Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 30 477
  • 582
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 316
Момичета, тези от вас които все още чакат, ходите ли още на ЖК, ехограф?
Моята последна ЖК беше на 4ти и лекаря каза ако не съм родила до термина/30ти/ тогава ще гледаме бебето пак на ехограф. До тогава само тонове всяка седмица. Нещо взе да ме човърка, мислех си,че накрая даже по-често се следи бебето 🤔 Последният път плацентата беше 2 степен, водите бяха добре, но ако има промяна как ще разберем..
Освен всички болежки, които ми се появиха тези дни, венците ми почнаха пак да болят и многоо да кървят. Имах го този проблем, но в началото. Вече не знам кое е от бременността, кое не, но всеки ден имам нов бонус😅
И болката между краката се засилва, все едно съм правила шпагати цял ден, преобличането и ставането са ми голямо приключение.
Напоследък само се оплаквам и жалвам на ММ, помрънках малко и на вас😂
Стискам палци на всички ии чакам новини за още бебчета❤
Всеки може би процедира по различен начин на мен последния преглед ми беше преди 2 дни (в сряда ) и док каза че вече чакаме и ако до термина, другата седмица не родя на следващия ден при него да ме види. И аз съм с плацента 2 степен и ме викаше всяка седмица на преглед.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 633
Една приятелка наскоро роди в Окръжна и ми обяснява, че било доста студено, постоянно правели течение заради ковида, според нея и на бебето е било студено. Аз от АГ имах други спомени, общо взето за някакви доста високи температури, помня как съм се потила Smiley та стягам багажа вече и се чудя на какви дрехи да наблегна. Най-вече имам само родилни нощници с къс ръкав, мислех и за жилетки, ама то ако е пак такъв студ, да купувам дълги ръкави Thinking В темата за АГ и майчин дом някой беше писал, че нямало постоянно топла вода, от началото на месеца е коментара, как стоят нещата? аз ще съм на 6-тия етаж.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 371
sss2611, на мен ми остават 11 дена до термин и към момента ходя веднъж седмично на тонове.
Заради съмнението за изоставане (което отпадна) ме гледа последните 2 пъти на ехограф, но по мое настояване.
Подозирам, че пак ще ме гледат на 40 навършени седмици. Сигурно ще почна и тонове всеки ден тогава. Поне така беше с предната бременност след термина, но ще попитам, де.

А за родилите септември- много ще се радвам(е) ако си пишете при нас. 😃 Заедно сме били досега.

# 183
  • Мнения: 399
То се знаеше, че с термин началото на октомври ще родим края на септември,  особено като мен секцио. Аз си оставам тук, все пак 9м сме си споделяли какво ли не.
На мамите, които още са 2в1, хайде не остана, скоро чакаме и вас да се присъедините към нас.

# 184
  • Мнения: 708
И аз си оставам в тази тема, пък има доста мами, родили през септември, та сме си близко като развитие и информация. Нямам търпение вече да започнем да обсъждаме неща покрай бебчетата и тяхното развитие. 😊

# 185
  • Мнения: 176
Честито на всички родили мами! Скоро не съм се включвала, че откакто сме си вкъщи времето ми е кът 😀. Малката засега е голяма кротушка.
Да ви споделя за кърменето ни Simple Smile Както знаете имаме си голям батко на почти 6г. , с който кърменето стана така естествено, непринудено и безболезнено, че винаги съм се “биела в гърдите” каква фасулска работа е то. Само, че се роди Ваяна, която ми показа, че не е съвсем така . И двата пъти кърмята ми слиза на 3я ден от раждането и докато за баткото не беше проблем да погладува два дни и да я изчака, това малкото орева света от глад. Първия ден засука, всичко точно, докато не огладня….пък още няма никой в гърдите ми. Поисках си добавка…3 пъти и тя вече не пожела да засуче, търсеше си шишето. На втория ден от раждането имах капки коластра, но тя не пожела да суче, явно търсейки силна струя като от шишето. Значи, много криво ми стана, аз дето винаги съм казвала, че кърменето не ми е задължително, се почувствах непълноценна майка за детето си. На третия ден  поисках помощ да я поставим на гърда и една от акушерките успя да я залъже буквално, чрез шишето да лапне гърдата ми…..и воала засука това дете. Знаете как боли от контракциите в началото при сучене, това беше сладка болка. И от тогава много бързо си свикна само на гърда. Голямо гладниче е Simple Smile Та мами не се отказвайте веднага, понякога на мъниците им е нужно време, а на нас помощ.

# 186
  • Мнения: 404
Момичета, пиша ви от болницата. В сряда влязох за индукция. Бебка е уж голяма и повече околоплодни води. След 3 таблетки, почти никакви контракции и само 1 см разкритие, преди малко започнаха да ми изтичат водите. Много се вълнувам и нямам търпение да я гушна. Надявам се да ми се размине секцио, тъй като първия път родих вагинално и засега няма причина за операция. Постоянно следят тоновете, чак ме заболя гърба да лежа. Стискайте палци всичко да мине наред и по-бързо.

