Ново начало,КАК?

  • 3 118
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 61
Здравейте! Другият ми проблем е,че не си харесвам държанието,мисля се за тъпа и все се праея на някой който не съм..... И затова не мога да започна нищо. Не мога да се приема и да работя към по-доброто си АЗ

# 31
  • Мнения: 2 556
Am, много проблеми, затормозяващи психиката, които няма да решиш, стоейки и почесвайки се в къщи. Излез, работи, кОпай ако трябва, обиколи магазините, побягай малко, намали порциите, подстрижи се, обади се на приятелка. Но, за бога, спри с този монолог. Само ти можеш да промениш нещо.
За характера ти - с натрупване на житейски опит ще осъзнаеш по-добре каква си, какво можеш и колко струваш. И да коригираш евентуално.
Но се опасявам, че песента ще продължи.

# 32
  • Мнения: 61
Здравейте,съжалявам,че досаждам постоянно,но как да се справя с проклетите косми. Навсякъде са по дяволите. Как да излекувам този хирзутизъм?? Искам да пробвам билково лечение,но не знам какви билки,бях чела за ментата,че помага. Някой има или имал ли е хирзутизъм и как се справя/справил с него! Благодаря изключително много!!!!

# 33
  • Мнения: 61
Здравейте! Не знам какъв човек съм,каква е тази моя психика. Още не мога да го забравя,а има моменти в които ту го искам, ту не. Как се справяте с такова увлечение и били ли сте толкова увлечени,че да не ви интересува нищо друго?

# 34
  • Мнения: 315
Ох не знам защо се занимавам изобщо, но...
Да, всеки е имал такова увлечение, обаче след известно време се стягаш и продължаваш напред. Намираш си хоби, излизаш с приятели, занимаваш се с нещо, което ангажира ума ти. Ако си живееш живота, бързо ще срещнеш някой, който отвръща на интереса ти и ще забравиш всички глупости, които те тревожат.

# 35
  • Мнения: 1 570
Момиче, отиди при личния си лекар и искай направление за психиатър.
Казвам го съвсем сериозно и добронамерено.
Успех!

# 36
  • Мнения: 61
Осъзнавам,че ви досаждам и ви е писнало от мен,извинявам се на всички ви!!! Страдам и от ОКР,възможно ли е да е от това? Чак маниакално мислене само за момчето и разни представи,които писват и на мен.
Нали няма как да съм влюбена в него? Любовта е друго,нали? Искам да се спра с тези мисли за негл,искам да започна да се грижа за себе си,да съм горда и щастлива със себе си.

# 37
  • Мнения: 5 123
Да се отбележи деня, в който наруших обещание пред себе си да не пиша повече, НО тук вече има за какво да се хвана.

Мацка, ако сама си си поставила диагнозата ОКР, моля, сподели в какво се изразява. Ако някой друг ти я е поставил се посъветеай отново с него. Обикновено хората с ОКР нямат много време за още една обсесия. Това твоето в момента е обсесивно разтройство, защото не правиш нищо, за да спреш мислите. При обсесивно-компулсивното има компулсивни действия и/или мисли, в които намираш утеха и в последствие могат да се превърнат в затвор.
Може и въпросните мисли да са компулсиите и да не го осъзнаваш, де. Ако си била с много ниско самочувствие, когато си се "влюбила", може да си решила да изгониш мислите от главата си за това колко си зле и да мислиш за нещо по-хубаво, например този пич.
Не знам, само хвърлям идеи за размисъл. Трябва много дълбоко ровене в психиката ти, което можеш да напраеиш и сама, но отнема адски много усилия и ще са със съмнителен резултат. Най-добре специалист.
Не те знам как си с английския, но ти давам статия с една техника, която помага при борба с обсесии, само ти трябва читав човек отсреща. За съжаление не мога да препоръчам, но съм сигурна, че ще намериш, ако се разтърсиш.
https://www.verywellmind.com/what-is-cognitive-behavior-therapy-2795747
А ако не си добре с английския можеш да започнеш промяната от това да го научиш.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 09:59 от Inferiya

# 38
  • Мнения: 61
Здравей,Inferiya. Сама си поставих диагнозата,но съм сигурна,че е това. Изразява се в това,че постоянно броя на ум,пипам определени предмети,стъпвам на определени места,постоянни натрапчиви мисли. През април имах период в който се мислех за лесбийка и избягвах да гледам жените дори и по телевизора. Е мина и това. Правя тези ритуали от 12 годишна,но чак миналата година разбрах какво е. Все едно някакъв глас ми казва какво да правя за да не се случи нещо лошо със семейството ми. Замислих се онзи ден да не е това дългосрочна натраплива мисъл с това момче.

