Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 84

  • 51 553
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 1 112
Samantinia, много ти благодаря за загрижеността и подкрепата 😘🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Да,в Турция имам 2 мн силни стимулации и само по 1 ембрион на 3ти ден.
Вече доста годинки навъртях и започвам да се отчайвам,че ще успея,но дано д-р Стаменов ми е късметчето,което толкова изстрадахме и очакваме с мм.
Дано новия протокол на д-ра (Рековеле и хормон на растежа) проработи при мен-той е убеден,че ще извади доста яйчица и ми се иска да му вярвам. Беше много позитивен за състоянието на яйчниците ми и  това ме вдигна малко. Е,имам много поразии по матката от раждането/аборта,което ти помниш,(мн сраствания,които в Турция не успяха да оправят и съмнение за аденомиоза), уж имало оправия.
Днес имаме ембрионче и чакам с нетърпение следващото обаждане от ембриолозите 😊
Много се радвам,че си успяла и дано всички тук те последваме съвсем скоро!
Моя път също не беше никак лесен,но важен е финала,затова ти го пожелавам от все сърце,ти го заслужаваш толкова много.Изключително много се радвам на хора като теб,които след такава мъка намират сили да се изправят и продължат борбата за детенце.Вярвай на док Стаменов,много пъти губих вярата,но той беше човека който всеки път ме вдигаше и казваше....вярвай ми ще успеем.Помня цялата ти история Девилче,защото вървяхме заедно от самото начало,толкова много стисках палци да е грешка и всичко да е наред,но така е било писано за хубаво или за лошо никой не знае.Затова сега ти пожелавам това да е твоето здраво ембрионче.И съвсем скоро както каза ти да ме последвате всички.За аденомиозата не се претсинявай,на последната хистероскопия ми откри огнища,но има начин и оправия,просто му се довери,че това ще е човека,който ще доведе нещата до край.Kiss

# 721
  • Мнения: 1 845
Много,много ти благодаря,Самантиния💗и за преди и за сега! Как ти лекува д-ра аденомиозата?
Днес ме блокираха с декапептил депо. Чаааак след 3 седмици започваме самата стимулацията.
Пуснах амх сега и се отчаях-за 1 година от 1,4 е паднал на 0,63 😓

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 1 112
Много,много ти благодаря,Самантиния💗и за преди и за сега! Как ти лекува д-ра аденомиозата?
Днес ме блокираха с декапептил депо. Чаааак след 3 седмици започваме самата стимулацията.
Пуснах амх сега и се отчаях-за 1 година от 1,4 е паднал на 0,63 😓
С Депакин вътрематочно,но сега това не го мисли , защото ти няма да имаш нужда от това.Честит старт на процедурата с пожелания това да е успешната до финал този път.

# 723
  • Мнения: 6 060
Момичета, някоя от вас правила ли е обогатяване на сперматозоиди да каже с 2 думи какво представлява. Колебая се какво по-различно да приложа при следваща пункция. MACS, IMSI, зона селекция или пък това обогатяване. Blush Не знам в какви случаи е подходящо да се направи.

# 724
  • Мнения: 793
Зависи от случая и показателите.Ние правихме ИМСИ и МАКС. Имате ли завишена ДНК фрагментация?
Момичета, някоя от вас правила ли е обогатяване на сперматозоиди да каже с 2 думи какво представлява. Колебая се какво по-различно да приложа при следваща пункция. MACS, IMSI, зона селекция или пък това обогатяване. Blush Не знам в какви случаи е подходящо да се направи.

# 725
  • Мнения: 182
Ние бяхме с голяма днк фрагмантеция и малък процент бързо подвижни и правихме ИМСИ и Зона селекция по преценка на ембриолозите.

# 726
  • софия
  • Мнения: 1
Може ли мнение за д-р Стела Чапанова?

# 727
  • Мнения: 629
Може ли мнение за д-р Стела Чапанова?

Аз съм нейн пациент, бременна съм в 9-ти месец след свеж трансфер(от общо 3 трансфера и 2 стимулации). Доволна съм като цяло, мила е, позитивна, помни всичко, което сме правили, отговаря ми по вайбър при нужда. След първите два неуспеха винаги сменяхме подхода, добавяхме нещо - лекарство, PBMC, дълъг за втората стимулация.  Аз не бях оъ нсй-питащите хора, но винаги когато задавам въпрос ми е отговаряла.

