Грижа за възрастни родители и близки роднини

  • 8 600
  • 130
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 598
Дом за възрастни.
Има рехабилитатор, мед сестра, лекар на повикване и 24 часа санитарки.

# 106
  • Мнения: 766
Дом за възрастни.
Има рехабилитатор, мед сестра, лекар на повикване и 24 часа санитарки.
В града ни няма свестни домове, особено за болни хора! Жената, която намерихме, е цяло чудо! Грижовна и мила. Разбира се, плащаме си за това Simple Smile Другата седмица ще извикам и рехабилитатор, поне за мнение. Но и там искат много пари..
Искам друго да попитам - какво мога да давам за сън на майка ми? По цяла нощ не спи, страх я е, че ще почине, гърба я болял, искала вече да сяда, да се движи...Малко Лексотан дали ще свърши работа?

# 107
  • Мнения: 6 943
Ружа успех! дано има подобрение и за вас по-малко тежест.

# 108
  • Мнения: 10 443
Лексотана е със зелена рецепта, трудно се набавя. Иначе върши работа. Имам тежко безсъние, понякога осъмвам. От по-обикновените неща ми помага мента, глог, валериан и маточина.

# 109
  • Мнения: 5 117
Ако не става и само лежи ще стане на рани и тогава става страшно.Изправяйте я поне седнала.

# 110
  • Мнения: 766
Лексотана е със зелена рецепта, трудно се набавя. Иначе върши работа. Имам тежко безсъние, понякога осъмвам. От по-обикновените неща ми помага мента, глог, валериан и маточина.
Не иска Валериан, Глог и Мента. Само я болял стомаха от него, а не й помагал!

Да, слагаме я седнала, даже се изправя на крака. Купили сме и декубитален дюшек.

# 111
  • Мнения: 6 943
Ох ужас, ужас. Аз понякога се ядосвам на моята майка , че не може нещо да направи или да иде някъде , но иска и опитва . А аз не съм сред най-търпеливите и изчакващите и после се сещам през какво минахме , че изобщо не можеше и какъв ужас беше и си казва - добре че толкова неща иска да опитва и да прави сама вече. Абе ако не беше такова ежедневието със хиляда неща и човек имаше повече време може би щях да съм по-търпелива .
Но в момента като се ядосам и се присещам, че миахме покрай най-големия ужас и се радвам до къде сме стигнали.
Но наистина трябва да опитва да мърда доколкото може.
Още едно нещо мога да добавя тук - с възрастта, със страха и със травмите идва един дисбаланс в центъра на равновесието (вътрешното ухо) и понякога неможенето да пристъпи е по-скоро загуба на равновесие и страх и несмеене. Проверявайте го и ако може превенция чрез упражнения за врата ... ако е позволено разбира се. Питайте лекарите.

# 112
  • Мнения: 766
Ох ужас, ужас. Аз понякога се ядосвам на моята майка , че не може нещо да направи или да иде някъде , но иска и опитва . А аз не съм сред най-търпеливите и изчакващите и после се сещам през какво минахме , че изобщо не можеше и какъв ужас беше и си казва - добре че толкова неща иска да опитва и да прави сама вече. Абе ако не беше такова ежедневието със хиляда неща и човек имаше повече време може би щях да съм по-търпелива .
Но в момента като се ядосам и се присещам, че миахме покрай най-големия ужас и се радвам до къде сме стигнали.
Но наистина трябва да опитва да мърда доколкото може.
Още едно нещо мога да добавя тук - с възрастта, със страха и със травмите идва един дисбаланс в центъра на равновесието (вътрешното ухо) и понякога неможенето да пристъпи е по-скоро загуба на равновесие и страх и несмеене. Проверявайте го и ако може превенция чрез упражнения за врата ... ако е позволено разбира се. Питайте лекарите.
[/quote
Благодаря! Да, раздвижваме я колкото може. Но й е рано още, няма месец откакто я изписаха. Трябва да лежи заради таза. Докторът каза след 30- ден да търсим рехабилитатор. Ще видим тази вечер как ще е Simple Smile

