Как процедирате при проблем в отношенията с дългогодишен приятел

  • 5 058
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
Ако човека е важен за Вас,опитайте да поговорите.Или ще се изясните или не ,но поне ще сте наясно.Няма смисъл да се натоварвате с хора ,които Ви дразнят.

# 16
  • Мнения: 11 362
Бих си направила труда за разговор само за да няма после неразбрали защо съм се отдръпнала. Разбира се не бих нападала, а бих попитала "Хей, какво става?" Истината е, че не очаквам смислен отгвор и  е очаквам промяна в насрещния.
В приятелството, както и в любовта понякога нещата се изчерпват, хората се разминават и започват да не са си чак толкова ценни. Тогава е време всеки да поеме далеко от другия.
Да, обидно е! Криво е, но се променяме с времето и годините.

# 17
  • Мнения: 14 635
При мен отношенията са с натрупване - и в личен, и в любовен, и в професионален план. Търпя изцепки (доста над средното) до определен момент, в който решавам, че чашата прелива и режа изведнъж. В повечето случаи без обяснения. И да изговоря, и да не изговоря ситуацията, това не ми спестява разочарованието от човека.
Подобно.Аз съм много открита и би трябвало това да им подскаже,да не се правят на интересни.
Също режа изведнъж с разликата,че на някои по моя преценка и необходимост им казвам защо,но тук вече става страшно.Винаги ми е странно,безкрайното им учудване,защо така...Какво си мислят,че ако съм възпитана и толерантна ще е безкрайно ли?

# 18
  • Мнения: 3 195
Кой знае тяхната гледна точка каква е...

# 19
  • Мнения: 282
Който попита. Bowtie

# 20
  • Мнения: 315
Аз в подобна ситуация дълго време питах какво не е наред и не получавах адекватен отговор. В крайна сметка осъзнах, че човекът отсреща е в труден период, за който определено не иска да говори. Въпросната "приятелка" завиждаше на нещо, което аз имах, а тя отчаяно се опитваше също да има и не успяваше. Като върнах назад лентата, ами имало си е други знаци за тая завист и преди, но сляпо доверие.....
Та, опитай да поговориш с човека направо, предложи помощта си, но не се натрапвай. Ако не ти дадат смислено обяснение, а неадекватното поведение продължава - бягай!

# 21
  • Мнения: 859
Тази завист у нас ще "убие" много хора... И аз не разбирам защо хората все не си гледат в "паничката", а чуждата трева е по-зелена винаги.. Ако си гледаш своите дела и се развиваш там, вместо да хабиш енергия да злобееш другият какво има и как така не е твое, току-виж ти постигнеш много повече.

От опит - не мълчете за изцепки и не си трайте, че става по-зле. Търпиш, търпиш да не става лошо, отсреща считат, че всичко е ОК и си танцуват по нервите ти... И накрая, като свърши все пак и твоето търпение, става по-лошо. Сяда се и се изяснява, ако трябва - и на по-висок тон.

А който го играе "кифла" и хем му няма "нищо", хем ти си виновен за всичко - да си се цупи сам в ъгъла от тук до края на света.

Изключвам хората с реални проблеми, на които в момента не им се говори, защото така си го изживяват. Там се проявява разбиране и ако/когато - добре дошли са за всякаква помощ.

# 22
  • INFJ
  • Мнения: 9 367
Възможно е хората понякога да са наранени, ако гледат как някой с лекота постига нещо, което на тях им липсва или им е невъзможно да имат. Но това пак не е оправдание за лошо отношение, защото другата страна няма вина, освен, ако самата тя не демонстрира имането си, и знаейки, че това е слабо място на човека, все пак го размахва в очите му.
Може да се покаже по много различни начини, че заради липсата в техният живот, се чувстват нещастни. Просто трябва да си отворят душата.
Ако ги избива на пасивно-агресивно поведение, значи са доста примитивни хора, или просто не им пука за отношенията, което го прави още по-лесно да бъдат прекратени.

# 23
  • Мнения: 315
Тази завист у нас ще "убие" много хора... И аз не разбирам защо хората все не си гледат в "паничката", а чуждата трева е по-зелена винаги.. Ако си гледаш своите дела и се развиваш там, вместо да хабиш енергия да злобееш другият какво има и как така не е твое, току-виж ти постигнеш много повече.