Поздравления за майките, които гушкат своите рожби и успех на всички, които чакаме.

# 187
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 852
Стиснати палчета от мен. Да е леко, бързо и безпроблемно раждането и скоро да гушкаш бебка.

# 188
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен! Аз ви пиша от болницата. Постъпих с 3 см разкритие и контракции на 10 минути в четвъртък вечерта и досега няма развитие. От както съм тук болките ми спряха, нямам развитие в разкритието, води не са ми изтичали, въобще пълен комфорт и по цял ден се разхождам, за да подпомагам процеса. Чакането е много изнервящо, времето не минава, а аз да ви кажа подскачам от радост когато ме заболи поне малко корема с надеждата срещата с бебчо да е близо. Стискайте палци до края на деня да са ме свалили в родилна зала. Приятна събота на всички мами и техните сладки бебоци! 🥰🤗☕🍼

# 189
  • София
  • Мнения: 1 371
WorldWide, Happy*mama, до довечера да сте се разписали тук! 😃❤
Чакаме трепетно и стискаме палци!

# 190
  • Мнения: 1 266
Стискам палци за бързо и безпроблемно раждане 🤗
Нашите 40 дни се падат в неделя и се чудя дали да не направя пита все пак. В много тесен кръг. Двете лели, двете баби и три приятелки. Но хич не ми се иска вкъщи пак, че се изнервят 🙄 И тесен, тесен пак ставаме 10 човека, а с този Ковид 🙄 Чудя се още, но ще решавам в движение. Със сигурност ще идем поне на църква.

# 191
  • Мнения: 784
Привет, момичета ! Hug Аз съм от ноемврийките, но от време на време ви чета.
Първо, честито на всички родили мамчета ! Да са ви живи, здрави, спокойни и усмихнати бебенцата, както и вие покрай тях !
На тези, които тепърва им предстои, пожелавам безпроблемно раждане, бързо възстановяване и разбира се същите пожелания по-горе. Heart

Искам да попитам мамчетата, минали през нормално раждане, дали ви помогнаха лекциите за дишане по време на раждане и кои по-точно? Елена Василева ?

# 192
  • Мнения: 208
Една приятелка наскоро роди в Окръжна и ми обяснява, че било доста студено, постоянно правели течение заради ковида, според нея и на бебето е било студено. Аз от АГ имах други спомени, общо взето за някакви доста високи температури, помня как съм се потила Smiley та стягам багажа вече и се чудя на какви дрехи да наблегна. Най-вече имам само родилни нощници с къс ръкав, мислех и за жилетки, ама то ако е пак такъв студ, да купувам дълги ръкави Thinking В темата за АГ и майчин дом някой беше писал, че нямало постоянно топла вода, от началото на месеца е коментара, как стоят нещата? аз ще съм на 6-тия етаж.
Здравей,ще си позволя да ти отговоря аз Simple Smile. Мен ме изписаха миналата събота.През тази седмица беше много студено, нямаше още парно,топла вода има само сутрин,аз се миех към 5:30 ч,а за бебетата идваха 7:30 за баня. Онзи ден ходих да ми свалят конците и вече имаше парно и си беше доста топло . Бях на 6 ет. Simple Smile

# 193
  • Мнения: 176
На мен много ми помогна точно лекцията на Елена Василева за дишането. На всяка контракция дишах по нейните указания и наистина до последния момент болката беше напълно поносима. Тъй като ми е второ раждане и все си правя сравнения за себе си, още се чудя дали дишането направи така поносимо раждането ми или това, че този път не ми биха окситоцин за да разбързат нещата….може би и двете повлияха. Също така до последно, докато не получих напъни бях на “разходка” в коридора, а не вързана за тонове.
Привет, момичета ! Hug Аз съм от ноемврийките, но от време на време ви чета.
Първо, честито на всички родили мамчета ! Да са ви живи, здрави, спокойни и усмихнати бебенцата, както и вие покрай тях !
На тези, които тепърва им предстои, пожелавам безпроблемно раждане, бързо възстановяване и разбира се същите пожелания по-горе. Heart

Искам да попитам мамчетата, минали през нормално раждане, дали ви помогнаха лекциите за дишане по време на раждане и кои по-точно? Елена Василева ?

# 194
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз родих преди 2 седмици в АГ-то. Нямаше още парно, но на мен все ми е жега.
Топла вода и вечер има, стига да в уцелиш. 😃 Постоянно проверявах дали има, но едната вечер се мих със студена. Аз бях на 4ет.

Общи условия

Активация на акаунт