# 113
  • Мнения: 4 218
За сън пробвайте мелатонин

# 114
  • Мнения: 197
Да изплача и аз моята мъка. Майка е с деменция. Живее в малък град. Сестра ми и тя живее в този град . А аз на 250 км. От миналия януари след ковид майка съвсем падна, счупи и крак, минахме Телк, дадоха ни и чужда помощ. И я гледаме. Взехме жена на 4ч, докато сестра ми е на работа. После сестра ми стои при нея, а през една  седмица пътувам и аз, за да я сменям в събота и неделя . Пътуването ми отнема 8ч по 4 часа в двете посоки. Имам дете, още ученик. Сега 60 дни стоя при майка, докато сестра ми е в отпуск, за да си почине тя. Чувствам, че съм зарязала сина си. За 1 и 2 месеца година имам
7 месеца изкарани при майка, независимо че не живея и работя в този град. Сестра ми обаче е вечно недоволна от мен. Искала всяка събота и неделя да си почива, по Нова година, Великден и всички празници аз съм при майка, за да посреща сестра ми децата си. А моето зарязано. Сестра ми отказва да ползваме външен човек в събота и неделя, независимо, че искам аа да поема плащането. Не иска и да чуе. Ако не успея да дойда  да я сменя през седмица по обективни причини, на следващата седмица ми звъни и казва, че не издържа и ще остави майка сама пък аз каквото искам това да правя. Не издържам повече. Мълча, за да не се скараме. Но онзи ден говорих с жената, която идва по 4 ч през седмицата, тя е съгласна да поеме събота и неделя. И като казах на сестра ми, на нищо ме направи. Сега сме скарани. Аз до 10.09 съм тук и не знам какво да правя. Обмислям вариант да взема майка при мен, защото това пътуване и да зарязвамащ детето си толкова дълго време ме съсипва. Имате ли идея когато се прехвърля личния асистент дали признават социалната оценка от едната община в другата или трябва да се изготви нова. Благодаря, че я има групата и споделих тревогите си Сестра ми се дразни на това защо искам гледачка, трябвало майка да може да си лежи сама и тя само сутрин и вечер да й сменя памперса. А майка не ни познава в повечето време, но все още може да казва за тоалетната и я слагаме на тоалетен стол или дори я водим до тоалетната. Сестра ми се сърди и казва, сега сума ти пари ще даваме та да ходи тя набтолатна, вместо дс си лежи и да чака и да си ходи в памперса. За дом да я дадем не иска, не знам, ще се по бъркам направо

# 115
  • Мнения: 766
Скрит текст:
Да изплача и аз моята мъка. Майка е с деменция. Живее в малък град. Сестра ми и тя живее в този град . А аз на 250 км. От миналия януари след ковид майка съвсем падна, счупи и крак, минахме Телк, дадоха ни и чужда помощ. И я гледаме. Взехме жена на 4ч, докато сестра ми е на работа. После сестра ми стои при нея, а през една  седмица пътувам и аз, за да я сменям в събота и неделя . Пътуването ми отнема 8ч по 4 часа в двете посоки. Имам дете, още ученик. Сега 60 дни стоя при майка, докато сестра ми е в отпуск, за да си почине тя. Чувствам, че съм зарязала сина си. За 1 и 2 месеца година имам
7 месеца изкарани при майка, независимо че не живея и работя в този град. Сестра ми обаче е вечно недоволна от мен. Искала всяка събота и неделя да си почива, по Нова година, Великден и всички празници аз съм при майка, за да посреща сестра ми децата си. А моето зарязано. Сестра ми отказва да ползваме външен човек в събота и неделя, независимо, че искам аа да поема плащането. Не иска и да чуе. Ако не успея да дойда  да я сменя през седмица по обективни причини, на следващата седмица ми звъни и казва, че не издържа и ще остави майка сама пък аз каквото искам това да правя. Не издържам повече. Мълча, за да не се скараме. Но онзи ден говорих с жената, която идва по 4 ч през седмицата, тя е съгласна да поеме събота и неделя. И като казах на сестра ми, на нищо ме направи. Сега сме скарани. Аз до 10.09 съм тук и не знам какво да правя. Обмислям вариант да взема майка при мен, защото това пътуване и да зарязвамащ детето си толкова дълго време ме съсипва. Имате ли идея когато се прехвърля личния асистент дали признават социалната оценка от едната община в другата или трябва да се изготви нова. Благодаря, че я има групата и споделих тревогите си Сестра ми се дразни на това защо искам гледачка, трябвало майка да може да си лежи сама и тя само сутрин и вечер да й сменя памперса. А майка не ни познава в повечето време, но все още може да казва за тоалетната и я слагаме на тоалетен стол или дори я водим до тоалетната. Сестра ми се сърди и казва, сега сума ти пари ще даваме та да ходи тя набтолатна, вместо дс си лежи и да чака и да си ходи в памперса. За дом да я дадем не иска, не знам, ще се по бъркам направо [/i]
[/spoiler]
Въобще не се връзвайте на сестра си! Детето е по - важно, повярвайте ми! Щом имате възможност да плащате, платете! Много обичам да ме командват отдалеко! Късмет и не се чувствайте виновна! Правите каквото можете!

