Бяхте ли "изнудвани" за лакомства снощи?

  • 4 191
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40 865
В продължение на 50 години никога не ми се беше случвало на Хелоуин да ми звъннат дечица и да ме "заплашват" с пакост, ако не почерпя. Но в новата къща първата година ни изненадаха съвсем неподготвени и ние се скатахме като мишки, защото освен алкохол друго за почерпка вкъщи нямаше. На следващата година се подготвихме добре и почерпихме. На по-следващата пак, ни никой не мина заради Ковид 19. Е, сами си ги хапнахме (винаги гледаме да не купуваме боклуци, каквито ние самите не бихме яли). И миналата вечер се изсипаха няколко групички, общо осем палавника. Даже ММ търча по тъмно да купува нови лакомства. Все пак остана ни един Тоблерон да го хапнем късно вечерта, след "отбой" на акцията Simple Smile

Та ми е интересно само в нашата сграда ли се случва, или е масово? Защото за мен определено е новост, но им се радвам на хлапетата Simple Smile

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
При нас имаше предварителна уговорка кои апартаменти са съгласни да минат оттам децата. Аз не бях от тях. Не са звъняли по другите врати. Като цяло мисля, че това е най-приемливият вариант.

# 2
  • Мнения: 40 865
Е, ние залепихме една тиква на вратата, да дадем знак, ама децата си звъняха навсякъде.

# 3
  • Мнения: 10 993
У нас дойдоха 3 групички, по шест седем деца всяка. Раздадох де що имам. Аз самата имам малки деца и супер се кефя на празника и на ентусиазма им. Големият син също обикаля с негови приятели, малкият е по-срамежлив и не иска дори и у съседите да идем. Стояхме си у дома с нашата си тиква и раздавахме сладкиши. На мен не ми пречи празника, нито децата. Аз боклуци не ям, но децата ми ядат. Толкова малко време са малки, така че се радвам на всеки момент. А и тоя ковид, хоум офис, като цяло тая изолация, ми идва в повече и се радвам някой да ни тропа и да ни заплашва.

# 4
  • Мнения: 11 566
Мина едно съседче- от осем години, откакто живея в блока за пръв път ми се случва.
Не съм против, да се радват децата, само да не ми направят някоя беля ако не отворя- чувала съм, че размазват сурови яйца и подобни щуротии по вратата.
И малки маскирани вещици се мотаха с майките си по улицата.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 085
Вкъщи само една година са идвали комшийски деца от блока. И то беше отдавна. Поне преди 5-6 г.
Сега също никой не е минавал, но в нашия вход единствените деца са нашите и двете момченца на едните съседи.
Самите ние нищо не сме правили за деня. Украсихме само в апартамента в есенна тематика още на 1-ви октомври - няколко свещи, 2 декоративни тикви, саксия с хризантеми и толкова, защото сме почитатели на минимализма и избягваме прахосъбирачките. А вчера целия ден изкарахме в планината с двете малки деца и с кучетата. Вечерта изгледахме един детски тематичен филм с малкия, а след това и един страшен с тийнейджърката. Вкъщи рядко ядем вредни неща и готови сладкиши, но пък в съботя бях приготвила печена тиква с ябълки, мед и орехи. Снощи вечеряхме с нея в духа на празника.
Нашите малки деца не са се маскирали и не са събирали лакомства. Големите ни дъщери в тийн годините се маскираха и минаваха през бабите си за нещо сладичко. Снощи са правили купон в общежитието, но те са в Италия и там се отбелязва сериозно.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние сме на висок етаж и никой не минава. Маскирахме се криво-ляво и отидохме на гости за малко. Там ядохме предимно солени неща.

# 7
  • Мнения: 12 752
Ние очаквахме, че ще мине някой, но никой не дойде. То и вратата на блока се заключва, и ковид си върлува, та си е и разбираемо.
Миналата година също нямаше, но преди идваха някакви малки групички от неизвестни деца - не от блока. При нас няма ходещи малки деца, има само бебета и тийнчета.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
Предишните години минаваше едно съседче и се подготвяхме с бонбони. Тази година явно вече е голям. Simple Smile Сега единственото дете около тази възраст е моето.
Напираше да ходи с негов съученик, но не му се отвори парашутът, непривично ми е. С баща му правиха страшната тиква, която вече е като традиция и детето я очаква.

# 9
  • Мнения: 2 352
Дойдоха 2 групички, даже не очаквах, защото вратата се заключва. Получиха банани и ябълки, други десерти вкъщи рядко се намират. На комшиите, които не отвориха видях, че са залепили по една мокра салфетка на вратата, което поне е приемливо и бързо се маха. Не съм привърженик на празник, но разбирам радостта на деца.

# 10
  • София
  • Мнения: 23 083
Във входа ни има много малки деца и в общи линии родителите им предварително се интересуват на коя врата децата могат да позвънят. Аз винаги съм подготвена, дори им отварям маскирана и им падат ченетата. Joy

# 11
  • Мнения: 921
Аз снощи не отворих, макар че упорито звъняха и блъскаха на вратата на няколко пъти. Не признавам този чужд празник и не позволявам на децата ми да го празнуват.
Да заповядат за Коледа или Нова година, с удоволствие ще ги почерпя!

# 12
  • Мнения: 18 497
В темата за оплаквания писах - много малко деца минаха тази година, чак ми стана мъчно. А на детето колко му беше мъчно, не е за разправяне. Бяхме се подготвили както предишните години - т.е. мащабно, - но останаха доста нераздадени неща Sad
Дано догодина да е както преди - съседчета, техни гостенчета, партита и т.н.  Heart

# 13
  • Мнения: 46 508
В момента във входа ни няма деца на подходяща възраст за минаване, част от тях са съвсем бебета, другите са 16-18.
При нас само веднъж минаха преди години и ние се изложихме, защото по принцип нямаме лакомства вкъщи и въобще не се бяхме сетили. Дадохме им плодове, за да не си тръгнат без нищо, но се съмнявам, че са били доволни, защото на следващата година не минаха при нас Flushed пък ние се бяхме подготвили.

Иначе се радвам на всеки, който се е постарал, без значение какъв празник е. Като детето беше малко правехме разни сладки със забавна форма и в класа си организираха маскиране. Нямам против. Гледала съм българи да раздават мартеници на случайни хора по улиците в чужбина, всички с готовност си ги слагаха и се забавляваха. Като тях съм, повод за празник да има, нямам предразсъдъци. Не съм и религиозна, но празнувам християнските празници.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 13:41 от Не се сърди, човече

# 14
  • София
  • Мнения: 35 088
Само коледари и лазарки посрещам, нямам против празника обаче.

Общи условия

Активация на акаунт