Подготовка за малкия човек - тема 16

  • 35 225
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 563
Мериното го прах на 30 градуса, на програма за вълна.

# 541
  • Мнения: 858
Аз да попитам можете ли да препоръчате мицеларна вода за бебе? Харесах една вода на Юриаж, но пише да не попада в контакт с очите. Гледах и на А-дерма, същите предупреждения. И сега се чудя, понеже в училището за родители казаха всеки ден да се почистват очите и гънките (на вратлето, на крачетата, под мишниците) с памучен тампон, какъв продукт мога да ползвам?

# 542
  • Мнения: 4 852
Физиологичен разтвор за очите. Другото може с бебешка вода.

# 543
  • Мнения: 5 563
Преварена вода

# 544
  • Мнения: 60
Хора, някой има ли компетентно мнение по въпроса със столчетата/кошниците за кола? Взела съм такова гащеризонче тип космонавт, много е мекичко и се чудя дали да го взема за изписването, да си спестя многото дрехи едно върху друго. Обаче знам, че децата не трябва да се слагат в столчетата за кола с каквито и да е якета и космонавти, та се чудя това дали спада към тях. Изобщо много ми е мъгла с колко пласта дрехи трябва да е в това време. Не искам да го навличам прекалено много, пък да не му е и студено.. все пак на няколко дни ще е човекът.

И аз съм приготвила същото за изписването, но съм взела и одеалце. В зависимост от времето ще видим с кое ще сме, но все пак нашия път от болницата до вкъщи е около 10-15мин.

# 545
  • Мнения: 787
Четох в стари теми, че е по-добре термална вода отколкото мицерална. Взела съм такава, май беше на  Uriage.
Мериното мисля да го пуска на 30 градуса на програма за деликатно пране, заедно с тапицерията на количката.

# 546
  • Мнения: 10 490
всеки ден да се почистват очите и гънките (на вратлето, на крачетата, под мишниците) с памучен тампон, какъв продукт мога да ползвам?
Моите бебета ги къпех с вода и бебешки сапун под чешмата и на душа... Други води не съм ползвала 🙄 колкото по-малко изкуственяшки препарати, по-добре.

# 547
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
По препоръка на педиатър къпя един път седмично с измивен продукт цялото тяло и още веднъж без нищо, само с вода. Главата даже не я мием всяка седмица. Всяка вечер мием дупе, крачета, ръчички и личице само с топла водичка, без нищо измивно. Дупето при смяна на мръсен памперс пак го мием, ако се налага, отново само с вода. За почистване използвам физиологичен разтвор, ако е останало нещо между лабийките и не се е измило. Мажа с Бепантен зоната на памперса два пъти дневно. Очичките, нослето и ушичките също чистя с физиологичен разтвор. Педиатърката ме посъветва гънки да мажа с олио, а телцето с лосион. Но нашата принцеса се мръщи на лосиона и я мажа с олио цялата, като я изкъпем, при миене само на дупето не я мажа. Също ползвам олио за масажче на коремчето, ако не се е изакала. И според мен колкото по-малко химия, толкова по-добре.

# 548
  • Мнения: 537
Мислите ли да взимате планер и да описвате там развитието на бебчето всеки ден? И какъв бихте препоръчали?
Знам, че е хубаво да се записват часовете на хранения и т.н , има и приложения, но мисля, че ще ми е по-лесно писмено

# 549
  • Мнения: 1 333
Мислите ли да взимате планер и да описвате там развитието на бебчето всеки ден? И какъв бихте препоръчали?
Знам, че е хубаво да се записват часовете на хранения и т.н , има и приложения, но мисля, че ще ми е по-лесно писмено
И със синът ми и сега с бебето си имам тетрадка  - разграфявам си страници с дните от седмицата и там си пиша, от обратната/задната страна на тетрадката си пиша бележки от консултациите и ваксините, в средата си отделих място за таблица и бележки свързани със захранването.
И с двамата в началото пробвах с приложение, но бързо ми стана неудобно и досадно.

# 550
  • Мнения: X
Ползвах една тетрадка първите три месеца в която си пишех кога яде, кога спи колко време будува, колко тежи преди и след ядене. После като го захранвам правих същото нещо около 2м и после преминах на ЗВБ и спрях.

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 1 920
Мислите ли да взимате планер и да описвате там развитието на бебчето всеки ден? И какъв бихте препоръчали?
Знам, че е хубаво да се записват часовете на хранения и т.н , има и приложения, но мисля, че ще ми е по-лесно писмено

Свалете си приложение, много по- лесно е. Автоматично изчислява време от последното хранене, акане и т.н.

# 552
  • Германия
  • Мнения: 3 436
Нищо не съм записвала и с двете деца, нито с приложение съм следяла кога ядат или акат. Просто лично за мен е било излишно 🤷🏻♀

# 553
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Записвах в тетрадка първите седмици, че ми беше много ошаматено и ми се сливаха дните. После пишеш резюме за месеца само, за жалост ми мина мерак към четвъртия месец, пък е готино да имаш записано кога какво е направил за пръв път.

# 554
  • Мнения: X
Записвах в тетрадка първите седмици, че ми беше много ошаматено и ми се сливаха дните. После пишеш резюме за месеца само, за жалост ми мина мерак към четвъртия месец, пък е готино да имаш записано кога какво е направил за пръв път.

Така е сега като казахте реших да си видя тефтера и виждам как съм си писала ,,днес за първи път като се събуди каза ,,АГУ”
Аз на телефона записвам някакви неща за спомен подкрепени със снимчици какво е правил, ял, спал и как е облечен, но нито времето ми вече е толкова много, но и мерска ми е минал. Иначе сега като чета к виждам снимките е много сладък😍

Общи условия

Активация на акаунт