Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - тема13

  • 55 477
  • 777
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 881
За пукница = на кръчма, бар, дискотека

Имам опит с отдаване на имот за нощувки, ако не си го обслужвате вие - т.е чистене, чаршафи и тн.., а чакате на фирма за обслужването, сметките не винаги излизат
1.фирмите посредници не винаги регистрират нощувките и следователно не ви отчитат пари
2. поддръжката, която правят обикновено е лоша и скоро се сдобивате с кофти рейтинг в сайтовете
Опит от апартаментен хотел в Бяла, където дори се плащаше за поддръжка на общите части и денонощна рецепция, точно на третото лято вече беше пълно с кофти отзиви

Ако към партера има собствен двор е търсено за под наем от хора с домашни любимци и деца, заради възможността да се прекарва време на открито. Класическияъ партер с вход от към улицата или двора с наспрелите коли няма особени предимства и наистина се отдава евтино.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 18:18 от скаридка

# 436
  • Варна
  • Мнения: 986
Има една категория хора, трудно подвижни или пък свикнали на къща първи етаж си харесват партери, също и такива дето не им дреме или търсят нещо евтино. Имот като имот, ако е изгоден. Иначе тя е права, че има разпоредба за подписи от живущите, не е ново. Не се спазва.

Човек не се занимавай с глупости. Намери за тия пари някоя виличка с документи за ремонт в Манстирски рид с парцелче ще имаш в пъти по-добра перспектива с нея в личен и инвестиционен план. 

# 437
  • Мнения: 3 881
Penkoman,  коя точно част на Манастирски рид визираш, защото през Гумения завой е кофти район, а надолу вече цените на бараки с ток и вода (която е на кооперация) са от  55-60К

# 438
  • Варна
  • Мнения: 986
Е, сега коя точно част. Аха съм споделил и аха баба Вивиана ме е нагънала какъв плебей съм.

# 439
  • Варна
  • Мнения: 5 262
Любимото ми - идва някой с въпрос, отговаряш му, не му хареса отговора и ти скача на "ненормалните" отговори. Парите са си твои, купувай си каквото искаш. Simple Smile
Само ако може да не ми слагаш думи в устата. Конкретни цени изобщо не съм коментирала.
Всичко може да се отдаде, но на съответната цена. Ако сравниш два еднакви апартамента в един блок - единия на среден етаж, другия - партер, втория ще е с наем поне 20% надолу. В нашия блок също има обитаеми партерни жилища. В тези, в които живеят собственици, са просто бедни хората. А на тези, които живеят наематели, през 3 месеца напускат наемателите и се лепят обяви, че се отдават. Общо взето ги наемат разни хора, които са нямали избор, и в първия момент, в който си намерят нещо по-нормално, се изнасят.
За отдаване за нощувки, както вече казах, не е чак такъв проблем. Но въпросът със сигурността, шумът и мръсотията си остава. Ресурсът време и препарати, които ще отделяте след всеки гост, също трябва да се приспадне от печалбата. Или процента, ако ще давате на фирма за управление. Успех.

# 440
  • Мнения: 3 881
Вярно не знам колко струва партерен апартамент в Бриз, ама едва ли е 75+К . Не можах да го харесам аз тоз Манастирски рид
Вчера се сетихме пак за една обява за Ален мак, че не можел да продава по-евтино, защото е вложил 30хил лв в подпорни стени...
Видя ли голяма денивелация бягам
По повод къде , какво, що .. искат от засегнатите парцели в Горна Трака да се освобождават за да се строи връзка Акчелар - магистралата за Златни с кръгово по пътя за Виница

# 441
  • Варна
  • Мнения: 5 262
Това се проверява в картите за ПУП в сайта на кметството за 2 минути.

# 442
  • Мнения: 734
Имам въпрос, кога е добре предварителния договор да има нотариална заверка? Чета, но като цяло не разбирам какво точно ти гарантира нотариалната заверка на такъв, освен такси.... Там таксата на каква сума се плаща?