# 116
  • Мнения: 197
Скрит текст:
Да изплача и аз моята мъка. Майка е с деменция. Живее в малък град. Сестра ми и тя живее в този град . А аз на 250 км. От миналия януари след ковид майка съвсем падна, счупи и крак, минахме Телк, дадоха ни и чужда помощ. И я гледаме. Взехме жена на 4ч, докато сестра ми е на работа. После сестра ми стои при нея, а през една  седмица пътувам и аз, за да я сменям в събота и неделя . Пътуването ми отнема 8ч по 4 часа в двете посоки. Имам дете, още ученик. Сега 60 дни стоя при майка, докато сестра ми е в отпуск, за да си почине тя. Чувствам, че съм зарязала сина си. За 1 и 2 месеца година имам
7 месеца изкарани при майка, независимо че не живея и работя в този град. Сестра ми обаче е вечно недоволна от мен. Искала всяка събота и неделя да си почива, по Нова година, Великден и всички празници аз съм при майка, за да посреща сестра ми децата си. А моето зарязано. Сестра ми отказва да ползваме външен човек в събота и неделя, независимо, че искам аа да поема плащането. Не иска и да чуе. Ако не успея да дойда  да я сменя през седмица по обективни причини, на следващата седмица ми звъни и казва, че не издържа и ще остави майка сама пък аз каквото искам това да правя. Не издържам повече. Мълча, за да не се скараме. Но онзи ден говорих с жената, която идва по 4 ч през седмицата, тя е съгласна да поеме събота и неделя. И като казах на сестра ми, на нищо ме направи. Сега сме скарани. Аз до 10.09 съм тук и не знам какво да правя. Обмислям вариант да взема майка при мен, защото това пътуване и да зарязвамащ детето си толкова дълго време ме съсипва. Имате ли идея когато се прехвърля личния асистент дали признават социалната оценка от едната община в другата или трябва да се изготви нова. Благодаря, че я има групата и споделих тревогите си Сестра ми се дразни на това защо искам гледачка, трябвало майка да може да си лежи сама и тя само сутрин и вечер да й сменя памперса. А майка не ни познава в повечето време, но все още може да казва за тоалетната и я слагаме на тоалетен стол или дори я водим до тоалетната. Сестра ми се сърди и казва, сега сума ти пари ще даваме та да ходи тя набтолатна, вместо дс си лежи и да чака и да си ходи в памперса. За дом да я дадем не иска, не знам, ще се по бъркам направо [/i]
[/spoiler]
Въобще не се връзвайте на сестра си! Детето е по - важно, повярвайте ми! Щом имате възможност да плащате, платете! Много обичам да ме командват отдалеко! Късмет и не се чувствайте виновна! Правите каквото можете!
Благодаря за подкрепата! Лошото е ,че където и да съм се чувствам виновна,че единият е предаден.Но разбирам ,че майка в по-голяма част от времето не ме и познава.Тя просто има нужда от грижи,които може да положи и външен човек. А детето съм лишила от много.

# 117
  • Мнения: 1 750
Да знаете дали има основни компютърни курсове, организирани за пенсионери основно? Къде може да се получи информация? Благодаря.

# 118
  • Мнения: 10 443
Скрит текст:
Да изплача и аз моята мъка. Майка е с деменция. Живее в малък град. Сестра ми и тя живее в този град . А аз на 250 км. От миналия януари след ковид майка съвсем падна, счупи и крак, минахме Телк, дадоха ни и чужда помощ. И я гледаме. Взехме жена на 4ч, докато сестра ми е на работа. После сестра ми стои при нея, а през една  седмица пътувам и аз, за да я сменям в събота и неделя . Пътуването ми отнема 8ч по 4 часа в двете посоки. Имам дете, още ученик. Сега 60 дни стоя при майка, докато сестра ми е в отпуск, за да си почине тя. Чувствам, че съм зарязала сина си. За 1 и 2 месеца година имам
7 месеца изкарани при майка, независимо че не живея и работя в този град. Сестра ми обаче е вечно недоволна от мен. Искала всяка събота и неделя да си почива, по Нова година, Великден и всички празници аз съм при майка, за да посреща сестра ми децата си. А моето зарязано. Сестра ми отказва да ползваме външен човек в събота и неделя, независимо, че искам аа да поема плащането. Не иска и да чуе. Ако не успея да дойда  да я сменя през седмица по обективни причини, на следващата седмица ми звъни и казва, че не издържа и ще остави майка сама пък аз каквото искам това да правя. Не издържам повече. Мълча, за да не се скараме. Но онзи ден говорих с жената, която идва по 4 ч през седмицата, тя е съгласна да поеме събота и неделя. И като казах на сестра ми, на нищо ме направи. Сега сме скарани. Аз до 10.09 съм тук и не знам какво да правя. Обмислям вариант да взема майка при мен, защото това пътуване и да зарязвамащ детето си толкова дълго време ме съсипва. Имате ли идея когато се прехвърля личния асистент дали признават социалната оценка от едната община в другата или трябва да се изготви нова. Благодаря, че я има групата и споделих тревогите си Сестра ми се дразни на това защо искам гледачка, трябвало майка да може да си лежи сама и тя само сутрин и вечер да й сменя памперса. А майка не ни познава в повечето време, но все още може да казва за тоалетната и я слагаме на тоалетен стол или дори я водим до тоалетната. Сестра ми се сърди и казва, сега сума ти пари ще даваме та да ходи тя набтолатна, вместо дс си лежи и да чака и да си ходи в памперса. За дом да я дадем не иска, не знам, ще се по бъркам направо [/i]
[/spoiler]
Въобще не се връзвайте на сестра си! Детето е по - важно, повярвайте ми! Щом имате възможност да плащате, платете! Много обичам да ме командват отдалеко! Късмет и не се чувствайте виновна! Правите каквото можете!
Благодаря за подкрепата! Лошото е ,че където и да съм се чувствам виновна,че единият е предаден.Но разбирам ,че майка в по-голяма част от времето не ме и познава.Тя просто има нужда от грижи,които може да положи и външен човек. А детето съм лишила от много.

Така, както може да ти изпие енергията един болен възрастен човек, никой друг не може. В продължение на повече от десет години все имах по някой тежко болен около мен. Вече няколко години не мога да се оправя психически и физически. Да не говоря колко болести придобих, които никой от хората около мен ги нямаше на моята възраст. Пазете се.

# 119
  • Мнения: 143
Здравейте, за тези от вас, които ползват памперси за възрастните, които гледат може ли да споделите какви точно ползвате? Нещо не усляваме да нацелим подходящи за майка ми, тя е подвижна, ползваме памперс-гащи, ходи сама до тоалетната, но не винаги се усеща или не успява да стигне на време.

Живее в малък град и кой знае какъв избор нама по аптеките, освен това като вземем от ена марка няма никаква гаранция, че следващия път ще е същото. Реших да видя по аптеките в София, но и тук няма кой знае какъв избор. Обиколих днес 4 аптеки - две Софармаси, 1 Медея и една дето не и знам името, на всякъде имат по 1-2 вида и ми казват това имаме това се купува.

Майка ми е 63-65 кг, талия 85 cm. Беше пълна но много отслабна - повече от 20 кг, все пак коремчето и остана.
Като взимаме от евтинжос памперсите обикновено М и стяга а L протича.

Ще се радвам на всякакви мнения.

Общи условия

Активация на акаунт