# 728
  • Мнения: 465
Здравейте момичета,

предстои ми микробиологична биопсия, като уговорката ми с д-р Цветков беше в първия ден от МЦ да звънна и да си запазя час.
До тук добре... Звъннах, но това, което ме изненада е, че от кол център ми казаха, че най-вероятно имам предвид за проследяване .. и аз отново повторих това, което д-р Цветков ми каза, а именно, че искам час за микробиологична биопсия и че днес ми е първия ден от МЦ.
В хода на разговора ми каза момичето, че най-вероятно в същия този ден няма да ми се направи тази биопсия... 🤷‍♀️
Искам да ви попитам това така ли е, какво се проследява (предполагам ендометриума има предвид), но той изрично ми каза, а и аз на нея че се прави между 6-8 ден от МЦ... Как са процедирали при вас? В същия ден, в който лекарят ви е казал ви е правил и самата манипулация или не?

Благодаря предварително 😊🍀

# 729
  • Мнения: 182
При мен микробиологичната два пъти беше съчетана с имунологична и там ми проследяваха 5 дни след овулация. Но само за първата е на който ден ви е казал д-р Цветков, за нея просто е добре да е по-дебела лигавицата, за да не боли при взимането на пробата.

# 730
  • Мнения: 465
Много благодаря.

А вземали ли сте някакви обезболяващи преди или след процедурата и какво мога да очаквам като болка, а и след това.

Още 1 въпрос ми изникна-в месеца на микробиологична биопсия не се препоръчват опити или греша?

# 731
  • Мнения: 182
То си е обикновена микробиология просто от ендометрума, не виждам причина да не опитвате. Мен лично никога не ме е боляло и не съм пила нищо. Като вземане на цитонамазка е.

# 732
  • Мнения: X
Ние правихме ИМСИ плюс ЗОНА, по мое настояване, нищо че спермограмата се води уж добра.
От 11 годни я., 8 се оплодиха, 5 ембриончета, 1 върнахме и имаме дете, 4 замразихме на 5ти ден.
Смятам, че има значение обработката на сп. Мое беше настояването за допълнителен подбор, а иначе от кабинета, където се дават за анализ спермограмите, ми написаха на листче какво да поискам. В смисъл, пак е нужно консултация с екипа каква точно да бъде обработката.

Ако може аз да попитам нещо..може ли мнение от някоя от вас, правила в клиниката ЗЕТ на напълно ест. цикъл. Без естрофем, само фолиева и вит. Д.
Притеснява ме следното - на 14ти ден от МЦ имах доминантен ф. 20 мм, пуснах протестерон и докторът ме викна направо за трансфера, който насрочиха за 6 дни след този последен преглед. Изобщо не се сетих да питам каквото и да било, защото имам безпрекословно доверие, обаче пак ме почнаха въпросите ... Не трябваше ли да се проследи минала ли е овулация преди това и дали изобщо ще настъпи? Или от прогестерона и литавицата се вижда ... Това бластоцистче ми е много хубаво и ме обземат тревоги да не отиде зян.
Случвало се е преди първата ми бременноста да задържам фоликули, иначе след раждането сякаш цикълът се регулира и е редовен, усещам и овулацията. Обаче ако баш този месец ме пропусне..

Та така, абсолютно задължително ли е да се констатира О. и да се преброят точно дните, спрямо деня на замразяване на ембрионите, или това са малко или много относителни неща и плюс минус ден два не дават отражение?
Цитирай

# 733
  • Мнения: 245
За микробиологична биопсия съм ходила на ден на който ми е казвал доктора. За обезболяващо, всеки път вземах по 1 но-шпа ,предварително. А за пазене - аз имах леко зацапване след това около 2-3дни ,и после не си се пазехме Simple Smile

# 734
  • Мнения: 303
Думите са малко с които да я опиша.  Невероятен човек и специалист.  От 2ри опит успяхме в момента съм 7 месец. Дори сега още си подържаме връзка и знае всичко,  как върви бременността, при кой доктор се следя без да и казвам(продължих да се следя  в болницата) и т.н. Трябва да и се доверите.
  
Може ли мнение за д-р Стела Чапанова?

Общи условия

Активация на акаунт