Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 29 682
  • 582
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 601
Честито на всички мами,които вече гушкат бебетата си Hug
След престоят ми в болницата,успях да свърша всичко с подготовката за бебето(дрешки изгладих и леглото сглобихме Grinning )

Днес бях на преглед в 38г.сед.съм ,а бебето е все още високо разположено,а ми остават 10 дена до термин,докторката каза,че едва ли ще се роди тази седмица ..,та ми остава да почакам още .... ,а вече нямам търпение да си гушна принцесата и всичко да бъде минало Innocent
Но когато е писано явно,съдбата си знае работата.Чувствам се добре , надявам се че и раждането ще мине добре както предишните ми  две нормални раждания и ще се отчета и аз с хубави новини в най-скоро време.
Спокойна нощ и леко раждане,на всички ,които ми предстои.. HugHeart

# 256
  • Мнения: 145
Честито на всички мами,които вече гушкат бебетата си Hug
След престоят ми в болницата,успях да свърша всичко с подготовката за бебето(дрешки изгладих и леглото сглобихме Grinning )

Днес бях на преглед в 38г.сед.съм ,а бебето е все още високо разположено,а ми остават 10 дена до термин,докторката каза,че едва ли ще се роди тази седмица ..,та ми остава да почакам още .... ,а вече нямам търпение да си гушна принцесата и всичко да бъде минало Innocent
Но когато е писано явно,съдбата си знае работата.Чувствам се добре , надявам се че и раждането ще мине добре както предишните ми  две нормални раждания и ще се отчета и аз с хубави новини в най-скоро време.
Спокойна нощ и леко раждане,на всички ,които ми предстои.. HugHeart
Предишните ти две раждания около термин ли са били? Simple Smile

# 257
  • Мнения: 452
Здравейте девойки
Ето че дойде и нашият момент , на 18 на бял свят реши да се рояви нашият Симон -3280 кг  50см щастие и любов. Чувството е страхотно  !
Момичета внимавайте какво си пожелавате ,аз на майтап казах 'ако мога да родя в колата по пъта за болницата" беше на път да стане това.
Ще разказвам по -късно ако има желаещи. Беше голамо приключение .

# 258
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Честит да е Симон, да расте здрав, палав и щастлив.
Честити да са и всички нови бебчета от последните дни, да са здрави, послушни и да имат прекрасно детство.
Виала, чакаме разказ, звучи хем интересно и забавно, хем малко плашещо, като по филмите.

# 259
  • Мнения: 601
Честито на всички мами,които вече гушкат бебетата си Hug
След престоят ми в болницата,успях да свърша всичко с подготовката за бебето(дрешки изгладих и леглото сглобихме Grinning )

Днес бях на преглед в 38г.сед.съм ,а бебето е все още високо разположено,а ми остават 10 дена до термин,докторката каза,че едва ли ще се роди тази седмица ..,та ми остава да почакам още .... ,а вече нямам търпение да си гушна принцесата и всичко да бъде минало Innocent
Но когато е писано явно,съдбата си знае работата.Чувствам се добре , надявам се че и раждането ще мине добре както предишните ми  две нормални раждания и ще се отчета и аз с хубави новини в най-скоро време.
Спокойна нощ и леко раждане,на всички ,които ми предстои.. HugHeart
Предишните ти две раждания около термин ли са били? Simple Smile
Не точно седмица преди термина родих.

# 260
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Здравейте от нас!
Ето в такъв състав сме 80% от случаите, когато кърмя. Аз кърмя, а каката ми е седнала в скута или на подръчника на стола. Много е щастлива. Непрекъснато иска да го гушка и гали. Иска да го облича, съблича, дава памперси, крем за дупето....Дари днес става на 10 дни. Намерих пъпа му паднал, когато снощи сменях пелената му. Той върши всичките си бебешки задължения. Нямам оплаквания. Аз минах през нещо като лека депресия щом се прибрах у дома. След тридневното ми отсъствие къщата изглеждаше все едно се е разбил самолет в нея. Малко по малко започнах да влизам в ритъм, подредих и се успокоих. За 40-я ден сигурно ще отидем на църква, за погачата не съм решила още. Никой още не е идвал са види бебето - майка ми е в Бургас (не знае кога и дали ще я пуснат в отпуска), свекъра и свекървата са под карантина, защото прадядото е с ковид. Доста се бях притеснила, защото два дни преди да ги карантинират малката беше при тях.
Честито на новите мами: IvetYonkova, WorldWide, happy378, kalin4eto8, Yana, Kikiii, Atanasova601609, Даниел Миткови,nannina, Lollo, cherry_blossom, mumuto, Viala, Boliana, Happy*mama!
Нека бебетата да са много здрави! Да растат щастливи и много обичани!

