Бездетна по избор

  • 7 417
  • 237
  •   1
Отговори
# 60
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Знам какво означава и съжалявам за хората, които не могат да имат деца, а искат. Но това не променя моето нежелание да имам. Както и партньора ми не иска деца, та съм окей с това. Ако в даден момент съм с човек, който иска деца, ще си кажа довиждане с него, защото ако желанието за деца е само негово, а аз ги родя и не ги искам няма да е добре за самите деца.

Поне аз не разбирам, как двама егоисти могат да са партньори. В каквото и да било.
Мисля, че темата за котките ще ти пасне най-добре.

# 61
  • INFJ
  • Мнения: 9 377
Ще се разделиш с него? Как, той ти е любовта на живота...? А за човек, който наблегна около 45 пъти, че си егоист... как ще го пуснеш да бъде щастлив другаде?

# 62
  • Мнения: 51
Егоист в отношение, че не искам деца и да отделя нужното, за да ги имам, не егоист към приятели, семейство, партньор. Има разлика

# 63
  • София
  • Мнения: 35 132
Конче, егоизмът не се корени в имане или нямане на деца.
За теб може да е важно, за нея не.

Просто защото братовчедка ми беше същата опортюнистка в ранните си 20, но за сметка на това несломима, та сега гледа трето бебе и тъне в доволство. Затова се усмихвам под мустак.

# 64
  • Мнения: 51
А мой роднина от малък казвал на родителите си, че не иска деца. Сега е на 60 години, има страхотна партньорка, добра работа, щастлив живот. Не искат и нямат деца, но не им пречи на щастието. Намирам за важен вътрешния мир и щастие, независимо със или без. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 625
Ох, дете.
Аз бях теб. Същата. Не исках дете по други причини, но бях също толкова убедена, че няма да имам.
Докато.. не поисках. И сега имам. И не съжалявам, но това е моето решение.
Всеки има право да реши. Това е личен избор.
Единственото обяснение, което дължиш е към евентуален партньор. Той е човека, който трябва да знае от самото начало, защото ако той иска, не е ок да сте заедно.
Оттам нататък, на никой не дължиш обяснения за твоето решение.
Аз лично казвах, че не се заричам, защото е грешно и не знаеш какво ще стане.
Само не взимай радикални решения, за които някога би съжалявала.
Иначе, живей си живота, със или без деца, това го решаваш ти.

# 66
  • София
  • Мнения: 35 132
И все пак в какво се опитваш да ни убедиш?

# 67
  • Мнения: 51
В абсолютно нищо, темата не беше за родители, нито с цел да ви убеждавам в правотата си. Права съм само за себе си, всеки си има свое мнение и позиция. 😀 Целта беше да намеря childfree by choice хора в България, каквито има в чужбина. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 582
И все пак в какво се опитваш да ни убедиш?
Толкова млада, а вече "зряла" Wink
Чела го е някъде.

# 69
  • Мнения: 3 205
Целта беше да намеря childfree by choice хора в България, каквито има в чужбина. Simple Smile

Бг мама е най-доброто място за това. Тук има много такива.

# 70
  • Мнения: 1 312
В абсолютно нищо, темата не беше за родители, нито с цел да ви убеждавам в правотата си. Права съм само за себе си, всеки си има свое мнение и позиция. 😀 Целта беше да намеря childfree by choice хора в България, каквито има в чужбина. Simple Smile

Не си избрала правилното място, все пак форумът се казва бг-мама. Не е изненадващо, че получи такива коментари.

# 71
  • СИ
  • Мнения: 4 406
В абсолютно нищо, темата не беше за родители, нито с цел да ви убеждавам в правотата си. Права съм само за себе си, всеки си има свое мнение и позиция. 😀 Целта беше да намеря childfree by choice хора в България, каквито има в чужбина. Simple Smile

Такива хора има навсякъде. Само не разбрахме, защо се мъчиш да пускаш тема за вратни пържоли във вегански форум...?         Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 72
  • Мнения: 3 205
Тук всички сме били бездетни по избор. Известно време.

# 73
  • INFJ
  • Мнения: 9 377
Едва ли някой ще те вземе сериозно, докато не станеш поне на 35+, и все още държиш да нямаш деца.

# 74
  • Мнения: 8 265
В абсолютно нищо, темата не беше за родители, нито с цел да ви убеждавам в правотата си. Права съм само за себе си, всеки си има свое мнение и позиция. 😀 Целта беше да намеря childfree by choice хора в България, каквито има в чужбина. Simple Smile
БГ МАМАМ - не е място за това търсене. Тук основаната дума е МАМА. Жени които искат да са майки или такива които вече са майки.

Общи условия

Активация на акаунт