На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 36

  • 72 288
  • 760
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6
Вчера и аз се разходих за първи път до Одрин и въобще Турция. Разходката ми беше с чисто опзнавателна цел.

Минах през Капитан Андреево, около обяд, за около 30 мин. Таксата за дезинфекция платих с карта.

Бях решил предварително да плащам само с карта и да посетя само магазин Tugra и някоя бензиностанция да заредя. Понеже спирам телефона,  изполвах офлайн карти (maps.me за iOS), на които предварително си бях отбелязал местоположенията на магазина и бензиностанциите. Оказа се, че Tugra са верига и аз съм отбелязал един от по-малките магазини в югоизточната част на града. Но за бонус спрях точно пред входа на магазина и вътре имаше основните неща, които имах намерение да купя. После тръгнах да се разхождам с колата из града и нацъках на картата моловете, големите магазини на Migros и Tugra.

Честно казано, ми се видя доста хаотичен града, може би заради навалицата. Джамиите ми се видяха в повечко за сравнение с бройката на църквите в нашите градове. Беше трудно да се оправя на английски. На няколко места има стари (поне така изглежда) мостове, които пресичат Тунджа, те ми харесаха. Имаше и някакъв комплекс в северната част на града, май се води към Тракийския университет на Одрин. Там е и циганската махала, познах я отдалеч, защото горяха дрехи и гуми. Grinning Това ще го разбера друг път като имам време да поразгледам.

На връщане реших да мина през Гърция, влиза се през КПП Пазаркуле - Кастанес. Преминаваше се на едно гише, пред мен бяха 3 коли, по 5-10 мин на кола отнемаше, защото оглеждаха автомобила. Естествено бях забравил да попълня PLF, та се забавих още 15 мин. Но като цяло, ако се бях досетил за PLF-a на време, чакането ми щеше да е 15-20 мин общо. Отбих се до Лидъл в Орестиада за зехтин и маслини и от там към Капитан Петко - Орменион. Минах много бързо, понеже вече беше към 6-7 вечерта. Преминавах по границите със сертификат за отрицателен PCR. Искаха ми го само на влизане в Гърция и България.

# 286
  • Мнения: 6 039
Като споменахте за плащане на таксата за дезинфекция с карта/към Турция/, дали  вече може и нашата дезинфекция, на влизане в България, да се заплати с карта? Преди време съм питала - не можеше, но ако 1-2лв от 5-те лв такса са за превод, както беше при личните документи примерно, защо да им ги даваме?...

# 287
  • Мнения: 62
Някой знае ли кой е турския аналог на Беналгина?

# 288
  • Мнения: 6 039
Нещо с метамизол натрий трябва да се търси...

# 289
  • Мнения: 62
За метамизола знам,но Беналгина е с метамизол, кофеин и витамин B1 (тиамин). За това питам ,ако някой е купувал и знае.

# 290
  • Мнения: 6 039
Аха, не знаех, че има допълнителни съставки.

# 291
  • Мнения: 220
Здравейте! След две седмици и аз за първи път ще ходя до Одрин,и искам да ви попитам за добър прах за пране и препарат за чистене на баня.От тук си вземам Ариел ,от там пак ли Ариел да си взема (чула съм че качеството било по-добро)?

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 6 236
Развалили са го Ариела и турците, не съм доволна. Персил, Омо, Бинго купувам.

# 293
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 662
Някой има ли Вайбър на аптека в Лозенград, да поръчам предварително лекарства?
Аз имам на аптеката, която ползваме ние. Човекът говори български. Не е удобно за паркиране отпред, но ние ходим пеш, като паркираме на многоетажния паркинг.
Скрит текст:

# 294
  • София
  • Мнения: 1 185
Така влизам да разкажа, моля не ме хапете кое за колно и какво, на вкус и цвет тавариш нет.
Тръгвам от София в 3.30, на Свиленград бяхме в 7.00, тестове, за 10 минути са 10 лева. Хванах смяната на нашата граница, час и 30 минути. Минах с декларация от мъжа ми за детето - носите оригинал и копие + копие от акт за раждане /взимат ви копието от декларацията, затова носете поне две/.
Обиколката е спрямо вашия вкус..
Спахме в Алан Унисите.... С гаранция няма да сме там вече. Спахме в апартамент 3 ма души, всъщност имам оплаквания от гостите и от липсата на паркинг.
Хотела бе на макс с българи, няма маски, няма отстояние, не им пука с една вилица да пипат сирене, кашкавал, домати, краставици...
Сервитьора прави забележки, БГ се прави че не разбира.. Полудях, обяснявам на една кака с палто от косъм, какво и казва сервитьора... МИ тя ама какъв е проблема 🤐..
Другия, "Ела ма какво ме пита тоя глупак" - а човека на входа на ресторанта го пита в коя стая е, за да го отбележи, че закусва...
Да не говорим, че сервитьора говореше БГ, супер неудобно се получи.
Нямаше място за паркиране, спрях на задната пряка зад хотела, тъпото е че явно на някой съм пречела.. Вдигнали са ми чистачката и по този начин са ми счупили рамото... Това за мен е... Моя мъж ме изяде, какво правя там... А зад мен и пред мен бяха ТР коли, уж паркинг има ама е за 10 коли, за хотел на 6 етажа, спри не.

# 295
  • Мнения: 534
Мислехме утре да идем,но сега видях в групата че сутринта е имало големи опашки.Отказваме се.Може да идем в четвъртък.

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 6 236
Mamma Suzanna, благодаря!

# 297
  • Мнения: 1 098
Може ли да ми препоръчате в Одрин  ли борса/магазин, откъдето изгодно може да се купи санитария - плочки, гранитогрес, мивки, смесители за баня и т н и ако знаете някакви подробности за работно време или сайт, където да разгледам Flowers Four Leaf Clover

# 298
  • София
  • Мнения: 1 185
Мислехме утре да идем,но сега видях в групата че сутринта е имало големи опашки.Отказваме се.Може да идем в четвъртък.
Утре хора надали ще има, ще сте по добре откъм пазар.
Санитария има доста, незнам какво да ви предложа.. Гледах и аз ама съма на кантар.

# 299
  • Мнения: 1 098
Didolinaaa ,
младежта иска да си поднови банята и си търси Всичко, надявайки се да го купят оттам, че от познати на познати има положителни отзиви, но ми се иска да ги насоча къде да търсят, а ако имате впечатление като цени, спрямо тук, т.е. Струва ли си ходенето до Турция или е 1 към 1 с нашенските средни цени. Не говоря за хипер скъпи неща.

Общи условия

Активация на акаунт