# 39
  • Мнения: 5 123
До тук добре Simple Smile
Скрит текст:
Погледни все пак и информация за ОКЛР, тъй като то е съвсем различно. Защо броиш? Защото си свикнала и смяташ за правилно да броиш? Или защото мислиш ще се случи нещо лошо, ако не броиш? Или ако стъпиш на черна плочка, вместо на бяла? Има огромна разлика между хора, които подреждат всичко по височина, защото така е правилно и ходят да подреждат моливите на другите и хора, които подреждат моливтие си по височина, защото ги е страх, че няма да могат да ги преброят иначе, някъде ще изчезне молив, някой ще го намери и ще се нарани с него Simple Smile
Погледни тази статия за https://psychology.framar.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%B … D1%82%D0%B2%D0%BE
Виждам, че темата ти е интересна Simple Smile Много хора, които имат проблем се интересуват от психология, защото търсят отговор. Не каза как си с английския, позволявам си да препоръчам ей тази книжка, имам я в електронен формат и мога да ти я изпратя, ако желаеш, само дай мейл.
И да, не е изключето състоянията да имат общо, но сама ще се справиш трудно. Запиши си час за психолог, който специализира точно в тази област, няма да стане иначе.

# 40
  • Мнения: 61
Ами срам ме е да кажа,но не знам английски. Няма да навлизам в подробности защо,но много искам да го науча. Това състояние ( бях писала дтуга тема) постоянно отлагам нещата и ми   пречи, трябва да е точно определен ден,дата,бих казала ужасно е. Другото което хем ме е срам когато ме похвалят и доста често избягвам,хем искам семейството ми да се гордее с мен. Притеснителна съм си и то доста. Сама не мога да отида до магазина,защото ме е срам.

# 41
  • Мнения: 12 720
Значи наистина трябва да потърсиш помощ от лекар, и то психиатър. Щом се срамуваш, иди с твой близък човек. С майка ти близки ли сте?

# 42
  • Мнения: 5 123
Ок, в точно определен ден пак върши работа Simple Smile Хубавото, ако мога така да го нарека, е, че твоето състояние не ти позволява да мърдаш, ако си направиш план. Ако правилно съм разбрала до тук, де. Намери начин сама да се надлъжеш и да използваш състоянието си в своя полза. Приеми го и работи около него.
От сега си избери дни, в които ще учиш английски, може и дистанционно, в ютуб първоначално, но препоръчвам курс пред ютуб - ще имаш повече напредък.
Но задължително, задължително, задъжително се чуй със специалист. Ще ти помогне по малко да вкарваш нещата под свой контрол. Отново може дистанционно първоначално. Има платформи вече, с които това е абсолютно възможно.

Сега предстоят празници, направи си подарък, намисли си новогодишно решение за нещо, за което ще се бориш другата година. Дребно да е - да си отгледаш кактус, да се научиш да жонглираш с две топки, да рисуваш дървета. Все тая, избери си нещо. Може да е нещо, което си обичала като малка и си позабравила. Примерно плетене на гривни.

И друг непоискан съвет - направи нещо с ръцете си сега, това винаги помага. Картички за родата, картички за благотворителност. Има организации, които събират такива за домове или за стари хора. Зарадвай някого. Така хем ще си щастлива, че си направила нещо хубаво, хем пак ще е от далече, няма да ти благодарят, да те хвалят и т.н.

# 43
  • Мнения: 61
Ок, в точно определен ден пак върши работа Simple Smile Хубавото, ако мога така да го нарека, е, че твоето състояние не ти позволява да мърдаш, ако си направиш план. Ако правилно съм разбрала до тук, де. Намери начин сама да се надлъжеш и да използваш състоянието си в своя полза. Приеми го и работи около него.
От сега си избери дни, в които ще учиш английски, може и дистанционно, в ютуб първоначално, но препоръчвам курс пред ютуб - ще имаш повече напредък.
Но задължително, задължително, задъжително се чуй със специалист. Ще ти помогне по малко да вкарваш нещата под свой контрол. Отново може дистанционно първоначално. Има платформи вече, с които това е абсолютно възможно.

Сега предстоят празници, направи си подарък, намисли си новогодишно решение за нещо, за което ще се бориш другата година. Дребно да е - да си отгледаш кактус, да се научиш да жонглираш с две топки, да рисуваш дървета. Все тая, избери си нещо. Може да е нещо, което си обичала като малка и си позабравила. Примерно плетене на гривни.

И друг непоискан съвет - направи нещо с ръцете си сега, това винаги помага. Картички за родата, картички за благотворителност. Има организации, които събират такива за домове или за стари хора. Зарадвай някого. Така хем ще си щастлива, че си направила нещо хубаво, хем пак ще е от далече, няма да ти благодарят, да те хвалят и т.н.
Благодаря ти от все сърце! Сетих се,че преди обичах да правя снежинки от хартия и сега ще пробвам!! Отново благодаря,че се отзова !



4.12.2021
Не ми се иска да пускам друга тема,та затова питам отново и очаквам отговори...
Случвало ли ви се е такова увлечение на възраст от 16-20 години,че да не може за нишо друго да мислиш?? И как да разбера любов или увлечение е това??? Не изпитвам вече такова желание да влизам в профилите му в социалните мрежи,но от време на време се случва и пак се връща този порочен кръг..

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 12:57 от Анонименбгг

# 44
  • Мнения: 2 039
Предлагам следващата тема на авторката да е"Кои съвети изпълних"
На 19 год,учете нещо или поне работете усилено.Поне ще се изморявате и няма да мислите за този виртуален любим.

Общи условия

Активация на акаунт