Бездетна по избор

  • 7 405
  • 237
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 802
Пф, като „кака” на 30, мога да ти кажа, че на 20 мислех едно, пък сега се изненадвам от себе си колко съм се променила. Така, че недей бъди толкова смела и сигурна в решенията си, че ще са завинаги. Ти си знаеш, дреме му някой, че не искаш деца. Ми супер! Пиши след 20 години да кажеш накъде си с нежеланието. Но самия факт, че търсиш сродни души и валидация на решението си, говори за не особено голяма сигурност Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 726
Ще помолиш родители да не коментират във форум, наречен бг мама? Интересно..
 Един мъж във живота ти също ще ограничи свободата ти. Един шеф на важна за теб работа също би могъл да го направи. Дори родителите ти, като остареят, биха могли да нарушат балансирания ти егоизъм. Относно промените в тялото, Sea Horse ти е напомнил.
Иначе да, при нормалните хора на 20+ свободата и независимостта са приоритет, всичко е ок.

# 32
  • Мнения: 51
Не търся валидация, а просто хора с подобни мнения по темата. Моето си е достатъчно валидно и ясно, не е целта търсене на внимание или нещо подобно. 😀 Можеше и да не минаваме в този тон, леко злобен, леко гледаш ме отвисоко заради възрастта ми, ама не знам защо очаквах друго.

# 33
  • Мнения: X

... Трябва да жертвам неща, които аз не съм готова да жертвам...


Като например?

И аз исках да се изкажа😆,но с това изречение ме "отказа" дамата! 😂

# 34
  • Мнения: 29 341
Ще помоля родители или хора, които искат деца да не коментират. Темата е отворена, но целта е предимно за други бездетни по избор хора. Целта е далеч от опити за променяне на мнението ми или да ми се натяква, че то неизбежно ще се промени. Има хора, чието мнение не се е променило, бездетни са на 30-40-50+ и са щастливи с избора си. Нито са самотни, нито нещастни. Избора ми не е единствения правилен, има и други варианти. Просто мен този ме удовлетворява.

Момиче, явно не си наясно с правилата във форума. Не може да казваш на никого да не ти коментира темата, щото на теб ти изнася да чуваш колко е правилен твоя избор и колко си велика....!!! Сори!
Ако искаш нещо подобно, пусни си статус във фейса, инстаграм или там, където е модерно сега. Ще получиш желаните коментари.

А като "пораснеш", заповядай да коментираш по някоя тема, не да се разпореждаш кой да коментира и какво....

# 35
  • Мнения: 10 802
Е, и аз не се изненадвам, че като не получи мненията, които искаш и ти минаваш в нападение „тези лели ли ще ми кажат”, колко сме ги чели такива. Успех в отстояване на егоизма ти Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 448
Нормално е да търсиш себеподобни.

А умението да приемаш различно мнение спокойно и с уважение е много ценно за живота и бъдещето..

# 37
  • Мнения: 51
Приемам чуждо мнение, когато то е изразено с уважение и спокойно, а не дадено все едно е най-меродавното и правилното, че и тънки убеждения намирам. Ами, моето не е правилно за всички, нито за повечето хора, но си е мое. Не съм казала на никого, който тук е написал, че иска или има деца, че ще си промени мнението след време, нали? 🧐

# 38
  • София
  • Мнения: 2 566
Уф, петък е!

# 39
  • Мнения: 3 726
Не знам защо си очаквала нещо друго, поведението и мисленето ти е точно на нахакана двайсетгодишна, а ние такива сме виждали, купища, дори сме били.
 Chidfree by choice... напомня ми, че ако идеш да живееш в чужбина, много рЕзко ще си смениш приоритетите, именно защото ще подкрепят желанието ти.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 489
Ама авторката верно ли е 2000 набор?
Че кой иска деца на 21!
Чак пък и гръмки фрази "бездетна по избор".
Живей си живота и ела да си говорим като станеш на 35. После на 40, като се сблъскаш с чудото "стар ерген". Животът учи и то как учи...

# 41
  • Мнения: 51
На 21 вече има хора, които имат деца. Това не знам защо тактично се пропуска. Искат ги на 21, имат ги на толкова. 😂

# 42
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Не търся валидация, а просто хора с подобни мнения по темата. Моето си е достатъчно валидно и ясно, не е целта търсене на внимание или нещо подобно. 😀 Можеше и да не минаваме в този тон, леко злобен, леко гледаш ме отвисоко заради възрастта ми, ама не знам защо очаквах друго.

Какво друго очакваш? Съгласяваме се с избора ти. Нито искаме да го променяме, нито искаме да го разбираме. Не ни и трябва.
Та... Какво очакваш? Някой да започне да ахка и да охка пред твоя избор. Колко си свободна и независима, как не искаш да жертваш нищо в името на собственото си удобство? Ми добре, ама не е интересно. С избора който си направила, навсякъде ще срещнеш точно това. И свиквай с мисълта, че проблемът не е в отсрещната страна.

# 43
  • Мнения: 3 726
На 21 вече има хора, които имат деца. Това не знам защо тактично се пропуска. Искат ги на 21, имат ги на толкова. 😂
Че защо да го обсъждаме?

# 44
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз не исках деца на 21. Поживях си до 30, когато родих.
Ти, ако имаш такива приятелки, които от училище се мятат в брака, твоя си работа.

Общи условия

Активация на акаунт