Данъчно облекчение 2021

  • 19 174
  • 216
  •   1
Отговори
# 150
  • софия
  • Мнения: 2 543
В коя друга тема? Може ли линк?

# 151
# 152
  • София
  • Мнения: 1 123
Здравейте, вчера подадох предварително попълнената декларация за мъжа ми и обратната връзка от НАП е, че декларацията е приета, не пише да има несъответствия. До колко време очакваме плащане, знаете ли? Благодаря предварително.

# 153
  • Мнения: 451
Подадох в понеделник следобед, току-що получих смс за превод от НАП.

Здравейте, вчера подадох предварително попълнената декларация за мъжа ми и обратната връзка от НАП е, че декларацията е приета, не пише да има несъответствия. До колко време очакваме плащане, знаете ли? Благодаря предварително.

# 154
  • Мнения: 2 073
Имаме декларация чл.50, обаче счетоводителката не можела да я попълни. Искахме поне да даде бележката за доходите (как се казва тя, пак ли декларация?).
Та има ли някъде примерно попълнени да пробвам сама?

 НОИ няма в нашия град, нито мъжът ми има ПИК. Докато го направим и с Евротръст и там ще мине време.

Аз моята част от облекчението си я взех, остана малко за него.

# 155
  • Мнения: 4 268
За едни детски се издава бележка за доходите. Според мен нещо ви мота тази счетоводителка. Мисля, че не може да ви откаже бележка за доходите за някакъв период назад.

# 156
  • Мнения: 2 073
Не, не можела да попълни декларацията. Иначе сега ще чакаме справка за доходите и ще пробвам сама да я попълня чл. 50.

# 157
  • София
  • Мнения: 14 786
НАП ви трябва за ПИК кода, не НОИ. И данъчно ли нямате? Иначе, трябва сама да си я попълните декларацията, това не е работа на счетоводството на фирмата.

# 158
  • Мнения: 328
Здравейте, прилагате ли сканирана банковата сметка, или само попълвате IBAN на ред 12.1?

# 159
  • Мнения: 451
Само данните за сметката въведох, не съм прилагала бележка от банката.

Здравейте, прилагате ли сканирана банковата сметка, или само попълвате IBAN на ред 12.1?

# 160
  • Мнения: 2 073
НАП ви трябва за ПИК кода, не НОИ. И данъчно ли нямате? Иначе, трябва сама да си я попълните декларацията, това не е работа на счетоводството на фирмата.
Наясно съм, че не е тяхна работа. Исках помощ, за да стане по-бързо, иначе аз докато умувам как какво ще мине време.
Данъчно имаме, да, ама какво да търся там, нали справка ще ми даде фирмата?
НАП пък въобще нямат вариант за издаване на ПИК код с Евротръст.

# 161
# 162
  • София
  • Мнения: 14 786
НАП ви трябва за ПИК кода, не НОИ. И данъчно ли нямате? Иначе, трябва сама да си я попълните декларацията, това не е работа на счетоводството на фирмата.
Наясно съм, че не е тяхна работа. Исках помощ, за да стане по-бързо, иначе аз докато умувам как какво ще мине време.
Данъчно имаме, да, ама какво да търся там, нали справка ще ми даде фирмата?
НАП пък въобще нямат вариант за издаване на ПИК код с Евротръст.
Не ви трябва Евротръст за подаване на данъчна декларация. Тя се подава с ПИК от НАП, вади се за 5 минути от всяко данъчно. С него ще имате достъп до предварително попълнена с доходите ДД и ще я подадете без да се молите на който и да е.

# 163
  • София
  • Мнения: 1 123
Сега прегледах наръчника на труд и малко се стреснах. В част 3 сложих отметка, че ще ползвам данъчни облекчения, но не съм сложила конкретно отметка на “ - ред №15 - Образец 2005: Декларация по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца”.., което е няколко реда по-надолу. Изчисли ми, че има надвнесен данък 449лв(за едно дете използваме) и след това получих, че е приета декларацията. Може ли да стане проблем заради пропуснатата отметка? Какво да правя? 😣

ЕДИТ: Явно всичко е наред, защото видях, че имам превод и са пристигнали парите.

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 16:48 от Sunshine42

# 164
  • Мнения: 207
А кога я подадохте, че ми е любопитно кога ще получим превод и дали всичко е наред.
Цитат на: Sunshine42 link=topic=1382993.msg44427332#msg4442[b
[/b]7332 date=1646914599]
Сега прегледах наръчника на труд и малко се стреснах. В част 3 сложих отметка, че ще ползвам данъчни облекчения, но не съм сложила конкретно отметка на “ - ред №15 - Образец 2005: Декларация по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца”.., което е няколко реда по-надолу. Изчисли ми, че има надвнесен данък 449лв(за едно дете използваме) и след това получих, че е приета декларацията. Може ли да стане проблем заради пропуснатата отметка? Какво да правя? 😣

ЕДИТ: Явно всичко е наред, защото видях, че имам превод и са пристигнали парите.

Общи условия

Активация на акаунт