Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 25

  • 33 094
  • 753
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14 638
В единият ни имот има проф.домоуправител на входа.Абсолютно никаква полза няма.Да не кажа,че даже е по-зле.Пак има неплащащи.Не ги съдят.Събрахме пари за един ремонт.''Професионалиста'' ги дал на ф-ма,пък онези офейкали.Това се случва преди 5-6год. До ден днешен не са намерили беглеца.

# 196
  • Мнения: 8 836
По-добре е фирма да е домоуправител, не съсед.  При проблеми с неплащания, е по-добре да е юридическо лице.

# 197
  • Мнения: 1 002
Много ще се измести темата, но пък тук сте писали за предмети във входа. То си е АБСОЛЮТНО забранено от противопожарна гледна точка. Освен, че общите части са на всички и служат само и единствено за достъп до отделните имоти и имаш право на всеки кв. м. в тях, дори и в най - забутаното място на входа. Т.е. ако някой умен се е "сетил", че може да сложи нещо там, означава, че ви смята за "тъпи" че вие досега не сте се сетили да си сложите, т.е. краде от моето простраство било то и временно и общо, поне аз така се чувствам.  Мотопед ли? Че той има резервовар с гориво, горими части (гуми, седалка). Само преди седмица стана огромна трагедия в Благоевград, която можеше да се подсили от тези добавки в общите части. Във нашия вход има една стара душ кабина, вярно забутана в един ъгъл към мазетата, но това няколко години. Аз не знам антикварна стойност ли чакат да се набере, та не я изхвърлят? Нито е продаваема ...

# 198
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами разбира се, че ще остави анонимна бележка. Просто това е напомняне че не можеш да използваш общите части за гараж. Ако е лична бележката стават два проблема - първо има голяма вероятнност да се изпокарат двата субекта и второ нарушаващият правата има доводи да си го държи там - просто казва че само един има нещо напротив, а другите са съгласни.
Най-мразя стълбите и коридорите да се използват за склад под довова "какво ти пречи"...

# 199
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Много ще се измести темата, но пък тук сте писали за предмети във входа. То си е АБСОЛЮТНО забранено от противопожарна гледна точка. Освен, че общите части са на всички и служат само и единствено за достъп до отделните имоти и имаш право на всеки кв. м. в тях, дори и в най - забутаното място на входа. Т.е. ако някой умен се е "сетил", че може да сложи нещо там, означава, че ви смята за "тъпи" че вие досега не сте се сетили да си сложите, т.е. краде от моето простраство било то и временно и общо, поне аз така се чувствам.  Мотопед ли? Че той има резервовар с гориво, горими части (гуми, седалка). Само преди седмица стана огромна трагедия в Благоевград, която можеше да се подсили от тези добавки в общите части. Във нашия вход има една стара душ кабина, вярно забутана в един ъгъл към мазетата, но това няколко години. Аз не знам антикварна стойност ли чакат да се набере, та не я изхвърлят? Нито е продаваема ...
А как се процедира със саксиите цветя на етажните площадки? То си е масова практика във всички входове, от балкона през лятото, саксиите мигрират на стълбищните площадки. Вкъщи няма място за тях, и така се решава въпроса. То не е грозно, по принцип, да има зеленина, но дали е по правилата?

# 200
  • София
  • Мнения: 16 053
Не, не е. Но за да глобят трябва да има сигнал от недоволен съсед.
Глобяват етажната собственост и като  се събират пари е от всички, не само от виновните.

# 201
  • София
  • Мнения: 19 253
Ако си спасявам живота, саксията ще я изритам (стига да не е с палма) обаче стара дограма 100 кила или някой диван ще ми е трудно.

# 202
  • София
  • Мнения: 4 192
Това да няма мушкато по стълбите е все едно да ядеш шкембе без чесънче...

# 203
  • Мнения: 1 002
Явно не сте се евакуирали, в такава ситуация (не учение) дано не Ви се и налага. Тогава и пиронче може да препъне някой в тълпата, и става стълпотворение. Електричеството автоматично или не при такива ситуации се изключва, ако е в тъмната част на деня още повече се затруднява ситуацията. Затова се изчислява не само за ергономичност ширината на евакуационните изходи, пътища до крайния евакуационен изход според броя на евакуираните хора, етажност и т.н.. И всяко изкуствено стеснение извън проектното се явява голям проблем. То ако беше сметнато да се слага допълнително мотопедче, саксийка, някое шкафче, пералня, коридорите, площадки и стълбищните рамена щяха да се правят по 2 м. и тогава пък ще се оплакват, че има много общи части Simple Smile.

# 204
  • Мнения: 9 805
Не можах да се въздържа Open Mouth

дава напълно самостоятелна ЛУКСОЗНА мансарда

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2i16354823033478 … k=7gblmf&f1=1

ПРЕКРАСНО ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ. ЧАСТНО ЛИЦЕ. МОЛЯ САМО СЕРИОЗНИ ХОРА ДА СЕ ОБАЖДАТ.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2i15959311582006 … k=7gblmf&f1=1

# 205
  • Мнения: 8 836
такива прекрасни помещения има много

# 206
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 154
Не можах да се въздържа Open Mouth
дава напълно самостоятелна ЛУКСОЗНА мансарда
Ми то в сравнение с втората си е луксозна, и съм сигурна че ще се отдаде за отрицателно време, все пак не всички търсещи жилище са семейство с дългосрочни планове Wink За втората ще трябва да го почистят, въпреки че на такова място вероятно ще намерят само наематели които ще го оставят в настоящия му вид Rolling Eyes

# 207
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Това не би ли се наело за слад само...

# 208
  • Мнения: 9 805
Като бивш наемодател, мога само да споделя следните мисли за луксозния таван - креслата са за изхвърляне, повече ми приличат на автомобилни седалки, толкова са ниски, а дамаската просто не мога да я коментирам с друга дума освен "гнусна". 2 сгъваеми матрака - фотьойл като този ще свършат повече работа - аз спах цял месец на един такъв, заедно с малко дете (не че беше удобно, но свърши работа, а за фотьойл е много по-удобно).



Печката и кубчето хладилник са практически на пода, как се предполага, че ще се ползват - по едно шкафче като за Раховец или СКШ от Виденов ще свършат работа. Само леглата и масичката вършат работа, поне по снимки.

# 209
  • Мнения: 14 638
Какво разбираме ние?Таванското на ''Врабча'' 12 сигурно е за любители на опера и балет.Те ще оценят лукса и близостта на хм...жилището до операта.Веднага се сетих за един уличен ''художник'' и продавач на стари книги на ул."Шипка''.Той живееше под наем в таванско на същата улица.Не му се подигравам,но не е свестен.Хитрец,лъжец,скандалджия.Да си нямаш вземане-даване с него.Май някакви такива ходят по подобни ''луксозни'' тавани.Даже преди 2м. го видях пак на работното му място на спирката до СУ,където уж бяха изгонили всички амбулантни търговци.

Общи условия

Активация на акаунт