Подготовка за малкия човек - тема 16

  • 35 150
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 409
Аз записвам всичко в приложение, абсурд да запомня кога последно е ял и кога акал, просто не помня такива неща. 😃
Сега му следя и спането и ми е много лесно, не се налага постоянно да гледам часовника.

# 556
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Очички и лице почиствах първо с преварена вода, за навсякъде другаде мокри кърпички, след смяна на наакан памперс измиване на дупето с вода на мивката. Това до около 3 месец. После очичките с физ.р-р забърсвах съвсем леко, започна да не и е приятно много да и е мокро, даже лицето с вода освен като я къпя рядко ми позволяваше да и го мокря. Та пак на мокри кърпички разчитах, намерих си идеалните за нас и съм ги сменяла изключително рядко за 1 година. После към 7-8 м като и станаха изключително интересни кърпичките и започна да ми ги дърпа от ръцете, за да ги дъвче ограничих и тях само за смяна на памперс, докато в ръце има друго за занимавка.
Мицеларна вода първо бях взела бебешка на Микса и е ужасна, после купих Мустела. Е тя вече много ми харесва, аз също я ползвам понякога. При нужда от забърсване на лице или ръчички сега я ползвам с малък или голям памучен тампон, те не са и интересни. И със сигурност като свърши малката 300 мл опаковка от миц.в. на Мустела ще взема голяма. Видях, че в Нотино има 750 мл голямо шише, идеално ще ни е занапред. Мирише хубаво, както и всичките им стандартни продукти, нямаме с нея проблеми като дразнене, парене или зачервяване. Помпичката за мен дозира хубаво.

# 557
  • Мнения: 75
В началото записвах на лист хранене, коя гърда - лява или дясна, памперси - мокри, мръсни, но не беше удобно, особено през нощта. Сега ползвам приложение baby daybook и всичко е много лесно за отбелязване.

# 558
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Кои приложения използвате?
Daybook видях, а baby tracker?
Кое е най-удобно.

# 559
  • Мнения: 2 161
За мен huckleberry е незаменимо. Най-лесно и разбираемо ми е. Аз също е абсурд да помня кога е било ядене или смяна на памперс. С това приложение ми се улесни живота.

# 560
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз записвах единствено храненето, за да установя кога огладнява и колко да давам (заради цеденето). И то само 3-4 седмици. После вече си личеше как върви процеса и нямаше никакъв смисъл да се главоболя. Изобщо не ми е интересно кога е акала... а пък памперс е ясно кога се сменя. Чак да го помня ми идва в повече.

# 561
  • Мнения: 409
Когато не е акал от няколко дни живо ме интересува колко точно са.

# 562
  • Мнения: X
Аз акането следя по броя миришещи памперси в кофата😂

# 563
  • Мнения: 10 384
Нищо не съм записвала и с двете деца, нито с приложение съм следяла кога ядат или акат. Просто лично за мен е било излишно 🤷🏻♀
И аз нищо не съм писала. Но мразя всякакви дневници и списъци. Ако ви харесва пишете си 😉
А за смяната на памперс - като се наака бебето сменям, как така да ми го каже приложение 🙄
Кърмех на поискване, часове не съм следила.

# 564
  • София
  • Мнения: 13 114
Пето бебе чакам и никога не съм писала нищо. Следила съм единствено нуждите на децата си и то с наблюдение над тях, а не с приложения
 За мен е загуба на време, което мога да отделя за почивка, грижа за себе си, хоби или нещо друго, вместо да се превръщам в био счетоводител.

# 565
  • Мнения: 327
На мен определено ми беше много полезно ползването на приложение (baby tracker), особено в първите месеци да следя времетраенето и интервалите между кърменията, както и интервалите на будуване и спане, които следя и до днес. Попълването/включването на таймер отнема секунди и не ме затруднява по никакъв начин.

# 566
  • Мнения: 10 384
А защо трябва да следиш интервалите между сън и бодуване? И ако ти се падне неспящо бебе, като сина ми, какво правиш тогава 🙄 Имало е дни съм го приспивала буквално по 4-5 часа, събирали са му са се по 6-8 часа сън на денонощие като много малко бебе.. И няма спане. И не, не ревеше, ядеше главно 😁 И като ми каже таймерът, че трябва да спи - натискам му копчето и той заспива 🤪
Нещо не хващам идеята 🧐

# 567
  • Мнения: 2 161
При мен пък интервалите действаха и все още действат. Като ги спазваме нямаме проблеми, а като изтървем времето за лягане и не спазим интервалът имаме проблем.
А защо трябва да следиш интервалите между сън и бодуване? И ако ти се падне неспящо бебе, като сина ми, какво правиш тогава 🙄 Имало е дни съм го приспивала буквално по 4-5 часа, събирали са му са се по 6-8 часа сън на денонощие като много малко бебе.. И няма спане. И не, не ревеше, ядеше главно 😁 И като ми каже таймерът, че трябва да спи - натискам му копчето и той заспива 🤪
Нещо не хващам идеята 🧐

# 568
  • Мнения: 327
А защо трябва да следиш интервалите между сън и бодуване? И ако ти се падне неспящо бебе, като сина ми, какво правиш тогава 🙄 Имало е дни съм го приспивала буквално по 4-5 часа, събирали са му са се по 6-8 часа сън на денонощие като много малко бебе.. И няма спане. И не, не ревеше, ядеше главно 😁 И като ми каже таймерът, че трябва да спи - натискам му копчето и той заспива 🤪
Нещо не хващам идеята 🧐

Моето дете също е от неспящите и именнно заради това ги следя. Ползвах услугите и на консултант по детски сън, определено голяма част от проблемите се решиха, когато станахме стриктни в режима.

# 569
  • Мнения: 10 384
Двете си деца не съм гледала различно. Малката се пукаше да спи, даже ми се струваше прекалено, още си е буба и си ляга сама като й се доспи... Батко й, вече тийн, още е вампир 🙄
Та си е и до дете, ако ще и 10 приложения да сваля.

Общи условия

Активация на акаунт