За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 389
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Здравейте ,момичета искам да сменя педиатърката ,не съм доволна от нея .Как да постъпя?Каква ваксина се поставя след навършване на трети месец ?На поредната консултация не влязох ,защото  преди мен влязоха две дечица ,   които кашляха и кихаха доста упорито .Часовете и дните за консултация са само на хартия ,на практика смесват се потоци от здрави и болни деца .

# 16
  • Мнения: 751
Декември месец отиваш при друг педиатър, при който си преценила да отидеш и му казваш, че искаш да запишеш детето при него. И аз ще сменям. 😊

# 17
  • Мнения: 546
Здравейте ,момичета искам да сменя педиатърката ,не съм доволна от нея .Как да постъпя?Каква ваксина се поставя след навършване на трети месец ?На поредната консултация не влязох ,защото  преди мен влязоха две дечица ,   които кашляха и кихаха доста упорито .Часовете и дните за консултация са само на хартия ,на практика смесват се потоци от здрави и болни деца .



При нас е абсолютно същата ситуация, всеки път се изнервям от чакане по един час, защото изостава с графика и в тази обстановка е пълно с болни… направо имам чувството, че става въпрс за един и същ лекар…

# 18
  • Германия
  • Мнения: 865
Мами малката е болничка. Боли я гърло, има лека за сега кашлица. Понеже педиатърката не изписва нищо освен нурофен, искам да взема нещо без рецепта. Намерих един спрей Прополис. Ползвали ли сте такъв? Страшно много и изсъхва гърлото, от там идва и силна болка при кашлица. Сърцето ми се къса, като се събуди през нощта, страх я е, че ще заболи. Не иска да кашля и започва да плаче. На 2г2м е. Качвам снимка на спрейчето. Никъде не пише от каква възраст се дава.
Като нашия Невен с прополис ли е?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 13 459
Нашата педиатърка за гърло ни беше дала хомеопатия за смучене едни малки хапченца /това при чисти гърди/.
Хубаво е все пак да се сложи слушалка на детето, иначе за всичко останало и фармацевтът може да съдейства.

# 20
  • Мнения: 2 237
Здравейте Simple Smile
Имам бебенце на 5 месеца и от няколко дни забелязвам, че си клати главата наляво-надясно. Малко изглежда като някакъв тик. Иначе е комуникативен, усмихва се. Хваща играчки, обръща се на звуци. Вече почти сам се обръща корем-гръб-корем. Според вас имам ли повод за притеснение?
Другата седмица ще го коментирам и с педиатъра, но тя най-много да ми се изсмее..

# 21
  • Мнения: 953
За гърло са ни изписвали Голанил спрей (билков е, ако не искате да давате лекарство). Също така Тонзилотрен хапченца за смучене, хомеопатични. Когато са били с херпангина или много зачервено гърло- Тантум верде спрей.

# 22
  • Мнения: 6 764
Прополисът е доста агресивен към лигавицата, за малко дете не мисля, че е удачен. Има детски билкови близалки за гърло на д-р Тайс и подобни.

# 23
  • Мнения: 770
Моето бебе се роди 3290 гр, 52 см
На 11 месеца беше 10 кг 78 см
Днес сме на педиатър и ще видим колко е качил и пораснал.
Нас също много са ни плашили че е тежък и какво ли още не.


Моля всички мами който живеят във София
Ако може да ми препоръчате добър педиатър
Благодаря ви

# 24
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Meliiii, За гърло съм взимала Isla Moos за дъщеря ми, с вкус на ягода, може нещо такова да пробвате. И бързо оздравяване!

https://www.docmorris.de/isla-junior/11553995?pp=GOOGLESHOP& … -xfxoCtnMQAvD_BwE

# 25
  • Мнения: 3 172
bl00dflowerz, можеш да пробваш да направиш едно клипче на клатенето за педиатърката. Не се тревожи, най-вероятно нищо не е...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 707
По колко вода на ден на новородено (1седмица)
Педиатърката каза преварена с малко захар за изплакване на устичката за жълтеницата но сега се разплака и му дадох да пие колкото иска и се успокой
Та нали няма да му навредя ако му давам по често?

# 27
  • Мнения: 3 172
Никаква вода не се дава на новородено. Запълва му стомаха и няма място за мляко. Това знам.

# 28
  • Мнения: 409
Коя е тази педиатърка, която съветва да се дава вода със захар на новородено?

# 29
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Олеле Господи! Вода и захар на новородено!?!? Ами да, може и да му навредите по този начин!
Единственото, от което бебето има нужда, е мляко - кърма или АМ

Общи условия

Активация на акаунт