Паническо разстройство - 52

  • 39 137
  • 765
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 231
За съня на мен ми помага да пия само едно кафе на ден, сутринта. Ако пия второ или ям шоколад, пия черен/зелен чай или каквото и да е с кофеин, става лошо.

# 466
  • Мнения: X
И аз бях заложила на мелатонин 3мг. Добре ми действаше.

# 467
  • Мнения: 10 998
За съня на мен ми помага натурален морски магнезии, пия го сутрин, въпреки че препоръчват да се пие вечер.

# 468
  • Мнения: 2 769
Здравейте и от мен! От 8-9 години пия сероксат. Иначе нямаше излизане от нас. Искам да го спра, но ме е страх, защото и сега като забравя ден, два да го пия и ми се замотава главата и ставам тревожна. Последно като ходих, за да ми помогне да ги спра, тъй като искам и да забременявам вече, ми каза, че ако ги спра пак ще се върнат паник атаките. Едва ли не ако искам да ги спра, ако искам да не ги спирам. Вече качих и 10-12 кг от тях. А дори и да ги пия, когато трябва да отида на непознато място, на екскурзия, на гости ( все положителни неща) и пак ме хваща тревожността. С тях на няколко месеца пак си имам ПА, макар и не толкова сериозна. Просто не знам какво да правя вече.
За една бременност ще стиснете зъби за паниките. Антидепресанти и подобно не се приема по време на бременност , ако искате да имате здраво дете.

# 469
  • Мнения: 1 780
Изкарах втора бременност без нито едно хапче. Трудно беше, особено първите месеци, на постоянно си повтарях че нямам избор. Около три-четири месеца нищо не ядях, повръщах, бях в луди нерви, не спях, не знам как мина, но малко по малко се успокоих и все по- рядко ми прилошаваше. Но много-много сън не видях. Девет месеца лежах и чаках бебето да умре, или нещо друго ужасно. Хубавата част от нашата болест е, че лошите ни предчувствия, не се случват.
Оня Трън синът ми също се роди и не спеше, та за да се облекчат нещата взех отново хапчетата и му тикнах биберона. Лош или добър избор, така се наложи да направя. Успех, мисля, че може и консулт с лекар за лекарства, които са удачни.
Мен ми даваха симпатил, ама аз и него повръщах от нерви и нищо не пиех. Викам като ще е гарга, да е рошава. Страшна гарга е малкият. Да ни е жив и здрав.

# 470
  • Мнения: 316
22 дни вече пия Мисол. Вчера се видях с доктора, според него има напредък и препоръча ксанакса да го взимам само при нужда, досега го взимах по четвъртинка сутрин и на обяд две седмици, после остана само сутрин.
По празниците излизах всеки ден с придружител, дори излязох извън града за 3 дни.
Обаче, мъката продължава. Продължавам да не се чувствам добре, вие ми се свят, разни променливи настроения. За излизане навън дума не може да става, особено сама. Не знам кога ще свърши тая мъка вече. Работя от вкъщи, гледам да се разсейвам с разни неща, но тия физически симптоми много ме бутат. Извинете за мрънкането и мерси, ако сте ме изчели. Бъдете здрави!

# 471
  • Мнения: 400
Здравейте. Втори ден съм на едно хапче есобел сутрин плюс половинка халоперидол, вечер едно хапче ремирта с половин хапче халоперидол. Но имам адски тремор, световъртеж, гадене, нервна съм много, общо взето ми е адски зле… това дали е нормално, и ще отшуми ли? Направо ми иде да се метна от покрива… 😔

# 472
  • Мнения: X
Вероятно е от халоперидола и трябва да отмине.

# 473
  • Мнения: 2 769
Може и да не отмине замайването. То е част от основните ефекти.

# 474
  • Мнения: 400
Замайването не ми е главният проблем, а тази нервност, направо на лудост ме избива.. не знам какво да мисля вече. 😔

# 475
  • Мнения: X
Нервността може и да е от есобел. Поне 15 дена трябват.

# 476
  • Мнения: 1 780
На мен всичко ми е проблем. ( уж на шега, ама и наистина). И отмаляването, безсилието, сърцебиенето, прилошаването, повръщането, страхът, световъртежа, пък ако и припадна - никак не съм ОК.
  Най-добре като нищо ми няма, но рядко става.
Ангажиране яко, физически и психически и всичко ми минава до следващата криза.

# 477
  • Мнения: 152
Опелкорса ти приемаш ли АД?
Във връзка с бременността, имам една клиентка, която в нашите състояния забременя на два пъти без хапчета. Обаче ги абортира от тревожността. Тогава износи третото със золофт, по предписание на лекар, разбира се.

# 478
  • Мнения: 2 769
Опелкорса ти приемаш ли АД?
Във връзка с бременността, имам една клиентка, която в нашите състояния забременя на два пъти без хапчета. Обаче ги абортира от тревожността. Тогава износи третото със золофт, по предписание на лекар, разбира се.
Това са глупости! Тревожността не е болест и не може да предизвика аборт сама по себе си. Стига сте всявали паника с неверни твърдения! От АД може да се приемат Zoloft и Escitalopram, но с рисковете си при бременност - преждевеменно раждане, сърдечни пороци, неправилно развитие, фатални изменения в органи. Вярно е, че е нисък риска, но го има. Отделно на това бебето се ражда със синдром на отнемане после. И най-неприятния риск - аутизма. Грешно приписван на ваксините, най-често се проявява при майки, приемали АД по време на бременност. Както и бензодиазепини.

# 479
  • Мнения: 1
Здравейте група, от 2 години страдам от паническо разтройство, гадене, изтръпване, треперене, ходих къде ли не но единствено и само на психиатър не съм ходил, е след 10ти записвам час и отивам, 2 години търпях мислех си че от самосебеси ще мине, но не.

Общи условия

Активация на акаунт