От опит - не мълчете за изцепки и не си трайте, че става по-зле. Търпиш, търпиш да не става лошо, отсреща считат, че всичко е ОК и си танцуват по нервите ти... И накрая, като свърши все пак и твоето търпение, става по-лошо. Сяда се и се изяснява, ако трябва - и на по-висок тон.

А който го играе "кифла" и хем му няма "нищо", хем ти си виновен за всичко - да си се цупи сам в ъгъла от тук до края на света.

Изключвам хората с реални проблеми, на които в момента не им се говори, защото така си го изживяват. Там се проявява разбиране и ако/когато - добре дошли са за всякаква помощ.
Много добре сте го написала! А интересното е, че често твзи, на които им завиждат, са дейни и правят всичко възможно да постигнат това и онова... А завиждащите седят и чакат да им падне от небето!

# 24
  • Мнения: 3 195
"Завист" е много удобно и много неправилно заключение в повечето случаи.

# 25
  • Мнения: 859
Е, предполагам, че не говорим за "завистта", която виждат определен тип жени (като визия и интелект) във всяка жена, която основателно им е направила забележка за нещо. Там "завистта" е ясна - великата, неземна красота, мъжете им...

Аз у нас най-често го виждам точно следното, посочено нагоре - другият е по-деен, осмелил се да рискува, потигнал. Но наш Ганю не вижда зад това безсънни нощи, образование, изтеглен кредит, бачкане до откат, а много пари, почивки, придобивки. И се почва - откъде ги има тоя, а аз не?

В последно време го виждам и следното - понеже АЗ не работя и не ходя някъде, то нека не работи и ако може никой да не стъпва. Да фалират, може и без тях!

# 26
  • Мнения: 3 195
desenchantee, нали уж за приятели говорим, не за случаен завиждащ Ганьо. Приятелят обикновено знае кое колко ти е струвало, защото си споделяте. Отношения на базата на състезание кой е по-деен, успешен, бачкащ, богат не ги разбирам, това не е приятелство според мен.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Директен разговор.Изясняваме какъв е проблема.

# 28
  • Мнения: 315
desenchantee, нали уж за приятели говорим, не за случаен завиждащ Ганьо. Приятелят обикновено знае кое колко ти е струвало, защото си споделяте. Отношения на базата на състезание кой е по-деен, успешен, бачкащ, богат не ги разбирам, това не е приятелство според мен.
Има хора, които никога не виждат усилията, които другият полага. А колкото до истинността на приятелството, понякога се прикриват доста умело. Но стигне ли се до "червени флагове" и пасивно-агресивно поведение, истината е ясна.

# 29
  • Мнения: 859
desenchantee, нали уж за приятели говорим, не за случаен завиждащ Ганьо. Приятелят обикновено знае кое колко ти е струвало, защото си споделяте. Отношения на базата на състезание кой е по-деен, успешен, бачкащ, богат не ги разбирам, това не е приятелство според мен.

И за случайни, и за приятели ги има всичките разновидности на завистта.
Ставала съм свидетел на цялата "гама" наоколо през годините - от завист за "красотата", през "ей, скъса се тази от почивки, откъде пък толкова пари", "завиждат ми какво семейство/любов/умно дете имам"...
Така ако започнем, всеки ще се сети по нещо.
Да, приятелството на думи е много красиво нещо, но обстоятелствата ти показват колко е истинско.
Важно е и да можеш да се радваш за другите, даже и когато си на дъното.
Въпросната потребителка си знае най-добре през какво е минала.

Офтопик - Иначе за простотии - на мен ми беше писнало да ме питат жени как мия чинии с дългите ми нокти. Или пак от жени - кога смятам да си подстрижа дългата коса (под кръста беше). Ми, потърпях, потърпях, пък се изказах, че не мия чинии, защото имам прислуга, а за косата ми - чакам да мога да кандидатствам за "Гинес". Млъкнаха.
Не говорим за такива неща.  

От приятелска завист могат не само скандали да произтекат...

И пак към темата - говорене, докато се изчерпи всичко. И хубаво, и лошо. И даже да е краят на всичко - поне да е достоен край. Не четем мисли, нито ще си играем на развален телефон.

Общи условия

Активация на акаунт