Една тема за любов, обич и още нещо

  • 5 078
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 929
Наследствената. Разбира се.
И дъщеря да е. Няма разлика.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Като гледам наоколо, хората се обръщат към родителите си за помощ, поддържат връзка. За много родители е напълно нормално да помогнат на децата си дори когато тези деца са на 50.  Разчита се на най-близките, защото чуждите са чужди - те ако искат ще помогнат, ако не искат - няма.

# 62
  • Мнения: 2 929
А, де?! Стигнахме до любов, обич и още нещо.
За родителите тези чувства съвсем закономерно са насочени към децата. Да не съм луда да се гърча около чужди хора като имам свой, който винаги ще ми помогне.
Да не си въобразявате, че евреинът ще зареже дъщеря си и ще хукне да ми помага на мен?
Ми ето и при нас е подобно. И аз не виждам нищо лошо в това. Аз също се грижа за него, когато има нужда.

# 63
  • Мнения: 19 976
Родителска подкрепа е едно. Друго е да си вързана за баща си и да не можеш да създадеш връзка интимна, близка с друг мъж, защото не му вярваш или винаги го сравняваш с тате.

# 64
  • Мнения: 2 929
Аз не съм вързана. Чуваме се и виждаме само отвреме-навреме.
Е, няма как да не го сравнявам! Поне финансово. За мен парите са важни, а досега не съм срещнала по-добър от него в това отношение за да заживея с него, това е. Затова и не създавам трайни връзки. Не ми трябват използвачи. Доверието също е важно. С чужд човек е по-трудно постижимо, отколкото със собствения ти баща.

# 65
  • Мнения: X
С чужд човек е по-трудно постижимо, отколкото със собствения ти баща.
Самата истина. Друг е въпросът как така любимият мъж ми е чужд човек.

# 66
  • София
  • Мнения: 35 151
С тате до море, с мъж през океан.

# 67
  • София
  • Мнения: 38 590
Едно е любовник, друго е партньор и баша на децата ти. Първият винаги си остава чужд, с единия крак в неговия си свят. Че и с двата.

# 68
  • Мнения: 2 929
Едно е любовник, друго е партньор и баша на децата ти. Първият винаги си остава чужд, с единия крак в неговия си свят. Че и с двата.
Именно! Аз деца с бъдещият ''The One'' няма как да имам. На 51 съм. Оттам идва и усложнението. Да се доверя на някой чужд, пък и той да се грижи за мен без задни мисли и без нищо да ни свързва (децата са си здрава спойка, няма какво да се лъжем!)...Ако има такъв, то той е 1/1000 и не е в мен вината, че не мога да го намеря. Ако е някоя друга, то и тя ще има подобни проблеми.
Самата истина. Друг е въпросът как така любимият мъж ми е чужд човек.
Като ти стане нелюбим (не ти го пожелавам), ще прогледнеш.

# 69
  • Мнения: 19 976
Сбърканите са ти трегерите.
Близостта с 1 човек/мъж няма общо с деца и банкови сметки. Мисли. За интимност на чувствата и умовете чувала ли си? Риторично.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
То хубаво през океан, ама е друго тати и мама да са вързали една спасителна лодка, че капитанът понякога обърква курса или решава вече да не е капитан и скача да се спасява преди екипажа.
Каквото и да си говорим, при едни нормални родители, те са доста сигурна опора за разлика от мъжете.

# 71
  • Мнения: 19 976
Момичета, време ви е да пораснете. Зрелият индивид се научва да се справя и без мама и тате. И да създава връзки емоционални и с други хора извън родствената връзка.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 590
Справяме се. Падаме, ставаме и ставаме по-силни и по-умни. И с по-дебела кожа.

# 73
  • Мнения: 19 976
Дебелокожието е вид залиняване. Убиваш си сетивата.

# 74
  • София
  • Мнения: 38 590
Еми да - за да боли по-малко. Не се влюбваш веднага като на 17 или 27...

Общи условия

Активация на акаунт