Подготовка за малкия човек - тема 16

  • 35 152
  • 752
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
Двете си деца не съм гледала различно. Малката се пукаше да спи, даже ми се струваше прекалено, още си е буба и си ляга сама като й се доспи... Батко й, вече тийн, още е вампир 🙄
Та си е и до дете, ако ще и 10 приложения да сваля.

Племеницата ми която по стечение на обстоятелствата гледам като дъщеря като малка спеше непробудно, на 1.6 отказа да спи на обяд, на 12 е сега и заспива редовно след два, а гледа филми, чете книги и така. Ама с умните им учители домашни от 18:00 до 00:00 с едно ядене за около 1ч и някакви дребни отклонения по-рано трудно заспива… наистина е до дете, но не всичко може да се види от бебе. Пак казвам на 2м спеше 24/7 буквално…

# 571
  • Мнения: 327
Различните деца стават различни възрастни, за едни приложенията са удобни и полезни, за други - безсмислени. Всеки споделя своя опит и виждания.

# 572
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Аз също нищо не записвам, освен първите 3 месеца като започнах захранването. Имам склонност да се вманиачавам и вглеждам в детайли до безумие (чак понякога си мисля, че клоня към ОКР), а записването щеше да ме влуди. Иначе проложенията сигурно са по-удобни от ръчните записки.

# 573
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Интервалите на будуване и аз си ги следях, но в главата, без да записвам. По същия начин помнех кога съм кърмила последно и от коя гърда

# 574
  • Мнения: 409
Защо не отговаряте просто с “не, не съм ползвала приложение”, а с такъв заядлив тон тръгвате. 😂
Приложението нищо не ти казва, ти му задаваш сменен памперс и спане.
След консултация с консултант по детск сън се наложи да отбелязвам всичко, защото той искаше графика.Детето ми влезе в перфектен режим, след като започнах да спазвам препоръките му.
Имам по-важни неща за помнене от това кога последно е ял, затова и предпочитам да отбележа един час и да се приключи.
Който му се помнят такива глупости, да си ги помни.

# 575
  • Мнения: 5 563
Аз си записвах само подробности около захранването. Кога е въведена дадена храна, как е реагирал и т.н.
В бебешки албум-дневник си записвах важни моменти (проходил, първо зъбче и т.н.) и слагах снимки. Стана много симпатично. Последната страница беше за следене на ръст и тегло през месеците.
Хранения не съм записвала, защото първо беше на кърма и на поискване, след като мина на АМ горе-долу забелязвах, че си яде на 3 часа, после на 4 и не съм следяла стриктно под час. Единственото, което спазвах бяха часовете на будуване, но там просто бях запомнила колко е препоръчително за неговата възраст и все още го спазвам.

# 576
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Е, така е. И който иска да си записва такива глупости, да си записва 🙄

# 577
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
На мен ми беше удобно да пиша първите няколко месеца, примерно ако не е акало детето повече от 4-5 дни исках да знам. А ми се сливаха дните и честно казано забравях тези неща.
Също така и за спането, като правех режим си пишех кога е спала в приложението и ми беше по- лесно.
За някои е улеснение,  за други е глупост, според мен зависи много и от детето. Аз примерно не съм писала никакви неща при захранването, но ето има мами, които го правят. Няма нужда от подигравателен тон.

# 578
  • Мнения: 5 563
Много зависи и от навиците на майката. Щом го намира за удобно, нека записва. Някои обичат всичко да е записано, за по -лесно проследяване, други - помнят.
Аз след като родих първия път си бях записала как протича един ден с новородено от събуждането сутрин до лягането вечер. Ама то като започна да плаче денонощно видях, че няма смисъл да се придържам към нещо такова и просто по интуиция и по нашето ежедневие и неговите нужди.

# 579
  • Мнения: 409
На мен ми беше удобно да пиша първите няколко месеца, примерно ако не е акало детето повече от 4-5 дни исках да знам. А ми се сливаха дните и честно казано забравях тези неща.
Също така и за спането, като правех режим си пишех кога е спала в приложението и ми беше по- лесно.
За някои е улеснение,  за други е глупост, според мен зависи много и от детето. Аз примерно не съм писала никакви неща при захранването, но ето има мами, които го правят. Няма нужда от подигравателен тон.

Недей така, ние глупавите всичко записваме, защото не помним. 😂
Как може да не помним в точност всичките 4-5 интервала на будуване на детето всеки ден. 🤷🏻♀

# 580
  • София
  • Мнения: 744
Някой ползвал ли е тази възглавница против плоска глава, препоръчана от Фурлакис?

https://anatomica.bg/product/3d-възглавница-против-плоска-глава-раз-s/

Интересува ме точно този модел, а не подобни на Кика бу и др, които масово се продават по 10-15лв.

# 581
  • Мнения: X
Не съм я ползвала, може би е хубава, но според мен става естествено😃

# 582
  • Мнения: 10 384
възглавница против плоска глава ... още се чудя на маркетинга колко са креативни Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Едно време такива се слагаха във ваничката (примерно) да държи главичката над водата. Може би още ги има, със сигурност едва ли повече от 4-5 лв... Но пък звучи зловещо така представено, как да не я купиш...
https://bremennost.bg/vazglavnica-za-bebe.html -> например защо най-вече не трябва да се ползва възглавница и този синдром на плоската глава е физиологичен (и се оправя с времето) - а ако има проблем, нещата са доста по-серизони и възглавницата няма да ви реши проблема..

# 583
  • София
  • Мнения: 744
И аз затова се чудих дали има смисъл да взимам, защото навсякъде, където съм чела и гледала лекции казват, че до година и половина спят без възглавница. От една страна е препоръка на известен ортопед, от друга - той ги внася в България.

# 584
  • Мнения: 753
този синдром на плоската глава е физиологичен (и се оправя с времето) - а ако има проблем, нещата са доста по-серизони и възглавницата няма да ви реши проблема..
Веднага те оборвам Simple Smile
Големия ми син е с крива глава и е на 9г. И определено няма сериозен проблем детето , а проблема си е в мен. Толкова бях изтощена от непрекъснатия му рев и не спане , че не му завъртах главичката наляво и надясно.Това е много важно да се прави!  От едната страна е изпъкнало , а от другата  си остана плоско. Сега съм взела такава възглавница и ще дам отзив след като се мине известно време. Но повярвайте ми - главата се криви...

Общи условия

Активация на акаунт