Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 43 623
  • 790
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 375
Здравейте, имам питане . Имам поставена диагноза псориазис - вулгарис от много години , вече над 20. Имам и артрит като добавка към него. От известно време насам обаче забелязвам и черни чертички по ноктите , за които прочетох какво ли не в интернет и ми е влязло в главата вдна определена диагноза. Когато искам да посетя специалист все няма направления и вече не знам какво да правя. Имам като акне по гърба , лицето и около гърдите. Имам и окосмение по брадичката години след спиране на кърменето. И вчера се появи нещо като пъпчица на пръста , която беше все едно като кожичка леко подуто и след почесване остана като лека точица.

Скрит текст:






Здравейте,
С какво сте лекувала псориазиса? Черните точки на всички нокти ли са? Относно акнето и окосмяването може да е свързано с хормонален дисбаланс, трябва да се пуснат полови хормони и ТСХ. Снимките са с много лошо качество, не мога да преценя за какво става въпрос спрямо проблема с пръста.

# 136
  • Мнения: 25



Здравейте, имам нужда от помощ от няколко години лекувам обрив около устата който на моменти с лекарства за мазане затихва и след спиране се връща с пълна сила.От месец вече обрив имам вече и около очите който става се по болезнен .Та питането ми е къде да се насоча доста лекари са ме гледали но реално нямам поставена диагноза.
Ще добавя и снимка .
Благодаря предварително !

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 21:14 от Дрешки Книги 621880

# 137
  • Мнения: 1 600
Здравейте,

Видях, че работите в София.

Имам интимни кондиломи, които бих искала да премахна ( с лазер, предполагам), но все още кърмя. Това би ли било проблем?

# 138
  • Мнения: 3
Здравейте , когато ми поставиха диагнозата - с кортикостероиди локално , б12 инжекции и геритамин. После пробвах бабини мазила с билки. Накрая спрях всичко и забелязвам , че си е свързано със спокойствието. Черните като чертички по ноктите ту ги има , ту не . В момента имам на палеца , показалеца и средния на едната ръка.

# 139
  • Мнения: 25
Явно, темата е неактивна ...няма кой да отговори вече два дни.

# 140
  • Мнения: 393
Явно, темата е неактивна ...няма кой да отговори вече два дни.
Д-р Миронова отговаря в понеделник и четвъртък, пише го на първа страница. Предполагам ще ви отговори утре. Този понеделник беше почивен ден.

# 141
  • Мнения: 3
Здравейте! Искам да попитам вече месец след лазарен пилинг, нормално ли е кожата на лицето още не се излющи, и трябва ли да се мие лицето много ще сън благодарен.

# 142
  • Мнения: 375
Здравейте,

Видях, че работите в София.

Имам интимни кондиломи, които бих искала да премахна ( с лазер, предполагам), но все още кърмя. Това би ли било проблем?
Здравейте,

Може да ги премахнете или с лазер, или с електрокаутер. Не е проблем, че кърмите. Лидокаинът, който се съдържа в упойката, преминава в кърмата в много нисък процент и не се абсорбира добре от бебето, така че не е противопоказание.

# 143
  • Мнения: 375
Здравейте! Искам да попитам вече месец след лазарен пилинг, нормално ли е кожата на лицето още не се излющи, и трябва ли да се мие лицето много ще сън благодарен.
Здравейте,

Какъв лазерен пилинг сте правили? Може ли да зададете въпроса пак -“ нормално ли е кожата на лицето още не се излющи”, не разбирам какво имате предвид?

