Кафеникаво зацапване в ранна бременност

  • 41 385
  • 148
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 195
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.

# 76
  • Мнения: 304
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.
Здравей аз вече родих, но ще кажа моя опит. Аз в 5г.с. имах зацапване, като също приемай утрогестан 2х2. Тогава смедящият ме лекар каза същото, както на теб са ти казали-при обилно кървене да отида в болницата, но също ми каза и да се пазя много. Да не вдигам тежко, да не върша домакинска работа като чистене и простиране. Обаче аз явно си бях седнала на ушите 😂😂и седмица по - късно вече прокървих обилно. Полежах 7 дни в болницата на системи и после в нас нищо не пипнах. Добре, че беше мъжлето за къщната работа, а аз само готвех . Тогава аз бях толкова изплашена и бях сигурна, че ще изгубя бебето, но сега си имам едно човеченце на 2 месеца
 ☺️❤️
Изчакай си консултация, пази леглото повече (не казвам съвсем да не се разхождаш, но по умерено) и всичко ще наред. Но, ако се засилва е най-добре да идеш веднага до най-близката болница.
Всичко ще е Ок! ☺️

# 77
  • Мнения: 195
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.
Здравей аз вече родих, но ще кажа моя опит. Аз в 5г.с. имах зацапване, като също приемай утрогестан 2х2. Тогава смедящият ме лекар каза същото, както на теб са ти казали-при обилно кървене да отида в болницата, но също ми каза и да се пазя много. Да не вдигам тежко, да не върша домакинска работа като чистене и простиране. Обаче аз явно си бях седнала на ушите 😂😂и седмица по - късно вече прокървих обилно. Полежах 7 дни в болницата на системи и после в нас нищо не пипнах. Добре, че беше мъжлето за къщната работа, а аз само готвех . Тогава аз бях толкова изплашена и бях сигурна, че ще изгубя бебето, но сега си имам едно човеченце на 2 месеца
 ☺❤
Изчакай си консултация, пази леглото повече (не казвам съвсем да не се разхождаш, но по умерено) и всичко ще наред. Но, ако се засилва е най-добре да идеш веднага до най-близката болница.
Всичко ще е Ок! ☺

Първо - много се радвам, че всичко е наред и се радвате вкъщи на малкото човече!
Много благодаря за всичко споделено, всъщност действа доста успокояващо. Опитвам се и аз да го давам по-кротко, милият ми мъж е поел всички домашни задачки, разходките се опитваме да са изключииително бавни и спокойни.  
Аз все се надявам, че с утрогестана и почивка ще спре в следващите дни.

# 78
  • Мнения: 304
Здравейте! Виждам, че в темата не е коментирано скоро, но все пак ще пиша тук.
Бременна съм в 6 г.с. и от два дни имам кафеникаво зацапване (сутрин си е направо като леко течение, но е много бледо). Лекарката, която ме следи, ми предписа утрогестан 2х2 перорално и каза, че има нужда да отида в болницата само ако стане обилно кървене. Следващият ми преглед е чак на 02.08. и малко се притеснявам, че е прекалено далеч.
Много ще се радвам, ако споделите личен опит.
Здравей аз вече родих, но ще кажа моя опит. Аз в 5г.с. имах зацапване, като също приемай утрогестан 2х2. Тогава смедящият ме лекар каза същото, както на теб са ти казали-при обилно кървене да отида в болницата, но също ми каза и да се пазя много. Да не вдигам тежко, да не върша домакинска работа като чистене и простиране. Обаче аз явно си бях седнала на ушите 😂😂и седмица по - късно вече прокървих обилно. Полежах 7 дни в болницата на системи и после в нас нищо не пипнах. Добре, че беше мъжлето за къщната работа, а аз само готвех . Тогава аз бях толкова изплашена и бях сигурна, че ще изгубя бебето, но сега си имам едно човеченце на 2 месеца
 ☺❤
Изчакай си консултация, пази леглото повече (не казвам съвсем да не се разхождаш, но по умерено) и всичко ще наред. Но, ако се засилва е най-добре да идеш веднага до най-близката болница.
Всичко ще е Ок! ☺

