Най-приятната и най-просташка ТВ РЕКЛАМА - тема 21

  • 58 602
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10 447
Атопична кожа значи много суха и дехидратирана кожа.

# 676
  • Мнения: 15 420
На мен новата реклама на Джъмбо ми допада, особено мелодията и ако я слушам без да я гледам ми е идеална. От всички досегашни техни реклами, тази е най прилична и най приятна.
Пп Свекърва ми каза, че в Гърция децата по Коледа ходели по домовете с точно такива, но малки по размер триъгълничета и пеели коледни песни, нещо като нашите коледари, но в гръцки стил.

По повод "атопичната кожа" аз навсякъде чувам хората да употребяват точно този израз и точно като синоним на много суха, дехидратирана и раздразнена от сухотата кожа. Оня ден дори в аптеката чух клиент и фармацевт да обсъждат продукти за "атопична кожа". Та, в този ред на мисли смятам, че израза е добил популярност в обществото и е разбираем и достъпен за потребителите.

# 677
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
Атопична е ни по-малко,ни повече от нетипична.
На всяко раздразнение, дето не го знаят от какво е причинено,му се лепва атипична Persevere

# 678
  • Мнения: 9 367
Атопична е ни по-малко,ни повече от нетипична.
На всяко раздразнение, дето не го знаят от какво е причинено,му се лепва атипична Persevere
За мен Гуинет Полтроу има някак си асексуално излъчване. Асексуално,защото не мога да го обясня. Несексуално вече е друго...

# 679
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Пак аз не засичам рекламата на Джъмбо Simple Smile

Харесва ми тази на А1.

# 680
  • София
  • Мнения: 15 490
На Диема попаднах на нова коледна реклама на  Олд спайс/така ли се пише/ ,където пеят, че трябвало да мирише на мъж, на неговото аз... и да му вземем пак.

# 681
  • Мнения: 33
Говорил съм малко наизуст. Не било atopical, а atopic на английски, и не е обратното на topical, което се използва със значение да се прилага върху засегнатите участъци, примерно като мехлем, за разлика от пиенето на хапчета, които през червата да навлязат в кръвообращението и оттам целия организъм. "Атопичен" идва от същия гръцки корен, но в смисъл , че нещата не са си на мястото, тоест, че се случва нещо, което не трябва. Тогава да, може кожата да е атопична.

Интересен пример как знаейки една дума (topical) човек може да си извади грешен извод за друга. Като бях тийнейджър колко време ми отне да разбера, че ignorance означава "незнание, невежество", а не някой да се чувства игнориран от другите Joy И пак идват от същия корен (човек, незнаещ нещо, е бил подминат от знанието за него, образно казано).

# 682
  • Мнения: 69 190
Не знаех че някой може да не знае какво е атопична кожа. Rolling Eyes
Ако не е чувал, в гугъл пише също. Има и речници...

На Милгама не я понасям..що фъфли тоя човек сака неприятно, нещо невроните ли са му неок па милгамата не помага ли ?

# 683
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
Не знаех,че всички проверяващи в гугъл, са наясно  с диагностицирането.

Рекламите на рафаело и ферреро са все с един и същ слоган- мааалко досадни Rolling Eyes

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 1 274
И аз забелязвам,че Рафаело и Фереро роше не променят реклами често, но им прощавам-такова празнично настроение ми носят.Професионално направени,с подбрана музика и подходящ слоган.Малко такива реклами останаха по телевизията-или фъфлят неразбираемо,или охкат и ахкат...

# 685
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Атопична е ни по-малко,ни повече от нетипична.
На всяко раздразнение, дето не го знаят от какво е причинено,му се лепва атипична Persevere
"Нетипична" не е ли всъщност "атИпична"?

# 686
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
извинявам се за спама
Скрит текст:
не разбрах защо се задълба в семантика и стуктура на езика!?
не съм сбъркала гласната, и не случайно съм болднала префикса
за последен път, добронамерено се опитвам да обясня, и няма да отговарям на преднамерено заядливи коментари
 алопатичната медицина нарича всяко,нетипично, състояние с подобни на онези характеристики атопичен дерматит
холистичната медицина има поне 3 начина да го обясни и реши


за фъфлещите- има една ужасно дразнеща, с две майки,рекламиращи някакви имуностимуланти
Scream Tired Face

# 687
  • Мнения: 11 721
Хванах рекламата на Джъмбо.
Както се казва по-добре да не бях 😆😆😆
Всяка година е все по-дразнеща 😂

На Лидл ми допадна. Предполагам заради песента, защото я харесвам.

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 16 483
Руми,сериозно ли е по-дразнеща от онова изнервящо ,,Джъмбо,джъмбо,джъмбо................?

# 689
  • Мнения: 48 065
За мен Лакми е новото Джъмбо

Общи условия

Активация на акаунт