Отговори
# 1 470
  • Мнения: 179
Здравейте, имам следния проблем детето ми е на година и два месеца. Интервалите са 3/3.30/4.30 [знам ,че са кратки,но всичко беше наред до сега]но последните дни удължава последния интервал до 5 часа,а първите не мога и не мога да ги увелича,заспива си като бебе по часовник. Вече е голяма и след като сменят часа тези дни, много се замислям за една дрямка ,ама не знам дали няма да я преуморя. И с тези часове будуването става 11.30,което не е ли много за тези години. Дневния сън е около 2 часа и понякога дори будя ,за да не стане повече и да не се развали нощния сън. Какво ще ме посъветвате ?!

# 1 471
  • Мнения: 725
Здравейте, имам следния проблем детето ми е на година и два месеца. Интервалите са 3/3.30/4.30 [знам ,че са кратки,но всичко беше наред до сега]но последните дни удължава последния интервал до 5 часа,а първите не мога и не мога да ги увелича,заспива си като бебе по часовник. Вече е голяма и след като сменят часа тези дни, много се замислям за една дрямка ,ама не знам дали няма да я преуморя. И с тези часове будуването става 11.30,което не е ли много за тези години. Дневния сън е около 2 часа и понякога дори будя ,за да не стане повече и да не се развали нощния сън. Какво ще ме посъветвате ?!

Здравейте,
Въпреки че ви е трудно няма как да преминете на 1 дрямка с толкова къси интервали и ще трябва да ги удължите, макар и с цената на малко мрънкане и сърдене.
Детето най-вероятно по-скоро заспива на тях по навик, отколкото от умора.
Променяйте по един интервал с по 10-15 минути на няколко дни, за да бъде по-плавна промяната, съответно внимавайте с последния.

# 1 472
  • Мнения: 1 495
Нашата ситуация е абсолютно идентична с тази на D.P.I. Тъкмо мислех и аз да задам този въпрос . При условие , че детето заспива лесно и спи добре и при двете дрямки, трябва ли да настояваме да го приучваме към една дрямка? Или да изчакаме то само да даде признаци , че е готово ?

# 1 473
  • Мнения: 6 540
И моят син е още на две дремки с подобни интервали, но заспива лесно и спи денем около 2 часа и 30 минути. Последният интервал е нормален за възрастта, около 4 часа. Нощният сън е около 9.30- 10 часа, но спи неспокойно и се буди поне два пъти, макар и без да будува и да иска да става посреднощ. Това будене дали означава, че му е много дневния сън? На 1 година и 2 месеца е.

# 1 474
  • Мнения: 725
Нашата ситуация е абсолютно идентична с тази на D.P.I. Тъкмо мислех и аз да задам този въпрос . При условие , че детето заспива лесно и спи добре и при двете дрямки, трябва ли да настояваме да го приучваме към една дрямка? Или да изчакаме то само да даде признаци , че е готово ?

Здравейте,
Не, щом детето спи добре, не променяте.
Трябва да има поне един признак, че детето има нужда от промяна, за да пристъпите към  такава.

# 1 475
  • Мнения: 5
Здравейте! С бебче на 9 месеца с приблизително 2:30ч дневен сън разпеделен в 3 дремки и 11:30-12ч будуване през деня. Приблизителни интервали 2:40/2:55/3/3 (3:10)един от проблемите че се налага да будя след втората и третата дрямка и малката се събужда във видимо лошо настроение. Също така има и проплаквания вечер след като я сложа за нощен сън между 40-90 минута. Пробвах да минем на две дремки с интервали 2:40/3:30/3:30 (брше невъзможно да издържи повече) и имаше будуване 1 час вечерта и пак 2,3 проплаквания. Приспиванията са лесни гушната в мен за 3-5 минути е заспала и местя в креватчето, не заспива с мляко. На какво могат да се дължат тези проплаквания? Сигнали ли са за преход към 2 дремки и ако да може ли да дадете съвет с какви интервали да започнем. Благодаря от сърце!