# 144
  • Мнения: 375
Здравейте , когато ми поставиха диагнозата - с кортикостероиди локално , б12 инжекции и геритамин. После пробвах бабини мазила с билки. Накрая спрях всичко и забелязвам , че си е свързано със спокойствието. Черните като чертички по ноктите ту ги има , ту не . В момента имам на палеца , показалеца и средния на едната ръка.
Здравейте,

Както повечето заболявания стресът има голямо значение за обостряне на състоянето. Псориазисът засяга ноктите и черните чертички, които имате са най-вероятно малки кръвоизливчета, които могат да се появят при тази диагноза. Предполагам за какво сте чела в интернет и какви са вашите притеснения, за ваше спокойствие направете и консултация с дерматолог, където под увеличителна лупа ще се направи оглед. Вие какво работите и в замърсена среда ли сте? Имате ли контакт с с някакви химикали или препарати?

# 145
  • Мнения: 375
Явно, темата е неактивна ...няма кой да отговори вече два дни.

Здравейте,

Понякога ( да не кажа винаги), за да получиш, трябва да дадеш - в случая уважение. На първа страница пише, че отговарям понеделник и четвъртък, освен тези дни много често го правя и други. Ако вашето състояние е неотложно и трябва да бъде повлияно в спешен порядък може да се обърнете към съответните звена.

# 146
  • Мнения: 3
Здравейте! Искам да попитам вече месец след лазарен пилинг, нормално ли е кожата на лицето още не се излющи, и трябва ли да се мие лицето много ще сън благодарен.
Здравейте,

Какъв лазерен пилинг сте правили? Може ли да зададете въпроса пак -“ нормално ли е кожата на лицето още не се излющи”, не разбирам какво имате предвид?
.l

Фракционен лазер за белези от акне
Имам предвид лицето ми хвана кафяви корички което е нормално но вече месец и не падат

# 147
  • Мнения: 375
Здравейте! Искам да попитам вече месец след лазарен пилинг, нормално ли е кожата на лицето още не се излющи, и трябва ли да се мие лицето много ще сън благодарен.
Здравейте,

Какъв лазерен пилинг сте правили? Може ли да зададете въпроса пак -“ нормално ли е кожата на лицето още не се излющи”, не разбирам какво имате предвид?
.l

Фракционен лазер за белези от акне
Имам предвид лицето ми хвана кафяви корички което е нормално но вече месец и не падат
Не е нормално за месец да не паднат. Изпратете снимка. Какви продукти използвахте след пилинга?

# 148
  • Мнения: 3
Здравейте , когато ми поставиха диагнозата - с кортикостероиди локално , б12 инжекции и геритамин. После пробвах бабини мазила с билки. Накрая спрях всичко и забелязвам , че си е свързано със спокойствието. Черните като чертички по ноктите ту ги има , ту не . В момента имам на палеца , показалеца и средния на едната ръка.
Здравейте,

Както повечето заболявания стресът има голямо значение за обостряне на състоянето. Псориазисът засяга ноктите и черните чертички, които имате са най-вероятно малки кръвоизливчета, които могат да се появят при тази диагноза. Предполагам за какво сте чела в интернет и какви са вашите притеснения, за ваше спокойствие направете и консултация с дерматолог, където под увеличителна лупа ще се направи оглед. Вие какво работите и в замърсена среда ли сте? Имате ли контакт с с някакви химикали или препарати?
В момента не работя , но относно химикалите и препаратите май прекалявам с дезинфекцията и препаратите за дезинфекция на под , на другите повърхности. Всички покупки задължително дезинфекцирам със спирт , съответно и за ръцете ползвам много често дезинфектант. Направих консултация с дерматолог преди да видя отговора Ви(иначе щях да поискам да ги види под увеличителна лупа)не видя под  увеличителна лупа чертичките , но каза , че е онихидистрофия. А относно това , което аз си мислех ( покрай пандемията станах като хипохондрик ) бях правила два теста кръвни в началото на миналата година. Преди това преди брака и по време на бременноста -също , съответно отрицателни. Скоро ще пускам и хормоните да видя и щитовидната. Благодаря Ви наистина много за отговора.

# 149
  • Мнения: 54
Здравейте!Предполагам,от непрекъснато носене на маски започнаха да ми излизат пъпки по брадичката.Никога преди това не съм имала такъв проблем.Как мога да го предотвратя?Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт