Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 19

  • 50 202
  • 751
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 274
Да, аз пък баш отстрани на кръста нямам проблеми, но пък правя хематоми няколко пръста навътре към корема и ако бия много ниско над бикини линията - там е тънка кожата

Моята АГ ми казва в дупето отстрани да ги бия, щото имало тлъстинки - е факт, ама всеки път става хематом там при мен - явно мастната тъкан не е гаранция, че там няма достатъчно кръвоносни съдчета.

тъй че освен на проба грешка май няма друг вариант да си сигурен Simple Smile биех ги в центъра на корема под пъпа от двете стрни, сега пък оттам вече почна да “връща” от инжекционната течност, та малко вече се чудя хаха, ама уж не остана много живот и здраве.

# 481
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 514
Мда, номерът е да има достатъчно дебел слой тлъстини, независимо от мястото - корем, паласки, бедра- не при всички са разпределени еднакво. Хематом става ако нацелите и мускулна повърхност, не капиляр. Над бикини линията принципно не трябва да се бие, то мазнините се трупат 5 пръста над нея. Аз от два дена се опитвам да нацеля на палските място, че започва да ми е трудно в корема, ама пусто не става, та разширявам периметъра около пъпа и встрани където успея да хвана тлъста гънка.

# 482
  • Мнения: 250
Момичета,
Имам останали 4 кутии Оксапар 0.4 и 1 кутия Фракспарин 0.4. Спряха ми ги по средата на бременността и така и не ги ползвах, защото останах само на аспирин. Вече родих и ако някоя се интересува, може да ми пише на лични.

# 483
  • Мнения: 2 435
Да ви питам някой скоро внасял ли е лекарства от Турция през КПП К. Андреево?
Поръчах на приятели да ми вземат Енокс ( Клексан) и ми казаха, че са чули, че БГ митничарите правели проблеми.
Миналият месец ми донесоха без проблем, но през КПП М.Търново....

# 484
  • Мнения: 2 274
Да ви питам някой скоро внасял ли е лекарства от Турция през КПП К. Андреево?
Поръчах на приятели да ми вземат Енокс ( Клексан) и ми казаха, че са чули, че БГ митничарите правели проблеми.
Миналият месец ми донесоха без проблем, но през КПП М.Търново....
Joy Joy  не знам на каква доза си, но в някои аптеки ми предложиха Клексан 0,4, последно в Марешки на черно връх. за съжаление нямаше от моята доза от 0,6

# 485
  • Мнения: 2 435
На 0.4 но живеем във Варна...Не е само до намиране, а и до финанси.
Едва се смогва вече лекарства, изследвания, прегледи, подготовка с покупки Sad   ...

# 486
  • Мнения: 5 180
В първия пост на пазарската тема за Турция пише, че от всяко нещо можеш да внесеш х2 за всеки пасажер. Т.е. ако си купиш прах за пране и сте двама в колата можеш да вкараш 4 торби, за да се смята за лична употреба. Предполагам, че с лекарства трябва да е същото.
Аз се сдобих с една кутия Енокс и това беше най-болезненото инжекция и най-голямата синка, която съм имала от началото. Подозирам, че ММ е нацелил нещо... Проби без проблем, но докато вкара течността ми се дорева. Ще пробваме днес от по-не-посиняващата страна и ако ефекта е същия ще пусна останалите 8 "на пазара" :/

# 487
  • Мнения: 2 102
Момичета останаха ми доста Клексан 0,6 и фраксипарин 0,4. Някой от Пловдив ако търси, ми е да ми пише.

# 488
  • Мнения: 2 435
Inferiya, явно сте нацелили капилярче. На мен Енокса ми е по-безболезнен от Оксапара.
Но аз сама си ги бия и ако още при първоначалното боцкане усещам трудност сменям мястото и бавно вкарвам течността.
Гледам да бия в най-светлата част на кожата ( бяла съм и се виждат като мрежички/килийки  на корема капилярчета ) .
В 7 месец с близнаци съм и корема ми е доста голям, но успявам да хвана все още гънка при легнало положение. Седнала абсурд да хвана гънка.

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 13:07 от Joy Joy

# 489
  • Мнения: 5 180
Явно такъв е бил случая, бихме го преди 2 часа, не болеше и не е синьо. Бях го заклеймила несправедливо Simple Smile

# 490
  • Мнения: 1 452
Инферия и на мен от ляво ми ставеше синьо, а от дясно не, така че споко двете страни са различни. Аз последните месеци слагах в ръцете защото не можех да хвана тлъстинки на друго място Joy искам да кажа че и в ръцете е вариант и даже след раждането в болницата аз ги питах в корема или в ръцете ще бият клексана и те предпочетоха в ръцете. И там стават синини, просто е вариант когато корема е голям и опънат

# 491
  • Мнения: 145
От началото на май по съвет на докторката, при която минах трета ФМ в Марковс минах на боцкане в ръцете в горната част над лакътя. На корема нямаше как повече, изобщо не успявам да направя гънка. Трябва да ми кажа, че веднъж  само направих синка. Неудобното е, че не става сам, ММ захваща месо за гънка и аз бия инжекцията.

# 492
  • Мнения: 2 173
Бия фракси от един месец в ръцете, след ковид д димера ми е висок, но и на мен запопнаха да ми стават топчета, синини и ме сърби, последните инжекции са ми доста болезнени, не знам какво се случва вече, а преди нищо не усещах... Лекарката ми каза в ръцете да ги бия, с близнаци съм и корем имам доста голям, въпреки че съм последна седмица от 6 месец и съм качила само 4 килограма, преди бременността си биех други инжекции в корема, сега ми изглежда, че няма как, няма гънки няма сланинки, кожата ми е яко опъната Confused ако имате някакви съвети или тънкости къде точно да бия в ръцете, ще съм много благодарна!

# 493
  • Мнения: 5
Здравейте,

Нова съм във форума.
Накратно това е третата ми бременност, първата неуспешна, втората успешна и сега съм бременна за трети път.
След първата се установи, че имам хетерозигот Фактор Лайден и хетерозигот 4G/5G.
Затова през втората си бременност бях на фраксипарин 0,4. Завърши успешно за щастие.
Сега при третата съм изцяло на аспирин, като в 34 г.с го спирам и ще минавам на инжекции.
Искам да попитам, дали някоя от Вас е имала смяна на терапията в последните седмици и дали се е отразило по някакъв начин?
Ще раждам секцио.

Благодаря на отзовалите се.

# 494
  • Мнения: 670
Момичета, за консултация с Паскалева какво е необходими да се носи като изследвания или там се пуска всичко?

Общи условия

Активация на акаунт