# 1 476
  • Мнения: 725
Здравейте! С бебче на 9 месеца с приблизително 2:30ч дневен сън разпеделен в 3 дремки и 11:30-12ч будуване през деня. Приблизителни интервали 2:40/2:55/3/3 (3:10)един от проблемите че се налага да будя след втората и третата дрямка и малката се събужда във видимо лошо настроение. Също така има и проплаквания вечер след като я сложа за нощен сън между 40-90 минута. Пробвах да минем на две дремки с интервали 2:40/3:30/3:30 (брше невъзможно да издържи повече) и имаше будуване 1 час вечерта и пак 2,3 проплаквания. Приспиванията са лесни гушната в мен за 3-5 минути е заспала и местя в креватчето, не заспива с мляко. На какво могат да се дължат тези проплаквания? Сигнали ли са за преход към 2 дремки и ако да може ли да дадете съвет с какви интервали да започнем. Благодаря от сърце!

Здравейте,
Приплакванията може да се дължат както на нуждата от корекция на режима, така и да са заради асоциацията за заспиване във вас (не само храненето е възможно да е силна асоциация).
За да направите преход към 2 дремки, трябва да имате първи интервал от поне 3 часа, така че започнете с неговото плавно увеливане, последователно на всички интервали.
Това, което гоните е 3/3:15/3:30-40 за начало, но не забравяйте, че увеличаването се случва плавно на няколко дни и на по един интервал, като може и да се наложи да редувате дни 3/2 дремки.

# 1 477
  • Мнения: 6 540
Много се извинявам, но на мен дали ще е удобно да отговорите?

И моят син е още на две дремки с подобни интервали, но заспива лесно и спи денем около 2 часа и 30 минути. Последният интервал е нормален за възрастта, около 4 часа. Нощният сън е около 9.30- 10 часа, но спи неспокойно и се буди поне два пъти, макар и без да будува дълго  и без да иска да става посреднощ. Това будене дали означава, че му е много дневния сън? На 1 година и 2 месеца е.

# 1 478
  • Мнения: 725
Много се извинявам, но на мен дали ще е удобно да отговорите?

И моят син е още на две дремки с подобни интервали, но заспива лесно и спи денем около 2 часа и 30 минути. Последният интервал е нормален за възрастта, около 4 часа. Нощният сън е около 9.30- 10 часа, но спи неспокойно и се буди поне два пъти, макар и без да будува дълго  и без да иска да става посреднощ. Това будене дали означава, че му е много дневния сън? На 1 година и 2 месеца е.

Здравейте,
Извинявам се, пропуснала съм коментара ви.
Да, това със сигурност е много дневен сън за тази възраст и при две дремки - максимумът е два часа.
Възможно е и интервалите да са къси (моля, имайте предвид, че е хубаво да описвате вашия личен казус).

# 1 479
  • Мнения: 6 540
Благодаря. Първият интервал е късичък - 3 часа и 40 минути. Вторият е 4-4.30, според това колко дълго е спал втория път. Лошото е и, че си продължава по старото време и много до късно му се измести втората дрямка - до 18 часа. Днес опитвам дали няма да  му е по-добре на една дрямка. Оставих го да спи до 9 часа и го сложих в 14:30. Не ми изглеждаше преуморен,  надявам се да нагласим режима по-добре.

# 1 480
  • Мнения: 725
Благодаря. Първият интервал е късичък - 3 часа и 40 минути. Вторият е 4-4.30, според това колко дълго е спал втория път. Лошото е и, че си продължава по старото време и много до късно му се измести втората дрямка - до 18 часа. Днес опитвам дали няма да  му е по-добре на една дрямка. Оставих го да спи до 9 часа и го сложих в 14:30. Не ми изглеждаше преуморен,  надявам се да нагласим режима по-добре.

Здравейте,
Цялостно трябва да коригирате режима -с намаляване на общия дневен сън, подходящи интервали и часове.
Преход не се прави отведнъж, а плавно, постепенно и отнема до няколко седмици.

