Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 43 640
  • 790
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 375
Здравейте , когато ми поставиха диагнозата - с кортикостероиди локално , б12 инжекции и геритамин. После пробвах бабини мазила с билки. Накрая спрях всичко и забелязвам , че си е свързано със спокойствието. Черните като чертички по ноктите ту ги има , ту не . В момента имам на палеца , показалеца и средния на едната ръка.
Здравейте,

Както повечето заболявания стресът има голямо значение за обостряне на състоянето. Псориазисът засяга ноктите и черните чертички, които имате са най-вероятно малки кръвоизливчета, които могат да се появят при тази диагноза. Предполагам за какво сте чела в интернет и какви са вашите притеснения, за ваше спокойствие направете и консултация с дерматолог, където под увеличителна лупа ще се направи оглед. Вие какво работите и в замърсена среда ли сте? Имате ли контакт с с някакви химикали или препарати?
В момента не работя , но относно химикалите и препаратите май прекалявам с дезинфекцията и препаратите за дезинфекция на под , на другите повърхности. Всички покупки задължително дезинфекцирам със спирт , съответно и за ръцете ползвам много често дезинфектант. Направих консултация с дерматолог преди да видя отговора Ви(иначе щях да поискам да ги види под увеличителна лупа)не видя под  увеличителна лупа чертичките , но каза , че е онихидистрофия. А относно това , което аз си мислех ( покрай пандемията станах като хипохондрик ) бях правила два теста кръвни в началото на миналата година. Преди това преди брака и по време на бременноста -също , съответно отрицателни. Скоро ще пускам и хормоните да видя и щитовидната. Благодаря Ви наистина много за отговора.

Проблемите с дланите са от прекомерната употреба на почистващи продукти. Хубаво е след всяко миене и дезинфекция на кожата да слагате хидратиращ крем. Освен това може да използвате продукта на Bioderma, който представлява липо -алкохолен двуфазен дезинфектант и е по-щадящ за кожата, а с покупката на всеки флакон дарявате 1лв за благотворителност.

# 151
  • Мнения: 375
Здравейте!Предполагам,от непрекъснато носене на маски започнаха да ми излизат пъпки по брадичката.Никога преди това не съм имала такъв проблем.Как мога да го предотвратя?Благодаря!
Здравейте,
На колко сте години? Кожата на лицето ви мазна ли е и как се грижите за нея в момента?

# 152
  • Мнения: 15

Здравейте,
Моля за съвет от 1 месец ми се появи отново себореен дерматит по скалпа, мазах с различни кремчета безопасни за бебето, т.к. съм в шести месец, но резултат няма, положението си е едно и също, някой може ли да ми даде съвет какво да мажа или с какво да мия скалпа. Притеснено ми е и дали себореята може да окаже някакво влияние на плода, защото вече цял месец и не минава.
Използвала съм джиндира цинк приоритин и себклер крем и шампоан, но резултат няма.

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 18:09 от alex0091

# 153
  • Мнения: 19
Здравейте, вчера ми излязоха такива сърбящи пъпчици по ръката, а днес вече имам и на гърба. Нямам представа на какво може да се дължи. Може ли да изкажете своето мнение и опит?  Благодаря предварително.
 

# 154
  • Мнения: 375

Здравейте,
Моля за съвет от 1 месец ми се появи отново себореен дерматит по скалпа, мазах с различни кремчета безопасни за бебето, т.к. съм в шести месец, но резултат няма, положението си е едно и също, някой може ли да ми даде съвет какво да мажа или с какво да мия скалпа. Притеснено ми е и дали себореята може да окаже някакво влияние на плода, защото вече цял месец и не минава.
Използвала съм джиндира цинк приоритин и себклер крем и шампоан, но резултат няма.
Здравейте,

Себореята е хронично-рецидивиращо заболяване, т.е. редуват се периоди на подобрение и влошаване. Предвид това, че сте бременна сме ограничени в лечението. Използвали ли сте Kertyol Pso на Ducray? Може да закупите шампоана и концентрата, имат добър ефект особено при силно залющване и възпаление на скалпа като при вас. Относно бебето това което е възможно да се случи е при раждането да има себорея или след време да я развие заради генетичната предразположеност от вас, но така или иначе голям процент от населението са чувствителни към гъбичката причиняваща себореен дерматит.

# 155
  • Мнения: 375
Здравейте, вчера ми излязоха такива сърбящи пъпчици по ръката, а днес вече имам и на гърба. Нямам представа на какво може да се дължи. Може ли да изкажете своето мнение и опит?  Благодаря предварително.
 

Здравейте,

За първи път ли се случва? Имате ли алергии към нещо? Правила ли сте нещо необичайно тези дни или хапвала ли сте нещо, което по принцип избягвате? Използвала ли сте някаква нова козметика? Има ли друг член на семейството или близък, който има подобен обрив?

# 156
  • Мнения: 19
Здравейте, вчера ми излязоха такива сърбящи пъпчици по ръката, а днес вече имам и на гърба. Нямам представа на какво може да се дължи. Може ли да изкажете своето мнение и опит?  Благодаря предварително.
 

Здравейте,

За първи път ли се случва? Имате ли алергии към нещо? Правила ли сте нещо необичайно тези дни или хапвала ли сте нещо, което по принцип избягвате? Използвала ли сте някаква нова козметика? Има ли друг член на семейството или близък, който има подобен обрив?
Здравейте, за първи път ми се случва. Не съм сигурна но онзи ден ядох пица и си мисля дали не е от нея имаше гъби, по принцип не ям такава пица или губи за първи път. Нямам или поне не знам да имам алергия от храна, всичко си хапвам. Нямам представа дали нещо не е било развалено или нещо подобно. Пъпките по ръката, които ми излязоха в събота са започнали да минават, снощи ми се стори, че очите ми се подуват.

# 157
  • Мнения: 15

Здравейте,
Моля за съвет от 1 месец ми се появи отново себореен дерматит по скалпа, мазах с различни кремчета безопасни за бебето, т.к. съм в шести месец, но резултат няма, положението си е едно и също, някой може ли да ми даде съвет какво да мажа или с какво да мия скалпа. Притеснено ми е и дали себореята може да окаже някакво влияние на плода, защото вече цял месец и не минава.
Използвала съм джиндира цинк приоритин и себклер крем и шампоан, но резултат няма.
Здравейте,

Себореята е хронично-рецидивиращо заболяване, т.е. редуват се периоди на подобрение и влошаване. Предвид това, че сте бременна сме ограничени в лечението. Използвали ли сте Kertyol Pso на Ducray? Може да закупите шампоана и концентрата, имат добър ефект особено при силно залющване и възпаление на скалпа като при вас. Относно бебето това което е възможно да се случи е при раждането да има себорея или след време да я развие заради генетичната предразположеност от вас, но така или иначе голям процент от населението са чувствителни към гъбичката причиняваща себореен дерматит.
Благодаря за съдействието, д-р Миронова,
не съм използвала точно тези неща на Ducray, преди съм имала шампоана Ducray kelual ds, но сега ще закупя препоръчаните от Вас неща, дано да подействят поне до раждането.
Мога ли да използвам и спрея на джинджира цинк приоритин, безопасен ли е по време на бременност?
Благодаря!

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 16:23 от alex0091

# 158
  • Мнения: 54
43г,кожата ми е нормална към смесена,пъпки не съм имала даже в пубертета. Мия се със сапун със зеолит,ползвам билкова вода с лавандула и крем Diadermine lift+.Понякога слагам маска с акт въглен.Освен леки бръчки,ср няма.Въпроса ми е за нещо протективно,да пазя кожата от маските или и аз нзм какво..
Здравейте!Предполагам,от непрекъснато носене на маски започнаха да ми излизат пъпки по брадичката.Никога преди това не съм имала такъв проблем.Как мога да го предотвратя?Благодаря!
Здравейте,
На колко сте години? Кожата на лицето ви мазна ли е и как се грижите за нея в момента?