# 443
  • Мнения: 434
Имам въпрос, кога е добре предварителния договор да има нотариална заверка? Чета, но като цяло не разбирам какво точно ти гарантира нотариалната заверка на такъв, освен такси.... Там таксата на каква сума се плаща?
Правилно си прочела😄. Според закона предварителен договор не изисква нотариална заверка. Стигне ли се до съд с или без нотариална заверка лошо. Договорът с платежните нареждания биха биле достатъчни за съда. Но дано да не се стига до съд щото пък там може да има друга схема като фирмата фалира и няма актив от нищото нвма как да вземеш нещо.

# 444
  • Мнения: 734
От физическо лице е, но сме без брокер и тепърва се ограмотявам. Ще направя консултация с адвокат, имате ли представа колко долу-горе излиза като хонорар за него да разгледа документите и да направи предварителния договор? И друг въпрос, при условие, че ще има кредит с ипотека и така или иначе документите ще се разглеждат от банковия юрист, нужно ли е купувачът и той сам при друг адвокат да го прави?

# 445
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Е, сега коя точно част. Аха съм споделил и аха баба Вивиана ме е нагънала какъв плебей съм.
Пиши си спокойно хипотезите, Penkoman. Баба ти може да те субсидира, ако е аристократка. 😁За протокола имам 6г.дете.
Kalina, нотариалното лице се явява свидетел на договорните отношения. Но не гарантира коректност на изпълнението. Нужен ти е адвокат. Стандартният хонорар е 40 лв. Но варира.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 22:50 от Viviana91

# 446
  • Варна
  • Мнения: 5 262
40 лв е само една устна консултация. За разглеждане на документи и изготвяне на предварителен договор таксата ще е мааалко по-висока.

# 447
  • Мнения: 2 001
Рентика са много добра агенция за отдаване под наем. Работила съм с тях, когато имах апартаменти, бяха ми ги препоръчали други наемодатели. Самият начин по който провеждат разговорите когато те търсят ги беше отличил от останалите брокери ( поне при мен, от преди 8 години ми е опита )  Препоръчвала съм ги на хора които търсят жилища и също са били доволни. Много ги ползват и за офисни помещения.

В този район за който питаше karmacoma - може би варненци няма да си наемат партер за жилище, но съм чувала от рускиня която има такова ( в долната част на Бриз, над Пикадили парк ), че лятото семейство руснаци и го наемат и даже вече не го предлага в airbnb ( където първоначално са я намерили въпросните наематели )
През тур.сезон се търсят със сигурност.

От темата разбрах, че варненският плаж е цяло лято пуст, партер под наем за повече от 200 лв. е абсурдно да се отдаде, а брокерите на наеми са лъжци, всички до един🙂.
Който не е ходил само си мисли, че е пуст. Като мен. Поради лични обстоятелства последното лято доста пъти плажувах там. Уикенда 40 мин не мога да се измъкна от там Simple Smile Същото е в делничните сни след работно време. Не случайно толкова заведения изникнаха.

Между другото собственици на партерно помещение  ( във вътрешен двор )  ми казаха, че масово огледите от купувачи са били от хора, които искат да го отдават за живеене. Явно се търсят такива, което ни учуди.
Но заради статута му на офис и свързаният сега скъп ток се отказвали.

# 448
  • Мнения: 131
Не ви ли притеснява конфликта Украйна- Русия? Питам, т.к. Варна я подготвят за една от базите на НАТО и при евентуален военен конфликт е логично Русия да концентрира нападението  най-вече там, където има бази на НАТО. Познайте какво ще остане от Варна ако се развие този сценарий, мисля че ще остане само морето:) малко черен хумор. Та въобще какви имоти, какви цени да обсъждаме. Просто Киро, просто ей така се появи от нищото и просто ей така ще ни въвлече във военен конфликт и просто ще затрие Варна, а просто за половин година и държавата ни може да затрие и просто ще си отиде след това. Съвсем просто. Та така де след няколко месеца цените във Варна може и доста да паднат;) особено след като няма да има какво да се купува.  Развих ви един черен сценарий, ще се радвам да чуя мнението ви. Тъкмо малко да разнообразим темата.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 23:28 от Inspired-by-life

# 449
  • Мнения: 840
Изобщо не ни притеснява. Нещо което не можеш да промениш няма защо да те притеснява. При война НАТО-Русия удари по Варна бързо ще доведат до победа на хлебарките над хората.

Общи условия

Активация на акаунт