Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - тема13

  • 55 298
  • 777
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 18 499
От гледна точка на глобалното - моите впечатления са, че хората избягват големите хотели и предпочитат самостоятелни имоти или съвсем малки места за настаняване, където и да има други почиващи, пак няма да са десетки и стотици накуп. В този смисъл смятам, че краткосрочните наеми имат бъдеще.

От гледна точка на локалното - дали има смисъл във Варна - с оглед осемте седмици лято на север, а и евентуално по-ранното изтегляне на началото на учебната година - не мога да дам съвет.

# 421
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Разглеждам го като опция, иначе винаги може да се отдаде за месечен наем. Остава да се преборя и за цена, че съвсем се превъзбудиха продавачите.🙂

# 422
  • Варна
  • Мнения: 1 756
Карнакома в кой район е жилището?

# 423
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
В Бриз, зад спирка Почивка.

# 424
  • Мнения: 3 877
Че кой ходи на плаж във Варна, не остана свястно място за плажуване, не вярвам някой да дойде на почивка в Бриз и да ходи на плаж във Варна..

# 425
  • Мнения: 2 071
Ходят и още как, опитайте лятото в късен следобед да излезете на кръговото от Рапонги Simple Smile

# 426
  • Варна
  • Мнения: 1 756
И аз не съм съгласна с твърдението…

# 427
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Викате, плажовете и заведенията цяло лято пусти, никой не им стъпва🙂, всички ходим на Вила Чинка....

# 428
  • Варна
  • Мнения: 968
Според мен си струва. Особено ако се пребориш за паркомясто. Така може да отдаваш апартамент и туриста като е с автомобил ( под наем ), не зависи от мястото. Окачвам да се търсят вили и апартаменти заради страха на хората около 15% или пък заради ограниченията налагани в големи хотели на другите 70%. Очаквам и затопляне на климата и емигранти от Запад. Въпроса е вече какви пари е мястото. Ама като цяло отвъд фундамента от 2-3-4 имота в портфолиото инвестицията в имоти с цел печалба е загубена работа (не говоря за инфлационна преграда ).

# 429
  • Мнения: 3 877
Тийнове и младежи, дето не ги бърка в какво се къпят вероятно се намират.
Ако таргета е купонждии ще стане, но истински почиващи едва ли..
Колите на алеята масово са с регистрация "В" (като Вълчи дол, както казва един приятел).
Компанията ходим по 10-тина пъти на крайбрежната за пукница, но за плаж Албена, Камчия, Шкорпиловци. С Варна и Кабакум имаме много лош опит,  колкото пъти сме отишли на плаж след това я кожен, я чревен проблем .. не благодаря

# 430
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Разглеждам го като опция, иначе винаги може да се отдаде за месечен наем. Остава да се преборя и за цена, че съвсем се превъзбудиха продавачите.🙂

Партерен имот малко трудно ще отдадете дългосрочно. Освен ако не е със супер нисък наем. Но в такъв случай трябва да си прецените излизат ли ви сметките с ниската покупна цена.
За мен лично Бриз до спирка Почивка не е никакво топ място за air bnb или booking. Повечето туристи търсят в централната туристическа зона около Севастопол.

п.п. Нямаше ли някаква промяна в закона, че не можете да отдавате за нощувки без съгласието на съседите в сградата?

# 431
  • Мнения: 386
Тийнове и младежи, дето не ги бърка в какво се къпят вероятно се намират.
Ако таргета е купонждии ще стане, но истински почиващи едва ли..
Колите на алеята масово са с регистрация "В" (като Вълчи дол, както казва един приятел).
Компанията ходим по 10-тина пъти на крайбрежната за пукница, но за плаж Албена, Камчия, Шкорпиловци. С Варна и Кабакум имаме много лош опит,  колкото пъти сме отишли на плаж след това я кожен, я чревен проблем .. не благодаря


Какво означава “за пукница”?

# 432
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Разглеждам го като опция, иначе винаги може да се отдаде за месечен наем. Остава да се преборя и за цена, че съвсем се превъзбудиха продавачите.🙂

Партерен имот малко трудно ще отдадете дългосрочно. Освен ако не е със супер нисък наем. Но в такъв случай трябва да си прецените излизат ли ви сметките с ниската покупна цена.
За мен лично Бриз до спирка Почивка не е никакво топ място за air bnb или booking. Повечето туристи търсят в централната туристическа зона около Севастопол.

п.п. Нямаше ли някаква промяна в закона, че не можете да отдавате за нощувки без съгласието на съседите в сградата?
Няма промяна в закона.
Точно обратното ми казва брокерът от Рентика, че се търсят партерни жилища и че мога да постигна в състоянието и локацията, доста приличен наем. Съвсем се обърках...

# 433
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Честно ли брокерът ви е казал, че се търсят партерни помещения за дългосрочно живеене? Joy И вие му повярвахте??

За нощувки би било по-малък проблем, но пак цената трябва да е съобразена (надолу).

Тази агенция не съм я чувала. Не че е и от значение, де. Какво означава приличен наем според брокера? И колко голямо беше въпросното помещение?

# 434
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
В блока, в който имам апартамент, в същия район, всички партери са обитаеми и хората си живеят в тях, целогодишно, или сезонно. От темата разбрах, че варненският плаж е цяло лято пуст, партер под наем за повече от 200 лв. е абсурдно да се отдаде, а брокерите на наеми са лъжци, всички до един🙂. Благодаря на нормално отговорилите.

Общи условия

Активация на акаунт