# 261
  • Мнения: 83
Здравейте, момичета! Честито на новите мамчета, да са ви живи и здрави бебоците!
Нас ни изписаха преди два дена. Задържаха ме една нощ повече в болницата. След секциото всяка вечер вдигах температура около 37.7, 37.8. На 3тия ден под мишниците ми се появиха две големи топчета. Много се изплаших да не са лимфни възли. Казаха, че са акцесорни жлези. За пръв път чувах нещо подобно. Това са недоразвити млечни жлези, нещо като от еволюцията както при животните млечните жлези са чифтен орган. Та и аз имам 4 цици Joy Явно от кърмата и те се подуват, бяха много болезнени, едва си вдигах ръцете първия ден. Казаха, че може да спра да кърмя и да се оперират или след като спра пак същото. Включиха ми 2ри антибиотик. Добре, че на 5тия ден нямах вечерта температура и ни изписаха на следващия ден. Имам кърма и се кърмим с бебка, много съм щастлива.
 Първата нощ вкъщи беше доста неспокойна, искаше да суче на час и по-малко. На сутринта гърдите ми щяха да гръмнат, течаха сами. Помислих си да не съм сгрешила като и давах толкова често, колко иска. Не знам и по колко време е нормално да суче в тези първи дни. Понякога за 10 мин е готова, друг път 20, 25 мин макс. Много плака, има моменти, в които се дере и не знам от какво е, а искам да и помогна. Мислих си, че само ще спи и ще яде и ще сменяме пелени. От какво друго може да плаче така?
Тази нощ беше по-спокойна и сме спали повече. Но като хапне по-малко и не стигне до 2рата гърда,  а тя прелива, много боли. Та снощи за пръв път се изцедих малко с помпата да ми олекне. Тук бих попитала по-опитните, добре ли е да се цедя, страх ме е от хиперстимулация и затова досега не бях.
Другото, което ме притеснява е, че от вчера очичките на бебка леко жълтеят (на 5ти ден).  Докато бяхме в болницата не бяха така, мислих, че тази физиологична жълтеница е в началото, но сигурно е нормално.

# 262
  • Мнения: 578
Ако гърдите ти са много препълнени, струята може да бъде много силна и заради това бебето да не може да суче пълноценно. Бих те посъветвала в такива случаи да цедиш малко количество преди да дадеш на детето да суче. Ако имаш прекалена много мляко, няма как да суче и от двете гърди, така че се цеди до облекчение. Или ако искаш да замразиш кърма, цедиш цялото количество. Ще се регулира кърмата, но е нужно време. Според мен бебето ти суче често за успокоение или от жажда, ако суче кратко време. Обикновено малките бебета сучат дълго. Остави да суче, докато само пусне гърдата и заспи. В началото ще ти е трудно, но с времето ще се напаснете. И при мен е трудно още, а ми е второ дете. Пък и имам по-малко кърма, отколкото с първото.
Докато кърмиш може да прочетеш сайта на Хедра. Там има много съвети, които ще ти послужат. А ако имаш книгата й още по-добре. Там всичко свързано с кърменето е описано подробно.
За жълтеенето на очите се обърни към педиатъра.

# 263
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
mumuto0o, всичко звучи нормално на този етап, с изключение на 4-те ти цици. 😆 Те ме смутиха малко. 😁
Давай на малката колкото и когато иска. Така е в началото, докато тя заякне и докато организмът ти се нагоди. Няма проблем да се изцеждаш по малко за облекчение. 😉
За жълтеещите очи предполагам е физиологична жълтеница - кърмене, за да се изчисти по-бързо. Някои дават и вода май подсладена - не съм превърженик. И все пак се чуй и с педиатъра си.

# 264
  • Мнения: 404
Всеки ден по едно бебе. Напълни се групата, търпение на чакащите.

Ние сме вкъщи. Още вчера бях започнала да пиша,  когато обсъждахте имената,но докато се усетя беше привечер и аз не бях пуснала поста.

За имената- за мен беше важно името да звучи еднакво добре на бг и английски, тъй като аз много страдам с моето, което англичаните не могат/ ме искат да произнасят. Също така да е или с П или с М на моите родители. Мъжът ми не се е противил. И решихме да е Моника.

Аз да питам има ли други бебчета, които не се събуждат нощем за храна? Моника е с малко жълтеница, а и попринцип ме предупредиха , че дори и да кърмя на поискаме да не я оставям без храна за повече от 6часа. Вярвате ли ми че не мога да я събудя. Много в поспалива, нощем а се будя, за да в храня. Разсъбличане я, по съвет на акушерките,  за да се събуди но не всеки път действа. В четвъртък ще дойдат да я прегледат и трябва да е загубила до 10% от теглото си. Но май ще е повече както прескача хранения. Някой друг има ли такива проблеми и как се справя?

# 265
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Всеки ден по едно бебе. Напълни се групата, търпение на чакащите.

Ние сме вкъщи. Още вчера бях започнала да пиша,  когато обсъждахте имената,но докато се усетя беше привечер и аз не бях пуснала поста.

За имената- за мен беше важно името да звучи еднакво добре на бг и английски, тъй като аз много страдам с моето, което англичаните не могат/ ме искат да произнасят. Също така да е или с П или с М на моите родители. Мъжът ми не се е противил. И решихме да е Моника.

Аз да питам има ли други бебчета, които не се събуждат нощем за храна? Моника е с малко жълтеница, а и попринцип ме предупредиха , че дори и да кърмя на поискаме да не я оставям без храна за повече от 6часа. Вярвате ли ми че не мога да я събудя. Много в поспалива, нощем а се будя, за да в храня. Разсъбличане я, по съвет на акушерките,  за да се събуди но не всеки път действа. В четвъртък ще дойдат да я прегледат и трябва да е загубила до 10% от теглото си. Но май ще е повече както прескача хранения. Някой друг има ли такива проблеми и как се справя?

Големият ми син беше така с жълтеница, но още в болницата се оправи.
След като се роди започна да спи много и да не се буди. И така цял ден. Всички викат буди го- добре бе ама как. това дете спи като пън. Викат нормално е. Цяла нощ не спах в опити да го събудя и храня. На сутринта се развиках на една сестра, че не е нормално детето ми да спи толкова и най-накрая решиха да пуснат изледвания. Оказа се жълтеница и стоя на лампа цял ден. След това се пооправи и лесно се будеше.

Говори с хелт визитърката и настоявай, че каквото и да правиш не се събужда и се притесняваш. Трябва да му пуснат кръвни изследвания.

# 266
  • Мнения: 404
Ей сега ми се обадиха, даже неочаквано. Да ме питат има ли промяна. И Моника има Жълтеница.. ще дойдат да ни видят в четвъртък, обясних че нощем и следобяд не мога да я събудя. Малко съм притеснена. Ще видим какво ще стане след 2 дни.

# 267
  • Мнения: 251
Цитат на: WorldWide link=topic=1 75775.msg43659670#msg43659670 date=1634646277
Ей сега ми се обадиха, даже неочаквано. Да ме питат има ли промяна. И Моника има Жълтеница.. ще дойдат да ни видят в четвъртък, обясних че нощем и следобяд не мога да я събудя. Малко съм притеснена. Ще видим какво ще стане след 2 дни.
Синът ми също го изписана с лека жълтеница(в Бг го светкат с едно апарат че, ако е над нормите го водят на лампа). При нас беше малко под нормата, ама вкъщи доста жълтееше и трудно се будеше през нощта и пропускане кърмене.Няколко нощи съм го будила по цял час. Защото не е добре кърмаче  на няколко дни да яде на 6 часа. Оправи се за няколко дни-4 или 5.Сега не жълтее и се буди на 3 часа.Колкото е по тежка жълтеница та, толкова са по-поспаливи.
Храненето спомага по-бързо да премине.
Племенника ми в Англия с тежка жълтеница го пуснаха на системи. Ще премине само запазете спокойствие.

# 268
  • Мнения: 1 837
Честито на новите мами, да са живи и здрави бебчетата им!
Ние днес бяхме на консултация, за месец и няколко дни е качил 1700гр и 2 см. Вече е 4800,сякаш доста ми се видя😀 Лекарката ме пита дали искаме ротавирусна ваксина, някоя от вас минала ли е през нея? С баткото съм слагала само задължителните и нищо странично, та сега се чудя за тази 🤔

# 269
  • Мнения: 578
Честито на новите мами. Да са им много здрави и усмихнати бебоците.
Аз слагах на баткото ротавирусна ваксина. Сега мисля да сложа и на малката. Тя е на два приема през устата. Знам че ротавируса се кара доста тежко и обикновено се стига до болница, затова не мисля да рискувам. Нашата педиатърка ще отложи другите ваксини с месец, че било добре бебето да е към 5 кг, за да се слагат. Моята фина принцеса е 3,2 след първия месец.

Общи условия

Активация на акаунт