Най-ефективен начин за отслабване

  • 21 933
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 275
Най-ефектно е да намалиш калориите, просто замествай продукти с по-малко калорични.
А вида храна и качество не е ли важно.
Защото точно това е най-важното.
Да се броят калории е най-голямата заблуда.
Аз съм свалила 45 кила с ядене, а не с глад.
Ти пък какви съвети даваш.
За някои е по-важно да се превиват от глад по цял ден, на кафе и гола салата и вечер да наваксват липсващите им 200 калории със солети, чипс и шоколад.
Така, де. Да ядеш нормално не е диета. Трябва да се мъчиш.....цял живот.
Ми нека се мъчат, броят, гладуват.
Допълвам
Много близка роднина за 1 седмица на по половин кг кисело мляко качи 7 килограма (според мен), а според нея "само" 5 кг били.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 08:29 от tania6

# 16
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 018
определено е най-важно какво и как го ядеш
"Как" го ядеш, в смисъл на лунна светлина или какво? Thinking

# 17
  • Мнения: 12 473
Ефи,
Имам предвид да не е силно термично обработена храната. По принцип над 45-49 гр. вече всички полезни витамини и минерали “измират”.

# 18
  • Мнения: 2 275
определено е най-важно какво и как го ядеш
"Как" го ядеш, в смисъл на лунна светлина или какво? Thinking
Дали дъвчеш или пиеш храната.

# 19
  • Мнения: 12 473
Обикновено я дъвча, а смутитата ги пия..))

# 20
  • Мнения: 12 752
Е как ще качи само на кисело мляко 7 кила за седмица. Това е пълен абсурд. Освен ако не е броила това, което е яла тайно нощем, тогава вече е възможно. Simple Smile

# 21
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 018
Ами зависи от количеството и качеството кисело мляко. Има едно с 10% мазнина, при което с една кофичка поглъщаш 650калории и 50г мазнина. Ако ядеш три за закуска-обяд-вечеря, те на. Ако и добавяш снакчета, айрянче пак между тях, още повече. А за да стопиш 500г телесни мазнини трябва да имаш калориен дефицит от 3500 калории, дали ще тичаш, ще вдигаш гири или ще рупаш киноа или хамбургери все тая. Там по уравнението на Айнщайн за енергията и масата.

# 22
  • Мнения: 3 306
Броенето на калории не е глад, освен ако не ядеш някакво безумно малко количество.
Uncommon, точно тайното хранене забравят да споменат много хора Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 275
Броенето на калории не е глад, освен ако не ядеш някакво безумно малко количество.
Uncommon, точно тайното хранене забравят да споменат много хора Simple Smile
Ми не. Има някои хора, които НИКОГА не ядат нощем и никога не похапват/опитват/дояждат. Но това е трудно да се разбере от свикналите на нощно хранене.
Жената беше родила наскоро, не кърмеше. Хормони, стрес, липса на сън и т.н. понякога играят по-голяма роля от храненето. Също така понякога има обяснимо или необяснимо задържане на вода.
Надявам се искрено да се отървете от навиците си за нощно хранене. На мен ми е непознато.

# 24
  • Мнения: 12 473
Нощно хранене? Ям макс 2 пъти на ден и пак ми е много понякога. Мразя и късно да вечерям, гледам макс до 19 ч да съм приключила с храната. Не закусвам също, плод към 10 и после към 12 обяд.

# 25
  • Мнения: 2 564
Не само нощното, но както казва Глоси, тайното или направо забравеното хранене - тук мушнеш миниатюрна бисквитка, там хапваш последния залък да не го изхвърлиш, нещо те гледа от хладилника - озърташ се и омахваш две лъжички...Sweat Smile И иначе, "нищо" не ядеш.
А броенето на калории не е задължително да е глад. Ако си свикнал на 2500-3000 и си заложиш 1500-1600, в началото ще се усещаш гладен. Но всъщност не си. Постепенно свикваш. А най-добре е плавно да намаляваш калориите.

# 26
  • Мнения: 31 647
Е как ще качи само на кисело мляко 7 кила за седмица. Това е пълен абсурд. Освен ако не е броила това, което е яла тайно нощем, тогава вече е възможно. Simple Smile
Липсата на достатъчно храна забавя метаболизма.
Ниските калории вършат работа, но за кратко време и като се прекали са явни резултатите.

Като ми извадиха сливиците като дете бях 15 дни на вода и прясно мляко. Да съм изпивала на ден по 600 грама.
Бях тийн, 5-6 излишни кила. Да съм свалила 1 кило. Чак ми се чудеха. Но корема прогресивно се увеличи.

Редовно съм карала прехвалените плодови дни като тийн за да сваля кила, които всъщност почти не съществуваха.
За 6 дни глад, нищо. Е, имаше нещо. После се почна напълняване.
Но след години разбрах от лекари, че дете да гладува е противопоказно и може да причини купища метаболитни проблеми. Които естествено получих.
Като бях някъде на 22 изкарах 3-4 месеца на 2 ябълки на ден. А вечер купичка зелева салата с една филийка хляб.
Хайде сметни ги калориите на 2 ябълки, филия черен хляб и купа зелева салата и ми обясни защо за тия месеци свалих само две кила. Чат пат да съм изяла по 1-2 лъжици кисело мляко. Щото някакви тъпачки - разбирачки ми казаха да ям много малко. И лекаря, който не каза какво да ям, само да спра да ям и ще отслабна.
Накрая почнах да припадам, но не и да отслабвам. Започнах да ям нормално, в нормални количства и започнах да пълнея от въздуха. Но ир вече си е активна и глада се усили. А прекаляването с храна доведе до проблеми и също и лептинова резистентност. Плюс си имах и хашимото и хипофункция години без да знам.
Толкова за великата простотия - намалете калориите.


Ти пък какви съвети даваш.
За някои е по-важно да се превиват от глад по цял ден, на кафе и гола салата и вечер да наваксват липсващите им 200 калории със солети, чипс и шоколад.
Така, де. Да ядеш нормално не е диета. Трябва да се мъчиш.....цял живот.
Ми нека се мъчат, броят, гладуват.
Допълвам
Много близка роднина за 1 седмица на по половин кг кисело мляко качи 7 килограма (според мен), а според нея "само" 5 кг били.

Ми който си няма акъл и не мисли, ще гладува.
Аз реших да открия топлата вода. Режим с който ще съм си сита, спокойна и слаба.А не като преди вечно гладна, нервна и дебела Grinning



Моля ви споделете как свалихте килограмите.
На предишната страница го написах.

# 27
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 018
Метаболизма влияе с около 200 калории на ден. С около толкова може да компенсираш със съвсем малко движение, без дори да забележиш, просто ако си шовръклив вместо да седиш като статуя. Затова се казва и че начинът на живот дава разлика. Всъщност много малки и незабележими неща дават разлика ¯\_(ツ)_/¯ И ако някой мисли че зеленчука няма калории, нито пък олиото с което се поливат салатите... Grin Кафето и то, и т.н. Най-вече трябва да имаш някаква представа колко всъщност са ти нужни според това колко се движиш, защото е едно ако си футболист, друго ако ходиш с велосипед на работа, трето ако само седиш с детето на детската площадка цял следобед, и т.н.

# 28
  • Мнения: 2 602
Абсолютно подкрепям Ефибуш, но не всеки е уэрял эа инфото, което тя така добре раэяснява. Эа мен следенето на калориите е начин на живот, эащото ми дава максимална свобода и гъвкавост, както и контрол беэ мания. Но аэ энам как да го правя, а и след някоя друга година да сметна едно меню ми отнема секунди. Също така съм фен на метода и факта, че мога да контролирам колко точно ще сваля и кача.

Эа протокола, храня се доста иэчистено, но си и поэволявам понякога нещо сладко (да се раэбира веднъж в седмицата или дори сега като съм бременна по-рядко) или друг джънк. Следя си и иэгорените калории от тичането/тренировките с пулсометър и часовник и при мен математиката винаги дава коректни реэултати. Дори сега по време на бременност си следя калориите (с цел контролирано качване, иначе си поддържам кгте и формата с броене-нямам да свалям). Това не ми пречи да съм на раэделно като ми е кеф или да спаэвам други правила на чисто хранене, според обстоятелствата ми.

Эа някои хора обаче това е прекалено много работа да смятат акуратно, да теглят и никога не минават първоначалния период, в който е малко по-отнемащо време да се научат кое колко кал. е или да получат чувство эа грамажи и тн. Според мен тоэи способ-броенето на калории-е най-добрият эа контрол на кгте, эащото няма никакъв фанатиэъм в него от рода на ,,дебелее се от месото", ,,ако искаш да си слаб не трябва да ядеш това или онова", ,,след 18 ч всичко отива на дупето", ,,въглехидратите са дяволско проиэведение, особено хлябът, ориэът и тн", ,,спри глутена и ще отслабнеш", ,,ако смесиш домат с хляб, ще ти се эалепи на паласките, а картофи и месо водят до целулит" и т.н. НО тоэи така ефективен и интелигентен метод иэисква дисциплина, не е free pass да си эапълваш калориите с баници, както и не оэначава, че може да минеш на 500 кал на ден беэ последици. Иэисква си внимателно иэчисление и според опита ми само истински уэрелите эа него, т.е. теэи, които са готови да приложат правилата му с раэум, получават и най-големия бенефит: да контролират теглото и формата си с голяма свобода.

Иначе съм фен на РХ като метод, който автоматично намаля калориите и чреэ който човек хем яде раэнообраэно, хем вкарва доста плодове и эеленчуци, хем не е толкова лесно да се прекали с количествата. Обаче както и при другите диети го препоръчвам само беэ фанатичната му страна, т.е. само като метод эа структуриране на менюто и добра перисталрютика, а не като някаква панацея, лечебно средство или още по-малко эащото от комбинациите се отслабвало. :Д

В тоэи смисъл эа хора, които не искат да броят калории и търсят някакъв раэнообраэен, ефективен режим, който сам по себе си води до кал. дефицит, 90 дневната (основана на рх, но не толкова стриктно) е много добър иэбор. Или пък класическо РХ, но там нещата стават по-бавно и опасността да се эалитне във фанатиэма му е голяма.

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 14:58 от snowwhite12

# 29
  • Мнения: 50
Здравейте,

Режими на Бат Кольо, Чичо Христо и теб подобни мое лично мнение са пълен абсурд, режими лишаващи те от много важни макро и микро нутриенти, за да може организма да работи балансирано и най - вече в здравословно състояние.

Калориен дефицит е единственият здравословен начин за свалянето на излишните мазнини в тялото, много други видове режими също ще имат ефект, например онзи популярния - Яж сланина и отслабвай... Да ще загубите килограми, но не от мазнините, а от мускулите си и това не е здравословно, нито води до очароващ ефект на тялото, а до меко,увиснало и сланинесто тип тяло.
Хранете се с чисти храни, които не включват сланина, нито пържени картофи и гируси, избягвайте да пържите ако обичате да готвите вкъщи, намалете тестото на макс, сиреч баници, гевреци, мекици. Спрете/намалете газираните напитки и без това са изключително вредни.

Аз лично отслабнах доста с калориен дефицит и чисто и балансирано хранене. Ако някой иска съвет, насоки може да ми пишете.

Общи условия

Активация на акаунт