# 159
  • Мнения: 375
Здравейте, вчера ми излязоха такива сърбящи пъпчици по ръката, а днес вече имам и на гърба. Нямам представа на какво може да се дължи. Може ли да изкажете своето мнение и опит?  Благодаря предварително.
 

Здравейте,

За първи път ли се случва? Имате ли алергии към нещо? Правила ли сте нещо необичайно тези дни или хапвала ли сте нещо, което по принцип избягвате? Използвала ли сте някаква нова козметика? Има ли друг член на семейството или близък, който има подобен обрив?
Здравейте, за първи път ми се случва. Не съм сигурна но онзи ден ядох пица и си мисля дали не е от нея имаше гъби, по принцип не ям такава пица или губи за първи път. Нямам или поне не знам да имам алергия от храна, всичко си хапвам. Нямам представа дали нещо не е било развалено или нещо подобно. Пъпките по ръката, които ми излязоха в събота са започнали да минават, снощи ми се стори, че очите ми се подуват.

А пъпките по гърба и сърбежа намаляха ли? По симптомите, които описвате наподобява алергичен дерматит, но може и да е свръхчувствителност към акари. Съветвам ви да смените спалното бельо, да огледате спалята и ако симптомите персистират да посетите дерматолог.

# 160
  • Мнения: 375
43г,кожата ми е нормална към смесена,пъпки не съм имала даже в пубертета. Мия се със сапун със зеолит,ползвам билкова вода с лавандула и крем Diadermine lift+.Понякога слагам маска с акт въглен.Освен леки бръчки,ср няма.Въпроса ми е за нещо протективно,да пазя кожата от маските или и аз нзм какво..
Здравейте!Предполагам,от непрекъснато носене на маски започнаха да ми излизат пъпки по брадичката.Никога преди това не съм имала такъв проблем.Как мога да го предотвратя?Благодаря!
Здравейте,
На колко сте години? Кожата на лицето ви мазна ли е и как се грижите за нея в момента?
Може да включите към вечерната си рутина продукт съдържащ ретинол. Освен че има доказано анти-ейдж действие помага и в борбата с акнето. Той действа като ексфолиант, тоест излющва повърхностните мъртви клетки и има мощно антиоксидантно действие.

# 161
  • Мнения: 58
Здравейте! Преди два дни се появиха ситни пъпчици по тялото на сина ми(на година и половина). Нз от какво може да са. От началото на годината е с хрема ако това има значение. Нямам спомен да е ял нещо ново, което не е опитвал до сега. Обрива е по скоро по крайниците - ръчички и крачета. Възможно ли е да е шарка?

# 162
  • Мнения: 2
Здравейте,  преди 5 години получих Фоликулит на скалпа, опитвах какво ли не
Народна медицина, антибиотици,  вече съм се отчаял
Момче на 28 години съм от София, какво бихте ми препоръчали

# 163
  • Мнения: 166
Здравейте, от около две години имам раздразнение на скалпа. Получавам нещо като люспи и на линията между лицето и скалпа малки сърбящи участъци. Използвала съм шампоани селсън, себорал, Виши за пърхот и сега използвам юсерин. Като цяло всичко ми помага за кратко и наново се получават. Каква може да в причината.

# 164
  • Мнения: 375
Здравейте,  преди 5 години получих Фоликулит на скалпа, опитвах какво ли не
Народна медицина, антибиотици,  вече съм се отчаял
Момче на 28 години съм от София, какво бихте ми препоръчали
Здравейте,

За съжаление при това заболяване косменият фоликул на местата на възпаление и последващо образуване на белег е унищожен. Най-важното при тази диагноза е ранното диагностициране и съответно лечение, за да не се стига до усложнения. Относно участъците без коса може да обмислите процедура за трансплантация на коса.

Общи условия

Активация на акаунт