Тренировки в домашни условия - 114

  • 35 254
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 877
Агент, супер ти се отразява гребането.
Днес - 2 кратки тренировки от хедър, кикбоксинг + микс от кардио и силови. Тя има нова програма fierce, по около 45 минути за две седмици, ако някой иска да пробва. Нейните програми по принцип са балансирани, т.е. има и кардио, и силови тренировки, но тази май е чисто силова.
https://youtube.com/playlist?list=PL2ov72VWpiOp6FpClMMe2IWh3IHL6Qz0k

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Отчитам горна част от Стронг.

# 47
  • Мнения: 4 743
Агентче ти винаги си изглеждаш добре .
Аз съм точно обратното кардиото ме отегчава и натоварва и ям повече ,а силовите са ми забавни и разпускащи.Мускулът ми е много важен на мен,иначе отдавна съм наясно ,че с тренировки не се отслабва и така...
Днес ХИИТ долна част.

# 48
  • Мнения: 318
Здравейте!
Вчера и днес с мини лента.

Вчера:
Overhead Outward Push - 3x12
Scapular Retraction - 3x12
Pulldown - 3x12
Bicycle Crunch - 3x12 (на всеки крак)
High Plank Jack - 3x20
Standing Leg Abductions - 3x12 (на всеки крак)
Hamstring Curls - 3x12 (на всеки крак)
Standing Hip Extension - 3x12 (на всеки крак)
High Plank - 1 минута
Low Plank - 1 минута

Днес - Full Body Mini Resistance Band Workout.

# 49
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Непо Hug, a да пуснеш някакви изследвания?


Благодаря ви!
Аз съм точно обратното кардиото ме отегчава и натоварва и ям повече ,а силовите са ми забавни и разпускащи.
Хммм, NFM, аз не считам гребането за чисто кардио, или за да съм по-точна - със гребен тренажор може да се направи брутална кардио тренировка, но винаги има и много силна силова компонента, която не може да бъде пренебрегната. Разбира се, нищо не се изолира, но за мен е много различно усещането от "класическа кардио машина", някои от които също много си ги тача.


"When done right, you are working everything from head to toe, with an emphasis on your back side," says Renee Peel, NSCA-certified personal trainer based in New York City. "Essentially, it is the deadlift of cardio machines, because you drive off your legs, support with your core and grip and pull."
https://www.womenshealthmag.com/fitness/g28638621/best-cardio-machines/

Чисти силови и аз си обичам и тежести, но силовите програми във фаза "покачване на ММ" ме изтощават и натоварват психически. НО пък това му е хубаво на фитнеса, че за всеки има някаква форма, която му опонира. Скоро си мислех, че не съм правила никога програма със собствено тегло. Странно какви мисли почват да те спохождат като насъбереш половин мазе инвентар :roll_eyes:

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 16:50 от Agent Provocateur

# 50
  • Мнения: 2 543
Мислех, че днес ще пропусна, защото у дома се пя и игра между 4 и 6 сутринта, но все пак събрах някакви сили и направих ден 7 от Пъмп

# 51
  • Там където
  • Мнения: 792
Ехо. Всички тука сте супер, не виждам как ще ви уплашат празници и трапези Simple Smile Ние сме се изолирали с ММ, защото баща му излезе положителен с Ковид от вчера, а той контактува с него цяла седмица. Нашите тестове са отрицателни, ама по-добре да стоим поне 10 дни в нас. Така че ще приключа другата седмица със МБФА. После ще правя нещо за удоволствие до края на януари и жива и здрава ще почвам след това 6 weeks. Трапезите не ме плашат, защото благодарение на ковид кризата баби и майки не искат да се събираме, а аз готвя малко и съвсем обикновени неща, колкото да се спази традицията. То не че съм една режимна бикини мацка Simple SmileWinkWink, ама все пак!

# 52
  • Мнения: 4 743
Ехо. Всички тука сте супер, не виждам как ще ви уплашат празници и трапези Simple Smile
Оооо  как ще ме плашат-чакам ги с нетърпение ! 😜
Днес горна част.
Идвам да се похваля ,че напоследък сънят ми е ТОП (бях го закъсала по едно време)
Смарта ми показва 90 от 100 точки ,3-3.5 часа deep sleep ❤️

# 53
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Отчитам ден 16 от Стронг.

Агент, не искам да виждам доктори, лаборатории и лекарства. Последния месец ми дойдоха предостатъчно. Ще пробвам с диета и повече упражнения и движение, дано смъкна 1-2 кг преди празниците. Днес имам вече някакъв минус, най-вероятно вода, но все от някъде се почва. ПП: още ме мъчи онази суха кашлица. Ти ме беше питала за лек, обаче пусто не можах да се сетя от какво бях доволна, май от противоалергични. Които обаче ми помогнаха веднъж - два пъти, може и по случайност и вече не. Ти откри ли някакво лечение?

# 54
  • Мнения: 10 011
Не си виждам поста от снощи, май не съм го публикувала....
Така че:  вчера направих Епик 1, Ден 2. Страхотна тренировка за горна част, с много лицеви опори. Съвсем по мой вкус. Two Hearts
Днес ме чака корем по план, и се радвам, че не е пак крака. Следобед ще пъхна йога, и упражненията от физиото.

