Нормално ли е младо семейство да живее при родителите на мъжа?

  • 19 521
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • France
  • Мнения: 12 752
...Просто климата тук е друг, лятото е топло за разлика от това в Западна Европа, където температури над 20-25 градуса са рядкост, а влагата е постоянна...
Коя западна Европа? Като почнете така ангро да се изказвате...

# 706
  • Мнения: 14 904
Тая дискусия малко отива на мнението на бай Ганьо за българските моми - да са едри, червени и здрави, пък американките забравих на какво ги оприличаваше - съчки ли, какво беше.
В Испания също е топло. Преждеспоменатият английски оръфляк силно се съмнявам да се напива на кокал у свекърите, както съгражданите му на Слънчака.
Ама айде...

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 15:03 от -Narcissa-

# 707
  • Paris, France
  • Мнения: 14 068
Е къде да си заведе една българка съпруга, ако е чужденец? Естесетвено, че ще е на българското Черноморие, нали трябва да се връща в родината си, за да си вижда семейството.

За четвърт век заедно никога не заведох ММ или децата на българското черноморие. За мене не струва, не ми харесва и не мисля, че ще им хареса и на тях. Като искат да отиват без мене. Черноморието ни е идеално за пияндури, защото алкохолът е безумно евтин, но той и във Франция не е скъп.

Западна Европа има прекрасни морета и плажове. Италия, Франция, Испания и Португалия предлагат доста добри условия за почивка. Не гнием от влага и днес прането ми вече изсъхна на балкона, а съм на север. Северна Африка не е далече и също предлага интересни ваканции за деца в разни комплекси. Само поркането и музиката не са на ниво там. И за там има билети по 20 и 30 евра.

A Narcissa няма какво да води мъжове по Черноморието. Тя го познава като джоба си, живяла е там. Време и е да опознае нови места, имотите на свекърите в Кенсингтън.

# 708
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 323
Ама какво ме интересуват плажовете в чужбина, когато иде реч за прекарване на почивката заедно със семейството.Аз също почнах да почивам на нашето Черноморие, за да си виждам чужбинската рода - те идват тук заради нас, ние оставаме тук заради тях.

# 709
  • France
  • Мнения: 12 752
Ние се виждаме във Франция. Не мисля, че някой от нас би си причинил почивка на черноморието.

# 710
  • Мнения: 10 993
Аз съм била на много места, но с ръка на сърцето ви казвам, че както мирише Черно море на водорасли, нито едно море не мирише. Знам, че ще ми се подигравате, но за мен Черно море е върхът. Просто ми е толкова любимо. Имаше преди десет години едни периоди дето беше адски мръсно, но последните години построиха доста пречиствателни станции, а сега в пандемията морето е кристално, като в моето детство преди 40 години.

# 711
  • София
  • Мнения: 35 151
Как стигнахме до морето - никой не разбра.

# 712
  • Мнения: X
На нашето Черноморие не сме ходили и ние от над 12 години.

Не споделям впечатленията от опита на българки с чужденци. Почти всички са си женени, но с българите се разведоха повечето.
 Не че последните две са по темата въобще.

Това с искането да си е при мама и баба и не му се плащал наем като имал детска стая или етаж.. си е просто голям червен флаг.

# 713
  • София
  • Мнения: 35 151
За цялото семейство, да допълня Контеса.

# 714
  • Мнения: 14 904
Абе свекърът може и да става.
Свекървата обикновено не.

# 715
  • Paris, France
  • Мнения: 14 068
Най-често виждам англичанина на една съученичка. Баси... Сто процентов мизерник. Идват всяко лято на море. От километър се вижда, че нямат два лева в джоба. Ама британци...
Да те питам, колко ти излиза всяко лято да ходиш до Англия на почивка?
Сега сериозно, малко трудно ще стане да са наистина оръфляци , пък да пекат дупета на небританско море всяко лято.

На мене ми излиза доста по-евтино да идем в Лондон на почивка лятото, ама децата не щат. Приятно ми е да се разхождам и да ми е хладно вечер.

О, за английските оръфляци не е никакъв проблем да ходят с децата по 2 пъти годишно на почивки на слънце. Те на помощи пият като смокове, не знам и аз как, а в България пиенето и цигарите са евтини. За тях е по-евтино да си купят в последния момент двуседмична почивка на българското черноморие, отколкото да седят в къщи и да ядат в китайските ресторанти и поркат в някой пъб. На нас ни беше по-евтино да идем на някой ол инклузив с пързалки и аниматори наоколо, отколкото да седим тук, извеждайки ги по паркове и водейки ги в Дисни и Астерикс. Единствено прането беше зор понякога.

На място с англичани с деца не ща да ида. Лазят наакани, голи, боси до 2 през нощта докато майката пие в бара на хотела.

На мене миризмата на водорасли не ми харесва. Верно, само на Черно море я има и ми е отвратна за повече от ден.

# 716
  • Мнения: 10 993
Аз пък не мога да търпя пияници, ако ще да е най-богатия и красив мъж на света. Може и оръфляк да е, не съм с претенции, но да не пие. Пиенето ми е дори по противно и от пушенето.

# 717
  • София
  • Мнения: 35 151
Да се придържате към темата и да пренебрегвате личната потребност за споделяне на мимолетно нахлули мисли в главите ви, може ли?

# 718
  • Мнения: 7 928
Ако си възпитам правилно децата - нито едно от тях няма да иска да живее с мен, когато порасне. Ако не мога да изстържа някое от детската му стая или не дай, Боже, доведе гадже там - значи съм тотал щета като родител на съответното чаве.
Кой нормален пълнолетен човек иска да живее с родителите си?
Обичам си децата и знам, че най-близкото съжителство с тях трябва да бъде през един квартал. Да ходя у тях само с предварителна уговорка. Пъпната връв трябва да бъде скъсана и да не прехвърлям дефицитите на собствения си живот към децата ми. Ако ги обичам, трябва да ги пусна. Ще е адски трудно. Но трябва да го направя.

# 719
  • София
  • Мнения: 35 151
Ако дадем на децата личен пример за самостоятелна форма на живот и възпитание, без пряко вмешателство на баби, чичовци, учинайки, все си мисля, че няма да се налага да ги изхвърляме от гнездата.

Но, ако друго не си виждал докато растеш и за теб е нормално един род в един двор - и ти ще държиш да завлечеш някоя клетница там.
Възприятията започват от нас - като деца, като родители, като възрастни…

Общи условия

Активация на акаунт