Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 44 062
  • 790
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 375
Здравейте, докторе!
Често ми излиза разноцветен лишей (потвърдено от лекар дерматолог). По принцип мажа участъците с клотримазол и се изчистват бързо, но в момента съм бременна в 16 г.с. и не знам дали е безопасно за плода. Кажете, моля, как да ги третирам?
Благодаря за отделеното време!
Здравейте,
Може да използвате низорал шампоан за засегнатата зона по време на къпане и да задържате поне 5 мин. Сутрин и вечер прилагайте клотримазол крем.

# 616
  • Мнения: 375
Здравейте д-р Миронова .
От време на време получавам лек обрив  по главичката на пениса с лек сърбеж.то е като точици бели или по зачервени и кожата ми срок някак по суха и не всеки път но понякога по трудно се отдръпва на зад кожата която покрива .преди време ходих на лекар и ми каза че не са гъбички .
Какво бихте ме посъветвали ?
Здравейте,

А правено ли е изследване за гъбички или други изследвания? Това е една от най-честите причини. Само по описанието не мога да кажа как да процедирате.

# 617
  • Мнения: 375
Здравейте, д-р Миронова, сина ми е на 20 години, от 5-6 години има петна по кожата, по целия гръб, гърдоте, към ушите и слепоочията. Петната са понякога с различен цвят, кафе ви до бледо розови и леко червени. Последното лечение бе миналата година с правено лекарство на йодна основа, което ни изписа ха, два месеца пиене на фунгофин и къпане в рамките на 6 месеца само с топикрем, никакъв обикновен сапун..... Нещата временно се позакрепиха, петната по изчезнаха, но след това се появиха отново и станаха повече. Прилагам и снимки и моля за вашия отговор

Скрит текст:




Здравейте,

Той изпотява ли се много? Има ли друг член на семейството с подобно заболяване?

# 618
  • Мнения: 375
Здравейте! От един месец се боря с обрив по лицето, петна бели и тъмни, като реакция от серум с витамин ц. Започнах да се мажа с cicapkas baum 5 на ларош посе, но за съжаление не се повлия, след нанасяне на исдин слънцезащитата за хиперпигментации още повече ми се раздразни кожата и отидох на дерматолог, който ми изписа крем, където ми го приготвиха в аптеката(фусикорт, глицерин и някаква флорална вода). През другото време се мажа с на uriage tolederm крема и слънцезащита вече не слагам, защото започва да ме сърби и се обривам пак, въпреки че уж на биодерма е за чувствителна кожа. Имам подобрение, но има още какво да се желае. Забравих да спомена, че преди няколко месеца си правих два пъти микронийдлинг и след втората процедура беше ад, много ми гореше лицето, бях надрана буквално и след това кожата така не се възстанови. Вие какво лечение ще препоръчате за чувствителна, реактивна кожа и коя слънцезащита ще е най-подходяща, която и да не дразни очите, защото ме сърбят очите от повечето. Крема, който ми е приготвен от аптеката има ли кортикостероиди? Благодаря предварително! 🤗
Здравейте,

За да изпиша терапия трябва да ви видя на живо. Има кортикостероид в изписаното лечение. Относно слънцезащита може да използвате Photoderm MINERAL Fluide SPF50+.

# 619
  • Мнения: 5
Здравейте, д-р Миронова, сина ми е на 20 години, от 5-6 години има петна по кожата, по целия гръб, гърдоте, към ушите и слепоочията. Петната са понякога с различен цвят, кафе ви до бледо розови и леко червени. Последното лечение бе миналата година с правено лекарство на йодна основа, което ни изписа ха, два месеца пиене на фунгофин и къпане в рамките на 6 месеца само с топикрем, никакъв обикновен сапун..... Нещата временно се позакрепиха, петната по изчезнаха, но след това се появиха отново и станаха повече. Прилагам и снимки и моля за вашия отговор

Скрит текст:




