Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 19

  • 51 901
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 291
аз също бия оксапар в момента, не ми прави впечатление да има разлика в иглата, ама аз вече бия в просъница сутрин, без да се впечатлявам особено.

алергии прави по-скоро фраксипарина. впрочем май в момента няма таква липса на инжекции, някой търсил ли е скоро по аптеките Клексан специално?
една позната имат в аптеката 1-2 кутии фракси, и не се продават от доста време. може би вече отшумява тая липса?

# 466
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 821
Мен ми идваше добре да редувам 10 инжекции клексан с 10 оксапар 😁 Клексанът забивам по-лесно, но оксапарът почти не щипе в сравнение с него Simple Smile

# 467
  • Мнения: 2 458
Оксапара има верно тъпа игла и повече въздух. Ако не изкарам половината въздух ми ставаше синка.
Минах на ЕНОКС ( пак е турски) иглата е остра и въздуха е по-малко и не се налага да го вадя.

# 468
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 821
Аз пък с Оксапара не съм получавала повече синки, иначе инжекцията е по-тумбеста, не збам дали реално въздухът е повече.

# 469
  • Мнения: 5 197
Абе като ви чета... Защо не си стоя аз с Клексана, дето не ме боли толкоз и не ми щипе Grinning Иначе въздуха си го вадя всеки път. Знам, че пише да не се бара, но на съседката по легло като бях в болница й слагаха всяка сутрин и си го вадеха предварително.
Гушка, два пъти ходих за Клексан до Марешки, и двата пъти си взех две кутии без проблем.

# 470
  • Мнения: 2 458
Може и да се заблуждавам, но като че ли отделенията бяха май повече на Оксапара.

Клексана ми идва по-скъп, а и зимата нямах нерви да обикалям и да се моля по аптеките.
30 инжекции 0.4 са ми 160 лв закръглено.

# 471
  • Мнения: 5 197
У, това ме подсеща - някой пробвал ли е да възстанови разходи към ДЗО за НМХ? Не че имам надежди, де, но да си питам Simple Smile

# 472
  • Мнения: 103
У, това ме подсеща - някой пробвал ли е да възстанови разходи към ДЗО за НМХ? Не че имам надежди, де, но да си питам Simple Smile

Да, и ми отказаха, защото тромбофилията ми била “вродена аномалия” и според ОУ “лечението” не се покрива. Според мен има шанс да се възстановят, ако в амбулаторния лист пише някаква друга причина извън генетично изледване (напр. IVF).

Все пак прочетете ОУ и ако има някаква вратичка при вас, ще е добре.

# 473
  • Мнения: 5 197
Мда, предположих, че заради вродеността няма да стане. То и алергиите понякога са вродени, ама айде...

Заради IVF съвсем няма шанс. Изрично пише, че не се покрива нищо по репродуктивни проблеми. При пускане на хормони изрично трябваше да се пропускат подробности в амбулаторния лист Grinning

# 474
  • Мнения: 4
Здравейте на всички,

Исках да попитам тъй като при всеки е различно, ни при препоръка от лекар,ако раждате нормално, кога спирате да си биете вече фраксипарин/клексан?

На мен ми казаха след 36г.с. Но исках да проверя дали и с повечето от вас е било или ще бъде така?

Благодаря предварително.

Хубав ден

# 475
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 821
Няма еднозначен отговор и няма правило. Зависи от мутациите, хемостазата в момента и индивидуалния организъм.
Гледат се изследванията и коагулацията.

При някои е напълно ок да се спре след 36гс или дори по-рано, други бият до последно защото кръвта им продължава да се сгъстява.

# 476
  • Мнения: 5 197
Здравейте, пак съм с тъп въпрос. Даже два Simple Smile

На някоя освен мен от едната страна на коремчето синките да стават по-големи, от колкото от другата? От ляво най-редовно стават по 1см, от дясно обикновено стоят като точица. Не че се притеснявам, но нали Simple Smile да си питам Simple Smile
Иии сега, не ми се смейте, ама има ли изобщо нещо, което не трябва да се прави по време на терапията? Изчетох света и нищо свестно не намерих, само че трябва да внимавам за наранявания и синки. Питам конкретно за упражнения - принципно правя с фоум ролер, помагат за пуфестите ми крачета. Имам такъв с шипчета, който обикновено ми оставя синки. Мисля да си взема гладък и да пробвам с него Hug

# 477
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 821
Отдясно се посинявах по-често спрямо отляво - човешкото тяло не е симетрично, вкл разположението на капилярите. Сега в края (буквално последния месец) се уравновесиха. 😂

Имай предвид, че лесната поява на синини говори за прекалено разредена кръв или за тромбоцитопения. Отделно синините са кръвонасядания (събраната там кръв тромбозира) и показват травматично  увреждане на капиляри и вени. Бих избягвала всичко, което може да ги причини.

# 478
  • Мнения: 5 197
Много благодаря! Ще внимавам страшно много, с гладкия не съм правила синки, не очаквам и сега. Ако забележа нещо ще спра веднага Hug

# 479
  • Мнения: 1 608
Не е точно по темата, но може да помогне на някой
Бях слагала в паласките две инжекции, в ляво и дясно съответно. Станаха големи около 10см отоци. Като ме видя доктора след няколко дена, каза в никакъв случай да не слагам там. Каза ми, че място на което се образуват такива кръвосъсиреци не са добре и да избирам само такива места, които не оставят хематоми. Там ми беше супер безболезнено, но явно не е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт