На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 36

  • 71 870
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • у нас
  • Мнения: 5 728
Пекарна има и на борсите.

# 46
  • Мнения: 9 487
Оххх, сега с този репортаж на Нова, ще стане ад:
https://nova.bg/news/view/2021/12/01/348492/%D0%BD%D0%B0-%D1%82% … 1%86%D0%B8%D1%8F/

# 47
  • Ропотамо
  • Мнения: 146
Да ужас! Днес глесах камерата на МТ в 8 часа беше пълно с коли.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 178
Затворен е пътя до паркинга, вместо на ляво на кръговото,/където бе надписа Едирне/, продължете направо и веднага след кръговото има светофар. На него веднага дясно, стръмно леко надолу е, пътя ви води прави ляв завой, веднага в дясно има табела Отопак и е паркинг голям. От него сте на средата на пазарската улица. Надявам се да ме разбрахте.
Фурна за хляб има до рибната борса, както е потвърдила една от мамите 😁
Аз поне успях да намеря някакви лири, дала съм заявка за още да видим. Надявам се да скоча в началото на годината и да стигна до мебелите най накрая.

# 49
  • Мнения: 5 083
Когато плащаш с карта на пос терминал няма такса.
Много зависи от това каква е картата . Има карти , които имат такса и за плащане на терминал. Курсът също зависи от вида на картата.

# 50
  • Мнения: 1 116
Здравейте, новодомци сме и тази събота ще отскочим до Одрин главно за спално бельо, кърпи, кухненска посуда.
Много ми се иска също да си харесаме от там диван, столове, холна и трапезна маса.
Въпроса ми е къде да се насочим за мебели?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 178
Когато плащаш с карта на пос терминал няма такса.
Много зависи от това каква е картата . Има карти , които имат такса и за плащане на терминал. Курсът също зависи от вида на картата.
За плащане на пос повечето Български банки, би трябвало да нямат такса. За теглене е ясно, там не споря. Говорим за банки, а не за бяла карта и тем подобни.
Не споря, не го приемайте така 🥰, плащахме с няколко различни карти, нямат такса и курса е под обявения за деня. ОББ, Райфайзен, ПИБ, Общинска, изпитани са. Аз съм с ОББ, плащала съм в доста държави, не съм имала проблем.
Ако знаете карти с такси, моля споделете ги, да си знаят мамите, а не да се ядосват после.
Съвет от мен, просто проверете във вашата банка, какви са ви таксите, за да сте спокойни.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 382
С дебитни карти на Уникредит плащам в Турция без такса,а от банкоматите на Yapı kredi bankası тегля ТЛ без такса!Уapı kredi bankası е турската кореспондентска банка на Уникредит банк.Не купувам ТЛ от България,нямам нужда,тегля от банкоматите в Турция(без такса)!

# 53
  • Мнения: 5 083
artemida, още от миналата година всяко теглене е по 30 ст , не е безплатно. И такава карта имам Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 1 178
За теглене не споря, такса има, дори и при мен е така. Тук се пита в задачата за плащане на ПОС терминал, такса не би трябвало да има.
Нямам време да преровя всички банки за таксите и комисионните, затова попитах коя бянка ви взима такса за плащане. Това ще е полезно за всички.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 382
iren11,не съм забелязала да има такса,но от началото на пандемията съм ходила само два пъти в Турция.Със сигурност в Италия няма такса,миналия месец теглих евро-банкноти,плащах на пос терминали,днес си разгледах банковото извлечение-няма такси.Дори и да има такса 0,30ст на всяко теглене за мен е по-практично от това да купувам тук ТЛ.

# 56
  • Мнения: 129
Здравейте, ако искам да вляза в Турция с чужд автомобил върши ли ми работа двуезично пълномощно на английски и български език или задължително трябва да има и превод на турски? Получавам противоречива информация, моля за отговори от пътуващи с пълномощно.

# 57
  • Мнения: 1 340
Ако пълномощното е нотариално заверено и преведено на английски език няма да имате проблем на границата.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 521
И ние пътуваме с двуезично /бг-английско/ нотариално заверено без проблем.

# 59
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте ,може ли да споделите хубави места за хапване в Одрин и също хубави баклави някъде   ? Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт