🐑 ''Фермата 7: Време за пробуждане'' - тема 4 (27.09 - 03.10) 🐄

  • 30 508
  • 788
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 10 794
Сезон 5 ли беше с Красимира и Митковците? Хич ме няма да помня такива неща. Много го харесвах този сезон. Но бях доста вяла откъм коментари в темата. Предния сезон 6 не съм гледала и 10 минути. Всичко, което коментирате за него ми е неизвестно.

Сегашния сезон ми е на кантар към момента. Хората са хем готини, хем във всеки почти има нещо дразнещо. Нямам все още изразен фаворит, може би Кирил. И Павел не е дразнил до сега. Лора ми харесва, че е машинка на арената. Цвети е много красива, но ме побърква с превзетия си говор. Любо ми простее малко. Сийка - много! Живка и Гошо са най- анти. Другите са ми скучни.

# 751
  • София
  • Мнения: 27 160
Разбира се, че не сме на състезание, съвсем друга ми бе мисълта. Как за броени месеци, един формат, един форум и на 80% едни и същи юзъри, но с диаметрално противоположни показатели в цифрово изражение. То и за мен е по-добре така, защото много бързо изчитам всичко, а миналата година бе нещо страшно и даже протестирах по едно време и се молех Даяна да напусне и да се кротнем. Grinning
Тази народопсихология ми е любопитна и къде се крие причината, защото за всичко на този свят си има такава. Simple Smile

А се присетих за Ма Ко, защото сега правя подробната статистика какво се случва по седмици (фермери, задачи, дуели и т.н.) + точкуването от игрите и с нея коментирахме доста сезон 1,  но с голямо закъснение, защото не бяхме го гледали преди години. А аз се заех с мисията да направя пълна статистика за всичките 7 сезона на Фермата, но ще се позабавя. Живот и здраве някъде през 2022 г. ще да е. Simple Smile

Има нови условия и във форума обаче. Миналата година можеше да се пускат последователни постове след пускането на първия пост, сега не може вече. Така че ще трябва да си намеря помощник, който да ми помогне със статистиката. Пускам първия пост, после той пуска поста с точкуването и следва моя трети пост с подробния отчет седмица по седмица.

Ама първо да направя едно гифче с героя на седмицата, Коце боце. Simple Smile Човека ще остане завинаги във фермерския фолклор. Grinning

# 752
  • Мнения: 9 700
Коце Боце го прочетох като Косе Босе Simple Smile напълно инстинктивно.

# 753
  • София
  • Мнения: 11 561
Участниците са интересни, но не чакам епизодите, все ми е едно кога ще изгледам, днес или утре, няма го трепета. Липсата на арената, двата дни битки, липсата на алманах. Чак към последната битка ми става вълнуващо. Другите преди това все едно нямат значение. Като са толкова много и намалява тежестта им.
Преди се вълнува кой ще е ратай, кого ще дръпне той. Сега е разпиляно някак.

Ще го гледам сезона, но ми е твърде равен. Делничните епизоди са ми по-интересни, а преди кулминацията си беше голямата битка в края на седмицата, в която се концентрираха емоциите от седмицата.

# 754
  • Мнения: 31 157
Много ми е тъп сезона. Дъщеря ми се отказа да гледа отдавна, а без нея ми е още по- тъпо. Гледам по тъча, но ако така продължи ще се откажа и аз в полза на интересни книги.

# 755
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Мен най-много ме дразнят следните неща:
- прекалено много битки буквално за всичко, включително и за втори дуелист, което е абсурдно;
- арената на тая поляна не е никаква арена, а просто един голям баир с разни препятствия по него;
- дуелът разпокъсан в два дни с пълнеж в самите епизоди, убива целия съспенс на самия дуел и става безинтересен и разтвглен във времето;
- няма конкретно зададени задачи, нито някой, който да контролира изпълнението им;
- не се произвежда почти нищо, а по-скоро им пълнят хладилника с готова храна;
Не само, че пропускам голяма част от седмичните епизоди, но и на дуела превъртах и вършех странични работи. Жалко, защото участниците са ми интересни, но новостите ме дразнят и правят формата тромав и скучен. Няма динамика някак си..

# 756
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Мен най-много ме дразнят следните неща:
- прекалено много битки буквално за всичко, включително и за втори дуелист, което е абсурдно;
- арената на тая поляна не е никаква арена, а просто един голям баир с разни препятствия по него;
- дуелът разпокъсан в два дни с пълнеж в самите епизоди, убива целия съспенс на самия дуел и става безинтересен и разтвглен във времето;
- няма конкретно зададени задачи, нито някой, който да контролира изпълнението им;
- не се произвежда почти нищо, а по-скоро им пълнят хладилника с готова храна;
Не само, че пропускам голяма част от седмичните епизоди, но и на дуела превъртах и вършех странични работи. Жалко, защото участниците са ми интересни, но новостите ме дразнят и правят формата тромав и скучен. Няма динамика някак си..
Напълно споделям написаното.

# 757
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Aз нямам много желание, да си призная гледам го на запис. Не ми харесва новата арена, повечето битки, няма алманах... Иначе интересни участници, ама нищо не се случва сякаш за сега.

# 758
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Прекалената намеса на продукцията и определянето на фермери,ратаи и дуелисти с битки го прави още по-безинтересно, защото така не могат да се разгърнат стратегиите и участниците да покажат игра.

# 759
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Точно!
Единственото, което ми хареса е да се избира кой да е първи дуелист.

# 760
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И аз съм от тези, на които хем са им интересни участниците, хем не могат да си задържат вниманието върху епизодите. Исках, ама нямах желание...

# 761
  • Мнения: 10 794
Чудя се какво им беше на старите правила. Сега има битка и когато някой иска да иде до тоалетна направо... Толкова битки и на мен ми идват в повече. И гласувания за фермер, за ратай, пък имунитети. А поляната не ми се коментира просто. Въпросите от Алманаха бяха като символ на всеки дуел. Като няма Алманах, все едно не е Фермата това.

# 762
  • Мнения: 141
Добавям и себе си към тези, които харесват каста, но не и новостите. Харесва ми избора на първи дуелист. Нямам против и битката за имунитет. Нито ми пречи, че имат повече храна от минали сезони. Това с трите местообитания е пълна простотия за мен. С всичките промени Фермата доби вид на някакво състезание. Атмосферата, енергията, емоциите не са същите. Аз също не усещам тръпката от дуелите, която усещах преди.

# 763
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 755
За мен разликата в нивото на някои хора много си личи в този сезон. Георги много се заканва на Живка с една така крива и злобна усмивка, че ще и го връща тъпкано .. Живка от друга страна не крие, че е влязла за играта и парите и бих казала коментарите и са доста точни и на място, просто не е дипломатична,а директно застрелва между очите и затова дразни Георги - той явно е свикнал да се изживява като голяма работа и не му харесва да не му правят евала. Ако е и с мюсюлмански уклонности - там жената почти за нищо я нямат, та разбираемо защо и се дразни. От което мога само да поздравя Живка за директността. Ивайло е същия, преценява човека и си казва мнението без да му пука кой му е насреща. Като цяло предпочитам такива хора, вместо Георги и Деси, които едно говорят, друго вършат, а трето имат предвид - манипулатори ...

За Коцето и Боби - личи си, че е сблъсък на по-интелектуална прослойка на обществото. Липсва дребнавостта и злобата, смятам, че подходиха спортсменски един към друг и се уважаваха като противници. Такава трябва да е една битка в играта - с уважение към съперника. Коцето малко повече драматизира, не мисля, че  е с цел манипулация, просто опитите да се изкажат една голяма емоция понякога изглеждат като преиграване отстрани, емоционален е. За мъж, особено в БГ това не е характерно. Има някаква голяма мотивация да остане в шоуто, тепърва според мен ще се разбира защо. Колоритен е.
За сватбите в Родопите - и аз бях на една в Доспад преди 5г, която все едно е от времето на разказите на Йовков и Елин Пелин - едни архаични разбирания, уговорени бракове, снахата да си знае мястото, бях в потрес ... И това при положение че момичето взе висше и живееше в София.  Не случайно хората казват, че са важни първите 7години, каквото заложат в теб като ценности - остава или поне трудно се променя. Но това да се жениш за някого след 1м познанство - не, благодаря, нереалистично е .

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 18:51 от morgana07

# 764
  • Мнения: 10 973
Напълно съм съгласен с @Pupitka, твърде много битки, аз тях не ги гледам. В смисъл... не, че ги превъртам, но просто си цъкам по телефона в това време, защото са ми супер скучни и не ме вълнуват. Този сезон най-малко ми харесва от всички излъчени досега. Интересни досега са ми били винаги дейли епизодите, разговорите, битовизмите.. Съботните епизоди все са ми били досадни, заради дуелите. Сега всеки ден битки... то не се трае Sad

P.S. Не съм чел темата в събота... ако сте го обсъдили, моля да ме извините: дадоха брата на Боби Гостев, супер много си приличат. Близнаци ли са?

Общи условия

Активация на акаунт