Здравейте,

Той изпотява ли се много? Има ли друг член на семейството с подобно заболяване?
Здравейте, доктор Миронова, благодаря за отговора.... Поти се нормално, не много, аз съм със същото заболяване, но в много по малки петна, а от няколко години не са се появявали при мен, в последните години при мен не съм ги третирала с нищо. Чичо му по бащина линия също ги има, мъжа ми няма, въпреки, че винаги съм прала накуп дрехите на трима ни, не съм ги делила.... Моля отново за Вашия отговор





Извинявам се, че качвам последната рецепта, която му бе изписана, но ми е по трудно да цитирам лекарствата

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 13:01 от AnMary

# 620
  • Мнения: 6 936

Дете на 2+ г обрива е от една седмица -сгъвката на ръката, мажа с Бочко кремче за раздразнена кожа няма ефект,какво ще ми препоръчате ?
Съветвам Ви, да прилагате медицинска козметика за пациенти с атопичен дерматит. Нанасяйте хидратиращ крем след всяко къпане и използвайте измивен продукт 2-3 пъти седмично, останалите пъти къпете тялото само с вода.
Моля споделете марки козметика нямам опит с такива

# 621
  • Мнения: 31
Здравейте, Доктор Миронова. Бих искала мнение и от вас. Преди 9 месеца родих и тогава насам по кожата ми се появиха множество червени точици, дерматолога при който направих консултация каза, че това са ангиоми. Пускала съм пълна кръвна с деференциално броене и алат и ахат, резултатите са добри. Притеснява ме внезапната и многобройна поява, може ли да е симптом на някакво раково заболяване и какво бихте ме посъветвали?

# 622
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Скрит текст:
Здравейте. Забелязвам нещо като мазол на палеца на крачето на детето ми(3г.). Така е на двата крака. Как мога да предотвратя появата на т.нар. мъртва кожа? Генетично ли е обусловено или е в резултат от обувки?

# 623
  • Мнения: 5
Здравейте, д-р Миронова! На 33 години съм, с мазна кожа и акне. Кожата ми е била чиста, единствено по време на бременност/кърмене. В момента акнето ми е в областта на бузите и брадичката, като е силно изразено в седмицата преди менструация. Използвала съм почистващи продукти и кремове за проблемна кожа на редица марки - Биодерма, Виши, Ларош, без особен резултат. Дали е възможно да се дължи на хормонален дисбаланс? Нямам установени гинекологични проблеми.
Благодаря!
Здравейте, възможно е. Акнето в долната част на лицето често е свързано с хормонални проблеми. Може да пуснете изследвания. Но при жените акнето зависи от много неща - стрес, хранене, козметика, хормони.
Много благодаря! Стресът определено е налице... А кои хормони и по кое време да се изследват ?

# 624
  • Мнения: 57

Здравейте, д-р Миронова!
Дъщеря ми е на 14 години и по коремчето и гърба и след изпотяване  и се появяват много такива ситни пъпчици. Има  ли начин за ограничаване на появата им?
Благодаря!
Здравейте,
Обличайте детето с памучни дрехи, внимавайте с претоплянето. За колко време изчезват?
Напълно мисля че не изчезват, просто след ден избледняват, но си остава като настръхнала кожа на места. Носи предимно памучни дрехи и не се облича много, но се поти доста.

# 625
  • Мнения: 291
Здравейте, др Миронова!
Имам акне от началото на пубертета, вече съм на 23г. и акнето усилено продължава. Кожата ми е мазна, излизат ми подкожни черни точки така наречените комедони, дълбоки са и са ситни, но са пълни с бяла гной, единствено с игла могат да се изстискват. Кожата ми постоянно се пълни с такива, и то предимно в долната част на бузите около челюстта, покрай устата, гърба, деколтето и раменете. И на тези места излизат дъблоки подкожни пъпки. Пила съм антибиотици, роакутан, пробвала съм много козметики, и изследвания си направих всичко е в норма, само тестостерона е леко повишен, при референтна стойност 0.084 - 0.481 ng/mL, моя е 0.572. Отидох и на ендокринолог там ми казаха, че не бил повишен и акнето не е от това, и там ми пуснаха някои изследвания, всичко е в норма. Гинекологични проблеми нямам. Цикъла ми е редовен. Не знам какво да правя, казват че акнето в тези части на тялото е хормонално, но след като нямам хормонални проблеми от къде може да е..
Здравейте,
Храната, която консумирате по-скоро здравословна ли е или по-скоро бързи въглехидрати? При положение, че тестостерона е извън референтните граници явно има някакъв проблем. Изследвала ли сте кръвна захар? Имате ли фамилна обремененост за акне?