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 11:55 от Рaдост

# 1 481
  • Мнения: 6 540
Разбрах само за дневния сън от първия Ви отговор. Останалото, което казвате е много общо. Моля за обяснение какво означава плавно.
Не опитвам да премине на една дрямка "от веднъж", а съобразявам с общия сън през нощта. Ако позволяват всички условия, някои дни спи по веднъж и то в повечето случаи не по мое желание  - аз го приспивам, но на него не му се спи, затова остава на една дрямка и си ляга по-рано. След това си продължаваме на две. Спазвам едни и същи часове на лягане, но смяната на времето обърка нещата.
Но като цяло както и да направя режима, рядко спи спокойно нощем. И ако е имало непробудни нощи и повторя същия "сценарий", изобщо не се получава същото, а започва пак буденето по няколко пъти на нощ. Затова и попитах в темата.
Благодаря все пак за отделеното време.

# 1 482
  • Мнения: 725
Разбрах само за дневния сън от първия Ви отговор. Останалото, което казвате е много общо. Моля за обяснение какво означава плавно.
Не опитвам да премине на една дрямка "от веднъж", а съобразявам с общия сън през нощта. Ако позволяват всички условия, някои дни спи по веднъж и то в повечето случаи не по мое желание  - аз го приспивам, но на него не му се спи, затова остава на една дрямка и си ляга по-рано. След това си продължаваме на две. Спазвам едни и същи часове на лягане, но смяната на времето обърка нещата.
Но като цяло както и да направя режима, рядко спи спокойно нощем. И ако е имало непробудни нощи и повторя същия "сценарий", изобщо не се получава същото, а започва пак буденето по няколко пъти на нощ. Затова и попитах в темата.
Благодаря все пак за отделеното време.

Здравейте,
Плавно означава да вдигате интервалите последователно с по 10-15 минути на 2-3 дни.
На тази възраст не препоръчвам сънят да е фиксиран, а със следване на интервали.
Фиксираният режим е чудесен при една дрямка.
Съответно ще опиша и основните принципи, за да е максимално предвидим и лесен денят ви: събуждане в един и същи час +-30 минути всеки ден, не по-късно от 08ч.
При две дремки, дрямката не трябва да приключва по-късно от 16:30
Вечерно заспиване не по-късно от 20:30
Нощното събуждане може да се дължи както на неправилен график, така и на силни асоциации.

# 1 483
  • Мнения: 16
Здравейте! Писах по - горе в коментари за преминаване от 3 на 2 дремки с бебе на 9 месеца , със събуждане през нощта за по 2 часа. Преминахме на 2 дремки , като сутрин се събужда в 7 и 20 , за ПД заспива в 10 или 10: 30 / понякога спи 30 мин , понякога час или час и половина / , ВД - заспива в 14:00 и се събужда в 16:30, но отново се събужда през нощта с игри и песни за по 2,3 часа . Обикновено към 3 и 20 до към 6 сутринта няма спане .  Вечер заспива в 20:30 ч. точно .Не знам къде бъркам и какво да правя . Моля за помощ! Благодаря!

# 1 484
  • Мнения: 725
Здравейте! Писах по - горе в коментари за преминаване от 3 на 2 дремки с бебе на 9 месеца , със събуждане през нощта за по 2 часа. Преминахме на 2 дремки , като сутрин се събужда в 7 и 20 , за ПД заспива в 10 или 10: 30 / понякога спи 30 мин , понякога час или час и половина / , ВД - заспива в 14:00 и се събужда в 16:30, но отново се събужда през нощта с игри и песни за по 2,3 часа . Обикновено към 3 и 20 до към 6 сутринта няма спане .  Вечер заспива в 20:30 ч. точно .Не знам къде бъркам и какво да правя . Моля за помощ! Благодаря!

Здравейте,
Имате много дневен сън - сумарно той не трябва да бъде повече от 3 часа, което е горна норма и обичайно повечето деца се чувстват по-добре със сън около 2:30 общо.
Единична дрямка не трябва да е повече от 2 часа.
Стремете се да следвате всеки ден едни и същи интервали - не трябва да има разлики, по-големи от 10-ина минути.
С толкова много будуване обаче е възможно, освен да трябва да съкратите съня, да се налага и увеличение на интервалите през деня.

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 11:19 от Рaдост

Общи условия

Активация на акаунт