Хич не ми се тича навън, пак вали сняг. Може да си харесам някое кардио на Каролайн, ще видя.

# 55
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Здравейте. Вчера ден 66 цяло тяло  от С2, а днес ден 72 кардио кибокс + корем. Заради малкото тренировки миналата седмица сега смесвам упражненията от тази и предишната седмица.

# 56
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Не съм тренирала доста време. Така и не завърших Пъмп. Единствено направих всички тренировки за долна част, които са в програмата. Не ми се отразява добре липсата на тренировки. Гърбът ми е супер схванат, всичко ме боли, ужас просто. В оставащите две седмици до Коледа мисля да почна Фокуса, колкото нещо да правя. После пак 10 дни няма да тренирам. След нова година може би ще опитам нещо с Каролин, някой Епик вероятно, но не съм решила кой. А може и да се върна в залата, тъй като усещам, че ми е време за някаква по-сериозна промяна

# 57
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Забравих да благодаря на добрата душа, която сподели тук за течния хлорофил! G&B, нали не бъркам?!?!?

Сериозна любов от първа глътка се случи при мен, та бутилката в която имаше 90 дози успях да я изпия за има-няма 5-6 седмици. Лицето ми светна, но дали е от хлорофила, дали е от екстра количеството вода, която изпивам с него или от новите ми корейските мазила не гарантирам Simple Smile Има и дезодориращ ефект, не толкова силен, колкото го описват.


Агент, не искам да виждам доктори, лаборатории и лекарства....
ПП: още ме мъчи онази суха кашлица. Ти ме беше питала за лек, обаче пусто не можах да се сетя от какво бях доволна, май от противоалергични. Които обаче ми помогнаха веднъж - два пъти, може и по случайност и вече не. Ти откри ли някакво лечение?
Прекрасно те разбирам Hug
На въпроса ти - не, засега не... с изключение на топла вода/чай. Всяка сутрин в студа кашлям като дърт пушач, грозна картинка, после почвам да се наливам с топли чайове, успокоява се целия тракт. Което пък ми напомня нещо друго - моя приятелка беше ходила при традиционен китайски лечител за помощ с някакви алергии (ще и звънна да я питам какво беше, че минаха години от тази случка). Та той освен някакви билкови настойки и беше казал да не пие никога нищо студено - няма бира, няма проста вода с лед (най-любимото нещо на всеки американец - тук ти наливат 400 гр чаша вода с лед преди да са ти казали "здрасти"). Та според нея китаецът твърдял, че алергии се борят с топла вода.

А в момента чета една книга за пулсова диагностика на алергиите, идеята е да изолирам чувствителност към домашен прах, свързан с кашлянето сутрин... но да чистя 2/ден не ми и хрумва Wink





Скрит текст:
В този ред на мисли диагностиката на моите анафилактични шокове я докараха до под кривата круша, а по точно до "food-dependent exercise-induced anaphylaxis (FDEIA)".

"Food-dependent exercise induced anaphylaxis (FDEIA) is a distinct form of food allergy induced by physical exercise. Symptoms are typically generalized urticaria and severe allergic reactions such as shock or hypotension. "
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17507204/

Та си мисля, че нежеланието ми пак да правя тежка силова програма на подсъзнателно ниво има нещо общо и с този проблем май май - три пъти съм се озовавала в Бърза Помощ след тренировка за долна част; веднъж - след целодневно пакетиране и влачене на куфари и багаж; храната винаги различна, не намерихме общ тригър. Обаче горе-долу му хванах цаката - като усетя, че настъпва "това" грабвам епипеновете и течния Бенадрил и изпивам половин бутилка. След 15 мин още половин. Почти винаги успявам да го овладея и да не стигна до епипенове. На 2 континента лекари независимо един от друг ми казаха, че свръхдозата антихистамин няма да ми навреди... Grinning

Абе това не беше ли тема за спорт, музика и секси йога тренери... какво съм заразписвала бoлежки като някоя баба, а вие чак и четете Grinning Grinning Grinning Я отивайте да тренирате!

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 17:14 от Agent Provocateur

# 58
  • Перник
  • Мнения: 4 863
От личен и съвсем пресен опит мога да потвърдя, че топлият чай е най-доброто за всяка кашлица. Миналият вторник уж бягах само 2 км. по първия сняг, а като се прибрах вкъщи започнах да кашлям жестоко. Направих си чай и още с първата глътка почувствах облекчение. Смея да твърдя, че и ковида го изкарах най-леко от всички у дома, защото пиех литри чай всеки ден. Е, после ми са гадеше само като отворя шкафа с чайовете, но и това мина и пак се наливам с всякакви отвари Grinning

Тренирам си редовно, няма от какво да се оплача, нямам и нищо за хвалене. Тая надежда някоя пудовка да ме чака до събота в Лидл. Между другото, в понеделник сутринта в този на "Алабин" имаше повече спортни неща, отколкото видях в брошурата - и дъмбел, и топка, и други неща, но не гледах подробно, че бързах да взема клин за синчето, който той не одобри Rolling Eyes

# 59
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
И аз пиех цели тенджери чай през ковид-а, но като тръгнах на работа зарязах. А не трябваше...От утре с термоса...
На Раковска днес имаше много пудовки и пилатес топки. Ако искаш нещо и можеш да го вземеш от района, пиши ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт