Покрив със сирене тип Крема

  • 111 118
  • 423
  •   1
Отговори
# 240
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
За олио знам,но за вода..... Sick

# 241
  • Мнения: 2 018
danidji, може и вода, и прясно мляко. Аз съм пробвала преди доста време, но с обикновен шоколад, не течен. Беше много гъсто и веднага се стягаше, още преди да го сложа на десерта и реших да добавя прясно мляко. За олиото не знаех, но има логика и в него.  Peace

# 242
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз за кафевия ползвам само олио,а за белия прясно мляко.....затова ми стана странно за водата,но знае ли човек.....ще пробвам Peace

# 243
  • София
  • Мнения: 140
И аз да се отчета с Покрива, но замених крема сиренето с голяма кутия Маскарпоне понеже съм му фен и ми харесва тежичкият му вкус.Добавих и 2 бр. жълтъци, като при крема за тирамису.Сместа ми стигна да намажа обилно и външните страни на бисквитите, също така сложих и 5 бр. бисквити, ане по 4.Благодаря за страшно вкусната и лесна рецепта.Често ще присъства, като любим десерт на масата ни.





# 244
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Направих и аз първия си опит с покривчето. Kато за първи път съм доволна. Направих го с бисквити Закуска, но не ги напоих достатъчно с мляко, понеже ме беше страх да не се разпаднат, та стана малко сухо. Кремът го направих с Маскарпоне и стана убийствен.

# 245
  • Мнения: 95
Крема стана много вкусен, бисквитите можеха още да се напоят. Страхотен десерт  Peace

# 246
# 247
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
абе може да се напоят, но не прекалявайте. аз в събота пак го правих. този път направих повечко крем, да има за мазане отвън (и моят беше с маскарпоне). на следващия ден се разпадна, защото бисквитите ми поеха мноооого крем и омекнаха много. "закуска" бяха. ако пък се напоят с мляко прекалено, пак омекват бързо и не държи покривчето.

# 248
  • Мнения: 1 951
Аz вече няколко пъти го правя и винаги става много вкусно  Grinning Имам обаче един въпрос, но не ми се смейте  Embarassed Как премествате после от фолиото? Аz имам чувството, че ще се раzпадне  Sad

# 249
  • Мнения: 6 390
аз още не съм го правила ... но ми идва музата за сладки неща... ще го пробвам
Натали
с лучина ли го правиш, и колко бр?

аууууу ... страхотно изглежда

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 20:03 от Eli_cz

# 250
  • Мнения: 11 747
Аз го правя с крема сирене от обикновеното + масло - както си е по рецепта. Завивам и слагам в хладилника за няколко часа, после е стегнало, направо бетон. Нямам никакъв проблем да го прехвърля където и да било, много е стегнало маслото и е много стабилно.

# 251
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Преди да го направя си постилам 2-3 пласта фолио, а когато си направя покрива прегъвам фолиото навътре и го оформям като рамка. Така го премествам в поднос  и- в хладилника.

# 252
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
аз още не съм го правила ... но ми идва музата за сладки неща... ще го пробвам
Натали
с лучина ли го правиш, и колко бр?

аууууу ... страхотно изглежда

Ели, правя го с 1 Lučina(250г) a Pomazankové máslo - bíle(150г). Захар на вкус.

# 253
  • Мнения: 6 390
Натали
аз днес купих маскарпоне - първо с него ще пробвам, следващия път с лучина и помазанковото масло Wink

# 254
  • Мнения: 15
Страхотен сладкиш , благодаря за рецептата.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт