Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 42 899
  • 790
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 459
Здравейте, моят въпрос е следният. Започна да ми се появява обрив по някои части на тялото - вътрешна част на ръцете (подбедрица) вътрешната част на краката, торса. Не знам дали да го нарека обрив, проявява се със сърбеж приличащ на уртикария, а понякога само излизат червени надигнати петна,разположени несиметрично. Не приемам лекарства в момента кърмя. Не мога а да разбера от какво се получава. Ще приложа и снимки. Обостря се вечер и след баня.





Здравейте,

Вие прилагате ли някакво лечение (локална терапия - мазане с лекарствен продукт) или изчезва от само себе си? За първи път след раждането ли си получи или сте имали епизоди и преди това? За колко време изчезва обривът след като се появи? Имате ли алергии към нещо или други кожни заболявания? Някой друг в семейството има ли подобен проблем?
не прилагам нищо за мазане, изчезва от само себе си до час - два. Така се и появява-на периоди през деня или вечер. Ако го разчеша става досущ, като ухапано от комар или голяма плака. Нямаме алергии в семейството по принцип. Интересното е, че се появява от вътрешната част на крайниците и на по - нежни места и е доста хаотично разположен. Не мога да разбера от каква храна може да е, никога не съм била алергична от храна. Получи се преди около месец, бебето ми е на 6м. Възможно ли е да е алергия от стайни цветя или на нервна почва?

# 16
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Здравейте, доколко радиочестотните уреди влияят на кръвното налягане?

Здравейте,

Към коя процедура сте се насочила, за да бъда максимално полезна в отговора? Имате уред за домашна употреба или искате да направите терапия в клиника? Медикаментозно контролираната хипертония не е противопоказание за извършването на такъв тип процедура.
Имам домашен уред Хай фу. Също искам да ми правят процедури в козметичен център - радиочестотен лифтинг. Вземам медикаменти, но вдигам лесно кръвно.

# 17
  • Мнения: 375
Здравейте, моят въпрос е следният. Започна да ми се появява обрив по някои части на тялото - вътрешна част на ръцете (подбедрица) вътрешната част на краката, торса. Не знам дали да го нарека обрив, проявява се със сърбеж приличащ на уртикария, а понякога само излизат червени надигнати петна,разположени несиметрично. Не приемам лекарства в момента кърмя. Не мога а да разбера от какво се получава. Ще приложа и снимки. Обостря се вечер и след баня.





Здравейте,

Вие прилагате ли някакво лечение (локална терапия - мазане с лекарствен продукт) или изчезва от само себе си? За първи път след раждането ли си получи или сте имали епизоди и преди това? За колко време изчезва обривът след като се появи? Имате ли алергии към нещо или други кожни заболявания? Някой друг в семейството има ли подобен проблем?
не прилагам нищо за мазане, изчезва от само себе си до час - два. Така се и появява-на периоди през деня или вечер. Ако го разчеша става досущ, като ухапано от комар или голяма плака. Нямаме алергии в семейството по принцип. Интересното е, че се появява от вътрешната част на крайниците и на по - нежни места и е доста хаотично разположен. Не мога да разбера от каква храна може да е, никога не съм била алергична от храна. Получи се преди около месец, бебето ми е на 6м. Възможно ли е да е алергия от стайни цветя или на нервна почва?

Клинично всички симптоми, които Вие имате и начина по който изглежда обрива характеризира уртикарията. Заболяването може да бъде провокирано не само от храна, може да е от прием на лекарство, бактериална или вирусна инфекция, след излагане на студ или по-висока температура (както при Вас след вземане на душ). Излагането на физически, емоционален или психологически стрес също може да предизвика поява на уртики. Вие променяла ли сте нещо в хранителните си навици последните месеци и свързвате ли появата на обрива или влошаване на състоянието след консумация на определена храна? Това, което може да направите е тест за хранителна непоносимост.

# 18
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте,
Според вас обривите на снимките в скрития текст уртикария ли са? Появяват се сутрин и вечер, съпроводени със силен сърбеж. По крака, ръце, врат... Какво може да се приема освен познатите антиалергични препарати, докато се направи консултация с алерголог. Хранителен режим не е променян. Възможно е да е от стрес, но не отшумяват вече няколко месеца.
Скрит текст:


# 19
  • Мнения: 375
Здравейте, доколко радиочестотните уреди влияят на кръвното налягане?

Здравейте,

Към коя процедура сте се насочила, за да бъда максимално полезна в отговора? Имате уред за домашна употреба или искате да направите терапия в клиника? Медикаментозно контролираната хипертония не е противопоказание за извършването на такъв тип процедура.
Имам домашен уред Хай фу. Също искам да ми правят процедури в козметичен център - радиочестотен лифтинг. Вземам медикаменти, но вдигам лесно кръвно.

Уредите за домашна употреба не са толкова мощни колкото апаратите в дерматологичните клиники, ако придружаващото Ви заболяване е само контролирана артериална хипертония може да си правите такъв тип процедура вкъщи. Относно процедурата в център обсъдете с вашия лекар какви лекарства вземате, колко често правите хипертонични кризи и дайте малко по-подробна информация за състоянието си.

# 20
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Благодаря Ви!

# 21
  • Мнения: 375
Здравейте,
Според вас обривите на снимките в скрития текст уртикария ли са? Появяват се сутрин и вечер, съпроводени със силен сърбеж. По крака, ръце, врат... Какво може да се приема освен познатите антиалергични препарати, докато се направи консултация с алерголог. Хранителен режим не е променян. Възможно е да е от стрес, но не отшумяват вече няколко месеца.
Скрит текст:



Да, от снимките и симптомите, които описвате бих поставила диагноза уртикария. Вие кърмите ли? Използвала ли сте някаква локална терапия, т.е мазане на някакъв лекарствен продукт?

# 22
  • Мнения: 459
Здравейте, моят въпрос е следният. Започна да ми се появява обрив по някои части на тялото - вътрешна част на ръцете (подбедрица) вътрешната част на краката, торса. Не знам дали да го нарека обрив, проявява се със сърбеж приличащ на уртикария, а понякога само излизат червени надигнати петна,разположени несиметрично. Не приемам лекарства в момента кърмя. Не мога а да разбера от какво се получава. Ще приложа и снимки. Обостря се вечер и след баня.





Здравейте,

Вие прилагате ли някакво лечение (локална терапия - мазане с лекарствен продукт) или изчезва от само себе си? За първи път след раждането ли си получи или сте имали епизоди и преди това? За колко време изчезва обривът след като се появи? Имате ли алергии към нещо или други кожни заболявания? Някой друг в семейството има ли подобен проблем?
не прилагам нищо за мазане, изчезва от само себе си до час - два. Така се и появява-на периоди през деня или вечер. Ако го разчеша става досущ, като ухапано от комар или голяма плака. Нямаме алергии в семейството по принцип. Интересното е, че се появява от вътрешната част на крайниците и на по - нежни места и е доста хаотично разположен. Не мога да разбера от каква храна може да е, никога не съм била алергична от храна. Получи се преди около месец, бебето ми е на 6м. Възможно ли е да е алергия от стайни цветя или на нервна почва?

Клинично всички симптоми, които Вие имате и начина по който изглежда обрива характеризира уртикарията. Заболяването може да бъде провокирано не само от храна, може да е от прием на лекарство, бактериална или вирусна инфекция, след излагане на студ или по-висока температура (както при Вас след вземане на душ). Излагането на физически, емоционален или психологически стрес също може да предизвика поява на уртики. Вие променяла ли сте нещо в хранителните си навици последните месеци и свързвате ли появата на обрива или влошаване на състоянието след консумация на определена храна? Това, което може да направите е тест за хранителна непоносимост.
Преди около месец пих Витамини за кърмачки Lactonatal. Ще следя за храна, която би причинила непоносимост

# 23
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Скрит текст:
Здравейте,
Според вас обривите на снимките в скрития текст уртикария ли са? Появяват се сутрин и вечер, съпроводени със силен сърбеж. По крака, ръце, врат... Какво може да се приема освен познатите антиалергични препарати, докато се направи консултация с алерголог. Хранителен режим не е променян. Възможно е да е от стрес, но не отшумяват вече няколко месеца.
Скрит текст:


[/spoiler]

Да, от снимките и симптомите, които описвате бих поставила диагноза уртикария. Вие кърмите ли? Използвала ли сте някаква локална терапия, т.е мазане на някакъв лекарствен продукт?
Снимките от обрива са на дъщеря ми. Не кърми. Мазала се е с кортизон.

# 24
  • София
  • Мнения: 980
Здравейте, дъщеря ми в момента на 15 г, от около 3 годишна  възраст е водена като атопиичка (зачервяване и нощно чешане в ямките на колената и лактите), от миналата зима люспите се качиха към главата, очи, скалп, уши. Тъй като нямаше сиптоми до 3 годишна, не вярвам да е вродено. Свързвам го с микробиом, хранителни алергии, също така при резки температурни промени, като отвиване излизане, отваряне започва залпово кихане. Има акне. С бремеността с нея отключих сериозни хормонални проблеми, затова може и да е в тази посока. Мазането не помага! Изкупила съм почти всичко в аптеката, вкл. много иновативни кремове, последна консултация в Токуда. Затихва си когато на него му хареса. Дядо й е с псориазис вулгарис прави ми впечатление обостряне и при двамата в периоди на стрес.

# 25
  • Мнения: 375
Скрит текст:
Здравейте,
Според вас обривите на снимките в скрития текст уртикария ли са? Появяват се сутрин и вечер, съпроводени със силен сърбеж. По крака, ръце, врат... Какво може да се приема освен познатите антиалергични препарати, докато се направи консултация с алерголог. Хранителен режим не е променян. Възможно е да е от стрес, но не отшумяват вече няколко месеца.
Скрит текст:


[/spoiler]

Да, от снимките и симптомите, които описвате бих поставила диагноза уртикария. Вие кърмите ли? Използвала ли сте някаква локална терапия, т.е мазане на някакъв лекарствен продукт?
Снимките от обрива са на дъщеря ми. Не кърми. Мазала се е с кортизон.

На колко години е? Работи ли? Тя свързва ли появата с нещо? Лечението със системен антихистамин и прилагане на крем съдържащ кортикостероид е правилно, но по-важно е да се намери провокиращия фактор. Била ли е болна скоро от вирусна или бактериална инфекция, приемала ли е някакви лекарства?

# 26
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270

Д-р Невена Миронова, на 23, студентка е извън България. Не е боледувала, лекарства не приема, но имаше голямо натоварване и стрес и е възможно това да е отключило реакцията. Прибира се средата на декември и съм записала час при алерголог. До тогава маже и приема антихистамин, за да намали сърбежа. Надявам се да намерим адекватното лечение. Благодаря Ви много за коментарите!

# 27
  • Мнения: 375
Здравейте, дъщеря ми в момента на 15 г, от около 3 годишна  възраст е водена като атопиичка (зачервяване и нощно чешане в ямките на колената и лактите), от миналата зима люспите се качиха към главата, очи, скалп, уши. Тъй като нямаше сиптоми до 3 годишна, не вярвам да е вродено. Свързвам го с микробиом, хранителни алергии, също така при резки температурни промени, като отвиване излизане, отваряне започва залпово кихане. Има акне. С бремеността с нея отключих сериозни хормонални проблеми, затова може и да е в тази посока. Мазането не помага! Изкупила съм почти всичко в аптеката, вкл. много иновативни кремове, последна консултация в Токуда. Затихва си когато на него му хареса. Дядо й е с псориазис вулгарис прави ми впечатление обостряне и при двамата в периоди на стрес.
Здравейте,
След като скоро се е появил обрив по скалпа, ушите и лицето може да е свързан с друго дерматологично заболяване, освен атопичния дерматит с който е диагностицирана. Атопичният дерматит е свързан с генетичен дефект, като изявата на заболяването може да бъде в различна възраст, не е задължително да има обрив непосредствено след раждането. Заболяването е с хронично-рецидивиращ ход, така че за съжаление няма крем, който да се изпише и завинаги заболяването да изчезне. Профилактично трябва да използвате винаги подходящ хидратиращ крем и измивен продукт, вече когато има обостряне на състоянието трябва да се включи и лекарствен. Определено микробиома на кожата и червата има значение при това заболяване, затова голяма част от медицинската козметика е съобразена с това. Атопичният дерматит може да бъде съпроведен от други алергични състояния като алергичен ринит, астма или хранителни алергии, при съмнение е добре да направите консултация с алерголог. Относно стреса със сигурност влошава дерматологичните заболявания, а и не само.

# 28
  • Мнения: 375

Д-р Невена Миронова, на 23, студентка е извън България. Не е боледувала, лекарства не приема, но имаше голямо натоварване и стрес и е възможно това да е отключило реакцията. Прибира се средата на декември и съм записала час при алерголог. До тогава маже и приема антихистамин, за да намали сърбежа. Надявам се да намерим адекватното лечение. Благодаря Ви много за коментарите!

Най-вероятно стреса е провокирал заболяването, както отговорих и на другата пациентка, това е един от рисковите фактори. Със сигурност това не изключва консултацията с алерголог, за да се отхърлят всички други. Заболяването не е нелечимо, понякога изисква малко повече търпение.

# 29
  • Мнения: 2 000
Здравейте отново,

Искам да ви попитам следното - до преди няколко месеца нямах никакви торбички под очите, околоочния ми контур беше перфектен за възрастта ми. След много четене реших, че е време да почна да си поддържам кожата и стартирах почти едновременно с третиноин, като спазвах всички условия, както и 3-4 пъти ползвах радио-честотна машинка за домашна употреба, ето тази:

Скрит текст:

Две седмици след това ми се появиха маларни торбички, които никога не съм имала и вече 8-9 месеца след спирането и на третиноин и на този уред, маларните торбички си седят, като някой път сякаш се възпаляват и стават по-подути и видими и кожата върху тях става по-твърда, грапава и като прежулена.

Въпросът ми е от кое смятате, че се получиха - от третиноина, който е предизвикал някакво възпаление или от тази машинка - четох, че радиочестотата води до стопяване на мастна тъкан. В този период, когато се появиха, не съм правила абсолютно нищо друго, така че съм сигурна, че е едно от двете, но искам да знам кое.

Ходих на консултация с очен хирург и ми каза, че това са скъсани еластинови нишки и мастната тъкан, която стои под окото, вече нищо не я държи и е паднала надолу върху скулата.

Препоръча ми процедурата Агнес - притеснява ме, че уредът Агнес е също радио-честотен - иглички с температура 70 градуса влизат в мастната тъкан и я разтапят, а радиочестотата стягала кожата след това...

Вие какво смятате за тази процедура, мислите ли, че би помогнала и имате ли пациентки, които са я правили за маларни торбички?

Извинявам се, че стана толкова дълго и благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт