не и дошъл цикъла, но интересното е, че няма и окосмяване под мишниците никакво. На другите места има и се обезкосмява. Спортува различни спортове. Пробвала е почти всичко, защото баща и е екстремист и кара дори кайт и се е качвала на парапланер още от малка. Зимни, летни в зала, каквото има всичко е пробвано. Любими са и танците и акробатиката, но за второто няма да има много време тази година, защото ще е 7 клас, а там се тренира много интензивно и ежедневно, а учителка и по танци забременя, а тя не иска да ходи при друга. Ще решава в движение на какво ще се записва тази година.

# 55
  • Мнения: 18 268
И моята дъщеря след 2 години затваряници покрай Ковид отказа спорта, който тренираше. Има изключително добра двигателна култура - плува, гмурка се, кара ски по черни писти, кара колело, скейтборд (сменила е няколко вида), издържлива е на джогинг, но отказва да тренира тази година. Няма да я натискам. Знам, че пак ще се върне към спорта.

# 56
  • Мнения: 8 880
Нещо не може да си хареса мойта дъщеря спорт, а определено има нужда, като пружинка е - постоянно бяга, скача, чак понякога ме изнервя. Виждам я в спорт като лека атлетика, но градкия клуб ми е на изключително неудобно място. Надявах се сега в новото училище да има атлетика (имат огромно игрище), но не - пак футбол и футбол. Поне редовно ходи с баща си да кара колело.

# 57
  • Мнения: X
И моята дъщеря след 2 години затваряници покрай Ковид отказа спорта, който тренираше. Има изключително добра двигателна култура - плува, гмурка се, кара ски по черни писти, кара колело, скейтборд (сменила е няколко вида), издържлива е на джогинг, но отказва да тренира тази година. Няма да я натискам. Знам, че пак ще се върне към спорта.
Същото.

А и реално иска вече различни неща от тези, които е тренирала досега и ще дадем възможности да опитва.

Няма нужда от съжаление. Предпочитаме да имаме свободно време и време за почивка вместо да сме заети всяка вечер и уикенд и да няма време за почивка или да се опита нещо ново.

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
И аз нужда от съжаление не виждам. Не всеки в този живот трябва да е спортист. Голямата от 6- годишна тренира плуване, отказа се като стана на 13. Какво да я правя?! Малката всеки месец иска нещо различно, после не иска нищо. Друг типаж са ми децата. Разбира се, че спортът възпитава в много насоки, но някои сме станали хора и без да сме спортували активно.

# 59
  • Мнения: X
При положение, че цялото ми семейство са все спортисти с постижения, в нац отбори от деца, завършили Спортната академия и прочие ми е ясна ползата от спорта.


Професионалният спорт е за хора, които ще се занимават с това цял живот, а спорта по интереси и за здраве, тонус и кондиция е различен.

 Нито искам травмите на профи спорта, ни заетостта където по 9 часа дневно спиш, ядеш и живееш за спорта, ни стреса от логистиката. Особено за дете което не е спортна натура.

Каквото иска да опита е имала възможност, сега иска други неща да пробва и ще предоставим възможността да пробва.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2021, 03:36 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт