Лотария "Зелена карта" 2023

  • 49 469
  • 608
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 076
Хахах, разсмя ме, So Lucky, благодаря! Така е, в моята глава го виждам като нещо безвъзвратно, не се бях замисляла, че може само определен период да постоя. Иначе, да, зимата си е пусто.

# 211
  • Мнения: 3 576
Струва ми се почти невъзможно с Н1В виза в последните няколко години след Тръмп и пандемията като фактори.
Говоря за висококвалифицирани позиции в ИТ, за останалите нямам наблюдения.
Не знам спряни ли са или компаниите нямат ресурси.

Преди внасяха масово кадри, дори и индийци на килограм, а сега нищо…

# 212
  • Мнения: 226
Къде мога да прочета повече за тази L visa преди да попитам Работодателя си за възможностите? Благодаря!

# 213
  • Мнения: 458
Къде мога да прочета повече за тази L visa преди да попитам Работодателя си за възможностите? Благодаря!

google?

https://www.uscis.gov/forms/explore-my-options/l-visas-l-1a-and- … temporary-workers

Eligibility
L-1A and L-1B visas may be issued when an employer files a petition to obtain authorization for qualified employees to be allowed to work and live in the United States.

The L-1A visa is for intracompany transferees who work in managerial or executive positions in a company that is located outside the United States.
The L-1B visa is for intracompany transferees who work in positions requiring specialized knowledge.

# 214
  • Мнения: 3 510
Голям проблем ли е, ако на Country of eligibility се отбележи yes, а всъщност нямаш брак?

# 215
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте, не успявам да подам апликациите. Възможно ли е да има проблем? Пробвах през различни браузъри, но ми дава грешка на втората страница.

# 216
  • Мнения: 3 615
Здравейте, не успявам да подам апликациите. Възможно ли е да има проблем? Пробвах през различни браузъри, но ми дава грешка на втората страница.
Рефрешвайте и ще стане.

# 217
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте, не успявам да подам апликациите. Възможно ли е да има проблем? Пробвах през различни браузъри, но ми дава грешка на втората страница.
Рефрешвайте и ще стане.
За жалост пробвам вече половин час... Дали само при мен е проблемът?

# 218
  • Мнения: 3 615
Здравейте, не успявам да подам апликациите. Възможно ли е да има проблем? Пробвах през различни браузъри, но ми дава грешка на втората страница.
Рефрешвайте и ще стане.
За жалост пробвам вече половин час... Дали само при мен е проблемът?
Явно има голямо натоварване,не се отказвайте.

# 219
  • Мнения: 3 510
За жалост пробвам вече половин час... Дали само при мен е проблемът?
И аз пуснах днес, без проблем.
Аз продължавам да питам - голям проблем ли е, че на Country of eligibility натиснах yes  и отбелязах България?

# 220
  • Down south
  • Мнения: 7 798
Голям проблем ли е, ако на Country of eligibility се отбележи yes, а всъщност нямаш брак?
V smisul?

# 221
  • Мнения: 3 510
Голям проблем ли е, ако на Country of eligibility се отбележи yes, а всъщност нямаш брак?
V smisul?
Ами чета тук, че на Country of eligibility трябва да се отбележи no, а аз по грешка отбелязах yes. Дали ще го зачетат като някакъв вид манипулация или фалшификация и ще бъда дисквалифицирана?

# 222
  • Мнения: 1 854
To qualify for the Diversity Visa Program (DV Program), you must have been born in an eligible country.

За какъв брак става дума, няма такова нещо?
Питат дали имаш право да кандидастваш т.е твоята страна има ли право, не питат за семейно  положение.

# 223
  • Мнения: 3 510
Ох, както и да е, аз даже не помня вече и какво точно отговорих - yes или no.
Така или иначе вече като че ли не съм толкова ентусиазирана на всяка цена да отида и си пускам апликацията просто ей така.

# 224
  • София
  • Мнения: 2 893
Вчера подадох, нямаше проблем със сайта.

Общи условия

Активация на акаунт