Да , майка ми е имала акне, но не е било чак такова като моето. Кръвната ми захар е в норма. Храня се нормално, бързи въглехидрати много рядко консумирам, млечни почти съм спряла и сладко много рядко, храня се предимно с домашно сготвена храна. Ами и аз мисля, че тестостерона ми е по-висок от нормалното, но не знам какво да правя в този случай, гинеколожката ми препоръча само един вариант- противозачатъчни, но аз съм твърдо против и то май няма други варианти в този случай.

# 626
  • Мнения: 823
Здравейте, доктор Миронова,

Преди около два месеца напипах това нещо на главата си. Стои като пъпка, не особено голямо е. Понякога ме сърби и се бели, както можете да видите от снимката. Притеснявам се, че не минава, периодично започва сърбеж, обелва се и продължава да е там. Мислите ли, че е необходимо да се обърна към специалист или да изчакам?

# 627
  • Мнения: 375
Здравейте, д-р Миронова, сина ми е на 20 години, от 5-6 години има петна по кожата, по целия гръб, гърдоте, към ушите и слепоочията. Петната са понякога с различен цвят, кафе ви до бледо розови и леко червени. Последното лечение бе миналата година с правено лекарство на йодна основа, което ни изписа ха, два месеца пиене на фунгофин и къпане в рамките на 6 месеца само с топикрем, никакъв обикновен сапун..... Нещата временно се позакрепиха, петната по изчезнаха, но след това се появиха отново и станаха повече. Прилагам и снимки и моля за вашия отговор

Скрит текст:




Здравейте,

Той изпотява ли се много? Има ли друг член на семейството с подобно заболяване?
Здравейте, доктор Миронова, благодаря за отговора.... Поти се нормално, не много, аз съм със същото заболяване, но в много по малки петна, а от няколко години не са се появявали при мен, в последните години при мен не съм ги третирала с нищо. Чичо му по бащина линия също ги има, мъжа ми няма, въпреки, че винаги съм прала накуп дрехите на трима ни, не съм ги делила.... Моля отново за Вашия отговор





Извинявам се, че качвам последната рецепта, която му бе изписана, но ми е по трудно да цитирам лекарствата
Заболяването се нарича Pityriasis versicolor. Вече отговорих на друга дама, лечението е с локални антимикотици, ако все пак не се повлиява таблетки през устата.

# 628
  • Мнения: 375

Дете на 2+ г обрива е от една седмица -сгъвката на ръката, мажа с Бочко кремче за раздразнена кожа няма ефект,какво ще ми препоръчате ?
Съветвам Ви, да прилагате медицинска козметика за пациенти с атопичен дерматит. Нанасяйте хидратиращ крем след всяко къпане и използвайте измивен продукт 2-3 пъти седмично, останалите пъти къпете тялото само с вода.
Моля споделете марки козметика нямам опит с такива
Bioderma Atoderm, Avene XeraCalm, La roche Posay Lipikar.

# 629
  • Мнения: 375
Здравейте, Доктор Миронова. Бих искала мнение и от вас. Преди 9 месеца родих и тогава насам по кожата ми се появиха множество червени точици, дерматолога при който направих консултация каза, че това са ангиоми. Пускала съм пълна кръвна с деференциално броене и алат и ахат, резултатите са добри. Притеснява ме внезапната и многобройна поява, може ли да е симптом на някакво раково заболяване и какво бихте ме посъветвали?
Здравейте, вече съм отговаряла на този въпрос подробно. Може да потърсите назад.

Общи условия

Активация на акаунт