Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 39

  • 29 335
  • 749
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Pepsi,разбрах,че на нас си ни искат хубави снимки на 4те фасади за доклад енергийна ефективност.
Просто нашата община,не е набедена за реномирана,но за сметка на това е силно развито инвестиционното промишлено строителство и май са по-заети с него,че да обръщат внимание на хорицата с еднофамилни къщи.

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Момичета, ползвате ли комбинирана пералня със сушилня? Искам да използвам намаленията днес и утре и да взема, но още се колебая дали да са отделни уреди. Мъжът отсече да взема комбинирана, че нямаме чак толкова много място в мокрото помещение, но нямам опит с такъв уред и се чудя дали са ОК.

# 107
  • Мнения: 5 433
Момичета, ползвате ли комбинирана пералня със сушилня? Искам да използвам намаленията днес и утре и да взема, но още се колебая дали да са отделни уреди. Мъжът отсече да взема комбинирана, че нямаме чак толкова много място в мокрото помещение, но нямам опит с такъв уред и се чудя дали са ОК.

Когато ние избирахме, категорично ни казаха да не е един уред, а два отделни. Сега, ще те излъжа за точната причина, но последвахме съвета.
Майка ми е с комбинирана на Ariston и дрехите излизат намачкани като салфетки. После ги глади по 100 часа.
И в нашето мокро няма място, та се наложи моят мъж да направи нещо като дървена маса над пералнята, на която да сложим сушилнята. Та сега са един над друг уредите и повече от 2 години нямаме проблем. Ако искаш мога да пратя снимка малко по-късно. Simple Smile
Иначе, знам че има специални стойки за това, но при нас не беше опция.
Двата уреда ни излезнаха около 1200лв, на BEKO. Simple Smile

# 108
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
И аз не ползвам комбинирани, а отделни. С комбиниран уред една програма пране и сушене става дълга часове, през това време не може да се пусне друго за пране.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Аз също ползвам отделни уреди, които са монтирани един над друг в момента. За тях е ясно. Искаше ми се обратно връзка от някой, който ползва комбиниран уред.

# 110
  • Мнения: 5 433
Ladida, виж и в тази тема - https://m.bg-mamma.com/?topic=1376341

Предполагам повече хора ще се включат с мнения от личен опит.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Аз имам наблюдение за чужда пералня със сушилня БОШ ,на която съм работила една година.Споделям,че дрехите бяха ужасно намачкани,но предполагам,че това зависи и от големината на барабана.
Според мен,ако човек не е ползвал никаква сушилня до този момент и има само комбиниран уред ,ще е доволен,защото няма база за сравнение.Ако вече е имал отделни уреди,ще е разочарован.

# 112
  • Мнения: 5 928
За да не се мачкат дрехите, трябва да са по-малко количество. Т.е. ако например сте сложили в пералнята 7 кг., то в сушилнята трябва да са 5 кг. Цифрите са съвсем примерни. Освен това комбинираните уреди след време започват да дефектират поради различен принцип на действие. Нямам познат, който да е бил доволен от комбиниран уред. А и съм питала технически грамотни лица и техници на такива уреди. Всички препоръчват отделни уреди. Е, ако мястото е непреодолим проблем, нямате никакъв избор и вариант е комбиниран уред.

# 113
  • Мнения: 233
Малко в страни от темата, поради което се извинявам, но някой има ли в банята си такива плотове? Интересува ме начина им на монтаж и какви крепежни елементи са ползвани за да се получи този скрит ефект. Ще бъда благодарна на съвети и мнения.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Ползвали сме плаващи рафтове на Икеа.Не знам дали правилно го обяснявам,но е като тип шпилки,които първо се закрепват на стената.Плотът е с готови точни отвори и си нацизва на вече монтирания елемент.В You tube би трябвало да има видеа на рафтове Lack.
Монтирахме ги много отдавна и вече не си спомням как се регулираха и вадеха рафтовете.Понеже, тук ще трябва да издържат на по-голяма тежест,трябва да са повече броя и с по-голямо Фи.Ако не се лъжа ,Bar B Q,слагаха скрита структура за монтаж на мивка.Може и тя да свърши работа,ако въпросните плотове- рафтове не са много дълги.

# 115
  • София/Варна
  • Мнения: 1 444
Ние имахме такива в детските стаи. Малкия беше наредил единия само с книги, а големия няма да ти казвам що техника беше нареди-тежичка. Бетон бяха, за 5-6 години не трепнаха.
Аз малко не разбрах въпроса май.
На рафтовете не Икея не пише ли до колко килограма издържат?

# 116
  • София
  • Мнения: 4 578
Момичета, ползвате ли комбинирана пералня със сушилня? Искам да използвам намаленията днес и утре и да взема, но още се колебая дали да са отделни уреди.
Аз съм с комбинирана. АЕГ 9000 серия. 10 кг пране, 6 кг сушилня. Повече от година я ползвам. Не ми е мачкала дрехи. Имах място за отделни, но не ми харесват как изглеждат сушилните Joy

# 117
  • Мнения: 80
Момичета, ползвате ли комбинирана пералня със сушилня? Искам да използвам намаленията днес и утре и да взема, но още се колебая дали да са отделни уреди. Мъжът отсече да взема комбинирана, че нямаме чак толкова много място в мокрото помещение, но нямам опит с такъв уред и се чудя дали са ОК.

С комбинирана сме вече 5 години. Electrolux Steamsystem 7kg wash and dry. Иначе като пералня е 9 кг. Доста голяма. Излизат намачкани и недоизсушени, ако се изкуша и пусна 9 кг изпрани дрехи на сушилнята. Не бих казала, че гладя 100 часа обаче.
Аз имам място за две машини, но реших да използвам пространството за съхранение и никак не съжалявам.

# 118
  • Мнения: 74
Не съм супер специалист, но за мен основно разликите са 3:
- предимство за комбинираните - място и цена.
- отделно предимства - имаш 2 уреда профилирани само в едно, реално за да направиш от 2 единд трябва да си комбинирал и събрал основните елементи в 1 кутия и ще правиш компромис от качество и ефективност.
- отделно предимство 2 - ако се развали единия уред, ще е само той.

п.с. в малкия ни апартамент в София са 2 отделни един върху друг (има си такива универсални приставки за около 100лв)

# 119
  • Мнения: 1 624
Ние имаме комбинирана на Bosh. Рядко ползвам сушилнята, защото вади дрехите влажни и в крайна сметка пак трябва да ги простирам, за да исъхнат.

Общи условия

Активация на акаунт