Първо - много се радвам, че всичко е наред и се радвате вкъщи на малкото човече!
Много благодаря за всичко споделено, всъщност действа доста успокояващо. Опитвам се и аз да го давам по-кротко, милият ми мъж е поел всички домашни задачки, разходките се опитваме да са изключииително бавни и спокойни.  
Аз все се надявам, че с утрогестана и почивка ще спре в следващите дни.
Ще бъде, стискам палци! Само следете да не се усилва и да няма болки! Имайте вяра и на следящия ви лекар. Знам какво е при всяко ходене до тоалетна да те е страх да се забършеш.. 😞 Пожелавам едно здраво и послушно детенце на финала, и това да са единствените ви тревоги през бременността !
🤗👶☺️

# 79
  • Мнения: 1
Ще пиша и аз тук.. в 5 седмица и 5/6 дни съм. Ходих веднъж на преглед и имаше сакче, казаха ми след 20 дни да отида отново на преглед. Имам час за 10ти август. Вчера следобед обаче получих тъмно кафяво зацапване, при всяко ходене до тоалетна имам по една-две капчици. Ходих до спешен кабинет, лекаря погледна и каза, че всичко е наред и е нормално да имам зацапване около дата на менструация и около дата на овулация. Чух се днес с гинеколожката, която ме следи и тя ми каза да си купя дуфастон и но шпа и да пия 3 пъти по 1 и от двете. Купих си ги и ги пия, днес също имам течение. Малко се притеснявам дали всичко ще е наред понеже е много желано това бебче. Според вас да чакам ли до 10ти за преглед и да си почивам или да отида някъде другаде по-скоро?

# 80
  • София
  • Мнения: 1 718
Здравейте момичета. Бременна съм в 22 г.с. или в началото на 6-ти месец. Относно тревогите ви, минала съм по тоя път в ранна бременност. Имах кафеникаво зацапване в края на 5 г.с, в края на 8 г.с. и в 13-та г.с. Продължи при трите пъти около ден-два и не премина в червено. Имах терапия с утрогестан, дуфастон, алеракт и но-шпа. В дните на зацапевнето и седмицата после, ми увеличиха дозата утрогестан. Спрях прогестерона в 14 г.с. Скоро, преди няколко дни (в края на 5-ти месец) имах отново леко кафеникаво зацапване. Взех пак дуфастон за 3-4 дни и спря. Нямах други оплаквания или контракции.
В начална бременнност често подобни зацапвания около датата на липсващия цикъл (първите 3 месеца) се наричат цветна бременнност. Които имат миоми (аз имам една 3 см), е възможно на повишения хормонален фон също да зацапват. Споделям моя опит, за да ви успокоя, че щом няма ярка кръв, прогестеронова а терапия, но шпа и почивка оправят нещата и с бебето няма никакъв проблем! При някои жени обаче, ако продължи в кървене, е симптом че се отлепва плодния сак или плацентата и трябва нещата да се закрепят в болница в тоя случай.

# 81
  • Мнения: 2
Здравейте, бъдещи и настоящи майки ! Имам въпрос, който ме притеснява, а прегледа ми е чак след една седмица, като при записване АГ която ме следи, ми изписа профилактично Дуфастон и Но шпа.
С положителен тест за бременност съм и по календар съм 4г.с + 5 дни,т.е. в петия ден от закъснението на МЦ. Днес получих средно силна болка ниско долу и кафеникаво зацапване. На някоя от вас случвало ли й се подобно нещо и как се е развило,защото аз веднага си мисля за най-лошото.

# 82
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте, бъдещи и настоящи майки ! Имам въпрос, който ме притеснява, а прегледа ми е чак след една седмица, като при записване АГ която ме следи, ми изписа профилактично Дуфастон и Но шпа.
С положителен тест за бременност съм и по календар съм 4г.с + 5 дни,т.е. в петия ден от закъснението на МЦ. Днес получих средно силна болка ниско долу и кафеникаво зацапване. На някоя от вас случвало ли й се подобно нещо и как се е развило,защото аз веднага си мисля за най-лошото.
напълно нормално е

# 83
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз имах кафеникяво зацапване към 5 г.с., но без болка. Дадоха ми дуфастон 2х, утрогестан вагинално сутрин и вечер и но шпа. Повтори се в края на 2-ри и края на 3-ти месец, но за ден - два. Докато няма  силни болки и не премине в ясна кръв, не е страшно. Да добавя, че аз имам и миома.
В момента съм в седми месец и бременността се развива добре. Желая успех и до финал!

# 84
  • София
  • Мнения: 212
Аз имах кафеникяво зацапване към 5 г.с., но без болка. Дадоха ми дуфастон 2х, утрогестан вагинално сутрин и вечер и но шпа. Повтори се в края на 2-ри и края на 3-ти месец, но за ден - два. Докато няма  силни болки и не премине в ясна кръв, не е страшно. Да добавя, че аз имам и миома.
В момента съм в седми месец и бременността се развива добре. Желая успех и до финал!
малка ли е миомата

# 85
  • София
  • Мнения: 1 718
3 см и е на задна стена, аз съм с предна плацента. Очевидно не пречи иначе.

# 86
  • Мнения: 103
Аз също имах зацапване точно около тази седмица. При мен зацапването продължи 10 седмици, всеки ден, до 14та седмица. Пие се дифастон или подобно както са препоръчали. Червената кръв е притеснителна. Въпреки, че за 2 дни имах и червена кръв. В крайна сметка всичко завърши положително с тази бременност въпреки горните неща и родих на термин. Болки не съм имала.
Истината е, че е божа работа. Ако пиеш дуфастон (при проблем), не прекаляваш със спорта правиш максимумът. От там нататък зависи от природата. Аз съм имала една неуспешна и една успешна бременност и това е изводът, до който достигнах.
Успех! 😊

# 87
  • Мнения: 125
От всичко, което прочетох за зацапването, само се обърках Grinning едните казвате,че е нормално, а другите казвате,че не е ? Сега и аз се притесних. Трябваше да ми дойде на 21.10 , имах като повечето от вас съвсем леко зацапване на самия ден, сигурно 2-3 капки да е било и съответно помислих,че ми е дошло. 2 дни по-късно обаче нямаше  ни капчика кръв, та вчера си направих тест и оп - положителен. После направих още един и той излезе положителен. Heart Имам час за гинеколог на 26ти, нямам представа какво ще ми каже, по-скоро отивам за потвърждение, но ще му спомена и за зацапването, изглежда е доста важно.

# 88
  • Мнения: 304
От всичко, което прочетох за зацапването, само се обърках Grinning едните казвате,че е нормално, а другите казвате,че не е ? Сега и аз се притесних. Трябваше да ми дойде на 21.10 , имах като повечето от вас съвсем леко зацапване на самия ден, сигурно 2-3 капки да е било и съответно помислих,че ми е дошло. 2 дни по-късно обаче нямаше  ни капчика кръв, та вчера си направих тест и оп - положителен. После направих още един и той излезе положителен. Heart Имам час за гинеколог на 26ти, нямам представа какво ще ми каже, по-скоро отивам за потвърждение, но ще му спомена и за зацапването, изглежда е доста важно.
За мен лично, като човек бил в такова положение , трябва да се отиде при АГ,ако има остановена бременност или съмнение за такава. По-добре лекар да прегледа и да каже, че няма нищо, отколкото това зацапване да премине в обилно кръвотечение. При мен след тези бели всичко свърши добре. Желая успех, лека бременност и пухкави бебчета на всички, които са в тази или сходна ситуация! 😊

# 89
  • Мнения: 195
От всичко, което прочетох за зацапването, само се обърках Grinning едните казвате,че е нормално, а другите казвате,че не е ? Сега и аз се притесних. Трябваше да ми дойде на 21.10 , имах като повечето от вас съвсем леко зацапване на самия ден, сигурно 2-3 капки да е било и съответно помислих,че ми е дошло. 2 дни по-късно обаче нямаше  ни капчика кръв, та вчера си направих тест и оп - положителен. После направих още един и той излезе положителен. Heart Имам час за гинеколог на 26ти, нямам представа какво ще ми каже, по-скоро отивам за потвърждение, но ще му спомена и за зацапването, изглежда е доста важно.

Това ми звучи като имплантационно кървене,  то е съвсем нормално. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт