Бебето иска постоянно внимание

  • 3 579
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 034
Да  като се сетя за носенето и как ме болеше кръста лошо ми става .....в този първия кош ей вярвате ли ми влезем ли в парка надава воййй да я вземем да гледа,вече е голяма излизаме даже без количка.Гледам малките бебешори сега  лежат не мърдат🙄🤣.Мисля че като сменихме седналия кош донякъде отмина мрънкането нали може да клюкари 🤣
Като пораснат се заиграват абе има си разлика след 6м дори може би към 9м стават все по-интересни дечицата.
Ще порасне сега стягайте кръста😇
Хахах да да и  ние така бързо ядем по заведения,познато

# 16
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите! Знам,че не е лесно да си майка и има и по-лоши случаи от моя,но човек понякога иска да сподели за да му улекне.Аз нямам приятелки с бебета все още и не намирам смисъл да обяснавам на хора без деца,какво е всущност,защото никой няма да разбере преди да му дойде на главата 🤣

# 17
  • Мнения: 1 035
Нашето е на почти 4 месеца,постоянно носене молене ужас. Мислех, че бебетата само спят и ядат. Нямаме помощ от никъде, буквално се молихме на баба ѝ и дядо ѝ да я вземат- не искат. От почти месец поне спим през ноща, през останалото време на ръце. За ядене сме измислили следното😃, първо единият, после другият🤣🤣.. Вчера бяхме на ваксина от тогава неиска, на ръце снощи заспа в 22:00 иначе до 01:00 я носим.. Да не се хваля, да не я урочасам 😃. Исках да се свия в един ъгъл и да чакам всичко да мине, исках да се продавам на трафик за органи🤣🤣🤣... Примирих се, няма режим,няма нищо ,тя решава. Няма какво да се направи 2,3г.. За второ неискам да чуя, когато някой ми е на гости и изръси "второ да търсите, да е момче" е директно изхвърлен и замерен с котка. 😃

# 18
  • София
  • Мнения: 7 996
Има деца, които изискват контакт и внимание и е въпрос на късмет бебе с какъв темперамент ще се падне. Свиква се, макар и в началото да е шоково. Пробвайте да оставяте на пода сред разпръснати играчки - хем ще има стимул да стои по корем, хем ще се опитва да се придвижва. Имах проблеми с гърба и ми беше абсолютно невъзможно да го разнасям по цял ден на ръце или в раница. Горе-долу от тази възраст започнах да оставям моя син да се "забавлява" така и поне се уморяваше и заспиваше по обяд. Другото е - много разходки навън или оставяне на терасата.

# 19
  • Мнения: X
Нашето е на почти 4 месеца,постоянно носене молене ужас. Мислех, че бебетата само спят и ядат. Нямаме помощ от никъде, буквално се молихме на баба ѝ и дядо ѝ да я вземат- не искат. От почти месец поне спим през ноща, през останалото време на ръце. За ядене сме измислили следното😃, първо единият, после другият🤣🤣.. Вчера бяхме на ваксина от тогава неиска, на ръце снощи заспа в 22:00 иначе до 01:00 я носим.. Да не се хваля, да не я урочасам 😃. Исках да се свия в един ъгъл и да чакам всичко да мине, исках да се продавам на трафик за органи🤣🤣🤣... Примирих се, няма режим,няма нищо ,тя решава. Няма какво да се направи 2,3г.. За второ неискам да чуя, когато някой ми е на гости и изръси "второ да търсите, да е момче" е директно изхвърлен и замерен с котка. 😃

Ох и аз съм така,за второ не искам и да чуя.Не знам как хората раждат по няколко деца🤣🤣 Иначе и ние е в началото така вечеряхме,но решихме поне това да го правим заедно,въпреки че вечерята ни повече от 10мин не продължава 😄

Има деца, които изискват контакт и внимание и е въпрос на късмет бебе с какъв темперамент ще се падне. Свиква се, макар и в началото да е шоково. Пробвайте да оставяте на пода сред разпръснати играчки - хем ще има стимул да стои по корем, хем ще се опитва да се придвижва. Имах проблеми с гърба и ми беше абсолютно невъзможно да го разнасям по цял ден на ръце или в раница. Горе-долу от тази възраст започнах да оставям моя син да се "забавлява" така и поне се уморяваше и заспиваше по обяд. Другото е - много разходки навън или оставяне на терасата.

Тя и по корем не обича да стои.Слагаме я и след 2 минути се изнервя и мрънка.Ако я оставим така си забива главата като щраус на дивана 😄

# 20
  • София
  • Мнения: 7 996
Не става изведнъж. Simple Smile Постепенно укрепват мускулите на врата. Ако лежи само по гръб, няма как да свикне, че може и в обратно положение. Те основно мрънкат, защото им доскучава да лежат и да гледат в тавана. Гушкането си е гушкане, но започват да стават активни и търсят ранообразие.

# 21
  • Мнения: 1 156
Възможно ли е да се нервира, защото е недоспала? След сън нашият момък е доста по-спокоен, иначе понякога изглежда така, че иска постоянно да му се обръща внимание, а просто му се спи. Не мисля, че е напълно нормално да нямаш и минута спокойствие. Нашият бебок е на 9 месеца, така че при него е по-различно, но когато будува много му харесва да си стои на столчето в кухнята и да ни гледа как работим. Така успяваме да вършим доста работа докато не му писне. От време на време си стои спокоен в спалнята докато ние сме в друга стая и гледаме да не влизаме при него, защото като види, че излизаме може да се разтрои (странна логика Grinning). Като беше по-малък и не обикаляше навсякъде го слагахме на активната гимнастика в хола и вечеряхме спокойно до него.
Вярно е, че няма много спокойствие с бебе, но дори аз (бебокът ни не е от спокойните, докато колегите се хвалеха как техните спят по цял ден, аз се чудех на кой свят съм) успявам да си свърша работа.
Не се притеснявай, нещата при бебетата постоянно се променят, така че скоро може да се почувствате по-добре. Възможно е ако сте напрегнати и тя да се напряга.

# 22
  • Мнения: X
Възможно ли е да се нервира, защото е недоспала? След сън нашият момък е доста по-спокоен, иначе понякога изглежда така, че иска постоянно да му се обръща внимание, а просто му се спи. Не мисля, че е напълно нормално да нямаш и минута спокойствие. Нашият бебок е на 9 месеца, така че при него е по-различно, но когато будува много му харесва да си стои на столчето в кухнята и да ни гледа как работим. Така успяваме да вършим доста работа докато не му писне. От време на време си стои спокоен в спалнята докато ние сме в друга стая и гледаме да не влизаме при него, защото като види, че излизаме може да се разтрои (странна логика Grinning). Като беше по-малък и не обикаляше навсякъде го слагахме на активната гимнастика в хола и вечеряхме спокойно до него.
Вярно е, че няма много спокойствие с бебе, но дори аз (бебокът ни не е от спокойните, докато колегите се хвалеха как техните спят по цял ден, аз се чудех на кой свят съм) успявам да си свърша работа.
Не се притеснявай, нещата при бебетата постоянно се променят, така че скоро може да се почувствате по-добре. Възможно е ако сте напрегнати и тя да се напряга.
Ами тя вечер си ляга в 22ч и става в 7ч изпива си млякото и към 8ч заспива пак за час,час и нещо.Това са горе долу 10 часа.После на обяд пак си поспива горе долу 2 часа и следобяд само дремва за по 30мин няколко пъти.Винаги когато е будувала повече от два часа,я слагам да си дремне и така ..не мисля,че е от това .. просто като е будна иска все някой да стои до нея..

# 23
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 676
Скрит текст:
Възможно ли е да се нервира, защото е недоспала? След сън нашият момък е доста по-спокоен, иначе понякога изглежда така, че иска постоянно да му се обръща внимание, а просто му се спи. Не мисля, че е напълно нормално да нямаш и минута спокойствие. Нашият бебок е на 9 месеца, така че при него е по-различно, но когато будува много му харесва да си стои на столчето в кухнята и да ни гледа как работим. Така успяваме да вършим доста работа докато не му писне. От време на време си стои спокоен в спалнята докато ние сме в друга стая и гледаме да не влизаме при него, защото като види, че излизаме може да се разтрои (странна логика Grinning). Като беше по-малък и не обикаляше навсякъде го слагахме на активната гимнастика в хола и вечеряхме спокойно до него.
Вярно е, че няма много спокойствие с бебе, но дори аз (бебокът ни не е от спокойните, докато колегите се хвалеха как техните спят по цял ден, аз се чудех на кой свят съм) успявам да си свърша работа.
Не се притеснявай, нещата при бебетата постоянно се променят, така че скоро може да се почувствате по-добре. Възможно е ако сте напрегнати и тя да се напряга.
Цитат
Ами тя вечер си ляга в 22ч и става в 7ч изпива си млякото и към 8ч заспива пак за час,час и нещо.Това са горе долу 10 часа.После на обяд пак си поспива горе долу 2 часа и следобяд само дремва за по 30мин няколко пъти.Винаги когато е будувала повече от два часа,я слагам да си дремне и така ..не мисля,че е от това .. просто като е будна иска все някой да стои до нея..

Това всъщност е доста сън и всичко е в реда на нещата. То не става хем да спи, хем и през деня, когато е будна да не те ангажира...

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 285
Ще става все по- зле, хелем пък като запопне да пълзи и ходи. Поне 3-4 г, че и повече ще е така.
Много ме разсмя това с филмите и вечерите Simple Smile

# 25
  • Мнения: X
Скрит текст:
Възможно ли е да се нервира, защото е недоспала? След сън нашият момък е доста по-спокоен, иначе понякога изглежда така, че иска постоянно да му се обръща внимание, а просто му се спи. Не мисля, че е напълно нормално да нямаш и минута спокойствие. Нашият бебок е на 9 месеца, така че при него е по-различно, но когато будува много му харесва да си стои на столчето в кухнята и да ни гледа как работим. Така успяваме да вършим доста работа докато не му писне. От време на време си стои спокоен в спалнята докато ние сме в друга стая и гледаме да не влизаме при него, защото като види, че излизаме може да се разтрои (странна логика Grinning). Като беше по-малък и не обикаляше навсякъде го слагахме на активната гимнастика в хола и вечеряхме спокойно до него.
Вярно е, че няма много спокойствие с бебе, но дори аз (бебокът ни не е от спокойните, докато колегите се хвалеха как техните спят по цял ден, аз се чудех на кой свят съм) успявам да си свърша работа.
Не се притеснявай, нещата при бебетата постоянно се променят, така че скоро може да се почувствате по-добре. Възможно е ако сте напрегнати и тя да се напряга.
Цитат
Ами тя вечер си ляга в 22ч и става в 7ч изпива си млякото и към 8ч заспива пак за час,час и нещо.Това са горе долу 10 часа.После на обяд пак си поспива горе долу 2 часа и следобяд само дремва за по 30мин няколко пъти.Винаги когато е будувала повече от два часа,я слагам да си дремне и така ..не мисля,че е от това .. просто като е будна иска все някой да стои до нея..

Това всъщност е доста сън и всичко е в реда на нещата. То не става хем да спи, хем и през деня, когато е будна да не те ангажира...

Аз не казвам да не ме ангажира, но не е нормално в останалите 10-11 часа,през които е будна, да не мога да изляза от стаята за 5 мин. 😄

# 26
  • Мнения: 4 660
След както пропълзя и проходи стана една идея по лесно.

# 27
  • Мнения: 2 352
На мен ми стана малко по- лесно като започна да пълзи и проходи. Не беше нужно постоянно да ми е в ръцете. Ръцете и гърба ми започнаха по- малко да ме болят след като проходи. Но аз не съм държала детето постоянно за ръка, оставих я да си проходи сама.
Абсолютно и напълно нормално е детето да не иска да се отдели от вас. Аз кърмих и съответно до 1г и 3-4м не сме били разделени повече от 2-3ч.
Да не говорим, че има и бебета, които не признават никой друг освен мама. Там вече е още по- трудно.

# 28
  • Мнения: 5 293
Да ви кажа и аз трудно се навих за второ, обаче второто е от онези митични спящи деца, до 8-9 месеца не бях и разбрала, че имаме бебе. Е, изключвайки нощното ставане, ама не ми е било проблем. Ядеше и спеше.
Ама не знам дали си е такова детето или понеже аз бях решила, че няма да го разнасям, няма да му клатя играчки пред лицето и прочие неща. Съответно не е приспиван никога на ръце, нито по някакъв друг специален начин. Оставян е в леглото и заспива сам. Дори когато спяхме в една стая, когато го слагах да спи излизах от стаята, за да заспи сам. Та, не знам дали моите "приоми" изиграха роля или просто той си беше такъв. Но съм доволна, защото с дъщерята не беше така.

После си правеше писта с проходилката в хола и кухнята, а до 1.6 се занкмаваше предимно сам. Сега е вече на две, онзи ден си казвай, Божеее, оцелях 🤣

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 18:47 от brumm

# 29
  • Мнения: 1 586
Много ме разсмя това с филмите и вечерите Simple Smile

То и да ти остане време, заспиваш още на първите 15 минути. Аз се будех на финалните надписи 😂 Моят мъж все казваше -"не беше хубав" 😂

Общи условия

Активация на акаунт