Бездетна по избор

  • 7 400
  • 237
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 031
Щом пускаш тема и търсиш съмишленици, явно не си убедена в позицията си. Убеждавайки нас, убеждаваш себе си колко си права. Нормално е за възрастта ти. Ми, ок. Съгласни сме с избора ти и ти даваме благословия. Бъди щастлива!
На 21 и аз не исках деца. Ама изобщо. Днес, след 26 г. по-късно, чакам 5-то. Изчакай да влезеш наистина в менопаузата, без междувременно да не си променила желанието си и тогава го коментирай. Хем ще имаш опит да покажеш на колебаещите се колко е правилен този избор.
Между другото, въпрос на възпитание е в компания (изключвам коментарните теми по форумите и местата, където нарочно се споделят личните терзания) не е възпитано да се обсъждат няколко много съществени неща - имането или не на деца, размера на доходите и сексуалните навици. Не знам ти в каква среда се движиш, щом обсъждате подобни неща, че и спорите по въпроса.
Аз изобщо не искам да ти променям мнението, защото нито те познавам, нито ме интересуваш. Просто е смешно на 20 г. да си убедена, че в следващите 30-40 ще мислиш по същия начин.
Моя позната така прокламираше от 18-годишна. Реално е с труден характер и така и не намери спътник в живота. В момента на 53 г. вече 3-та година обикаля клиники, купува яйцеклетки и прави какви ли не еквилибристики да забременее. Та ето ти пример за променено мнение след повече от 30 г.
Човек, който не се променя изобщо в разбиранията и възгледите си (изобщо не визирам желанието за деца), е човек, който плува по течението и си остава на умствено равнище около пубертета.

А какво те бъркат хората, които на 21 имат деца? Нали казваш, че приемаш чуждия избор. Защо пък да ги обсъждаме. За тях важи същия принцип - тяхно си е решението и на никой не му дреме. Трябва още да пораснеш, за да разбереш, че единственият, на когото му дреме за твоите решения, си самият ти и евентуално родителите ти.

# 46
  • Мнения: 6 375
На 21 вече има хора, които имат деца. Това не знам защо тактично се пропуска. Искат ги на 21, имат ги на толкова. 😂
Не се пропуска. Но не са много. Пък и темата не е за такъв избор.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 560
Ами ако темата в реална - ето давам ти идея, можеш да изкарваш пари за още пътувания и литература с писане по форуми. Ако не си се усетила. Всъщност, на никой не му пука за избора ти, ама почнеш ли да показваш арогантност, не очаквай другите да си траят.

# 48
  • Мнения: 2 749
За търсене на съмишленици не си в правилния раздел, даже не си в правилния форум.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 431
Тя в момента не може да схване за какво говорим, така както и не знае значението на "кух фоликул". Дано никога да не го научи де...

# 50
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Какво ще правиш, ако любовта на живота ти, се окаже човек, който иска да има деца?

# 51
  • Мнения: 8 226
Изчетох цялата тема само за да разбера на колко години си.....

Преди години баба постъпи в болница. Жената по стая с нея около 60 -65 годишна беше без деца. Разказваше, че като млада изпитвала ужас от раждането и затова господ никога не й дал дете. Имаше чудесен мъж и той беше нейният живот. Беше чудесен позитивен човек в хармония със себе си.
Имаме приятелско семейство със възможности, правиха опити за бебе преди 10-15 години. Не успяха никога не стигнаха до инвитро или осиновяване, явно това е техният избор близко до 50 са и явно са си самодостатъчни.

Тоест и хора без деца, се чувстват добре, живеят щастливо и не мисля че някой би ги съдил за избора им.

Та избора със/без е твой.

Въпроса е дали на 40-50 няма да съжаляваш за него и да страдаш в най-хубавите си години.

# 52
  • Мнения: 51
Знам какво означава и съжалявам за хората, които не могат да имат деца, а искат. Но това не променя моето нежелание да имам. Както и партньора ми не иска деца, та съм окей с това. Ако в даден момент съм с човек, който иска деца, ще си кажа довиждане с него, защото ако желанието за деца е само негово, а аз ги родя и не ги искам няма да е добре за самите деца.

# 53
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Какво ще правиш, ако любовта на живота ти, се окаже човек, който иска да има деца?

Момичето си е самодостатъчно. Не ѝ трябва друг. Просто търси одобрение.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 431
Ами ок. И аз имам приятелски двойки без деца, живеят си чудесно.

# 55
  • Мнения: 1 571
Авторке, само да знаеш, че на никой, ама абсолютно на никой не му пука дали искаш, ще имаш или нямаш деца, най-много на родителите ти. Хората просто си чешат езиците и си намират благодатна тема за дребни клюки.
Това се отнася за всичко, което правиш, между другото.
Иначе и аз като Кристина - малко егоистично "използвам" приятелкиъе ми без деца, защото са много по-гъвкави от мен в планове, излизания.

# 56
  • Мнения: 51
Гореспоменатото момиче иска партньор в живота, просто не иска деца. Simple Smile Пак не виждам проблем.

# 57
  • София
  • Мнения: 35 062
Интересно ми е, обсъждала ли си темата с родителите си?

# 58
  • Мнения: 1 276
Като човек, който иска деца намирам коментарите на повечето родители тук за неуместни и ненужно подигравателни, съответно предизвикаха подобна реакция от авторката. Не разбирам защо толкова се засегнаха някои коментиращи от позицията й.

Авторката бих я посъветвала да не пише повече тук, няма смисъл. Отиди в childfree събфорумите на reddit, там ще срещнеш повече съмишленици. Само имай предвид, че са няколко и единият е доста токсичен, хората са откровено озлобени към деца и родители.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 21:36 от Tessaria

# 59
  • Мнения: 51
Имам по-голяма сестра, която е семейна с деца вече, та дали ще имам или не - за тях няма значение. Говорили сме го вече, да.

Общи условия

Активация на акаунт