Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 19

  • 50 025
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 154
Само изследване за тромбофилия. Там се пуска нужното, на гладно и жадно. Ако слагаш инжекции трябва да са 4часа преди часа ти. Ще ти обяснят всичко като се обадиш за час Simple Smile

# 496
  • Мнения: 68
Скоро ходих при проф. Паскалева, тъй като правим опити от няколко месеца, а доц. Русев настоява да приемам 2 пъти на ден натаспин, тъй като д-димера ми е 0,25. Каза ми да приемам и натаспин контрол за холестерол 5,30 (реф. <5,17). С препоръка при положителен тест незабавно започване на клексан/фракси 0,4 (хетерозигот лайден/pai 5g/4g). Реших да потърся хематолог, следящ бременност предвид това, че доц. Русев е имунолог/ендокринолог.
Проф. Паскалева ми обясни, че хетерозигот Лайден в малко случаи е виждала да има сериозно проявяване. Изрази се доста цветно относно изписания ми натаспин и каза да прекратя приема му (останах с впечатление, че тотално го отрича и е на мнение, че се изписва с чисто финансова изгода). Относно нискомолек. хепарин каза след изследване на колагуация в 8-ма седмица ще се прецени дали е нужно започването на инжекции.
Предполагам колкото лекари, толкова и мнения.. но като са в двете крайности е доста объркващо.
Някой от вас, следящ се и при двамата дали има подобни наблюдения?

# 497
  • Мнения: 5 154
Нямам виждане конкретно за Русев, но ходих при нея преди два дни. Аз даже нямам Лайден и на база на моите мутации каза, че в момента е абсолютно презастраховане да съм на Клексан. Излязоха резултатите, оказа се, че правилно съм на Клексан, влизам баш в средата на терапевтичната група и каза да си го продължа. Тя може много неща да каже преди това особено, ако не харесва лекаря (това й се случва често), но се води безпристрастно по изследванията, те са меродавни и на тяхна база вече си дава финалното становище Simple Smile

# 498
  • Мнения: 101
Аз съм с хетерозигот Лайден. Бях при Паскалева около 27-28 седмица. Каза, че не вижда притеснения да се влоша и да запазя дозата Клексан от 0.4 до 2 седмици след раждането. Също ми каза, че последният месец и дните след раждането е важно да си бия клексан, и най-вероятно ако бях отишла при нея по-рано можеше и да не ми се налага да съм на клексан от началото на бременността.

Отделно бях и на аспирин (акард 75 мг), където потвърди, че е бил много нужен, заради проблеми с кръвотока, но заради притесненията на анестезиолозите ми го спря в 35-36 г.с.

Като цяло колкото лекари, толкова и мнения.

Лично на мен клексан и акард ми бяха предписани от АГ, но мисля, че те действат по учебник (а не индивидуално спрямо случая и изследванията), и често се презастраховат. Като цяло на мен прегледа при Паскалева ми се отрази добре, защото  ме успокои, че не съм “високо рискова” категория и че малко са преувеличавали лекарите.

# 499
  • Мнения: 1 896
Здравейте, ако кървите от инжекциите, спират ли ви ги и за колко време? Как се процедира ако се кърви на всяка една доза?

# 500
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 401
Откъде се кърви? Какви са показателите за коагулация? Приемат ли се други медикаменти или добавки за разреждане на кръвта (аспирин, натаспин, омега 3, варфарини)? Приема ли се паралелно прогестерон? Какви са нивата на тромбоцитите?

# 501
  • Мнения: 8
Здравейте,

Сигурно този въпрос е задаван хиляди пъти и е писано някъде, но не откривам нищо. Кога изследвате коагулационния статус? Бях мернала някаде из групите, че се изследва 4ч. след поставяне на инжекцията. Вярно ли е?

# 502
  • Мнения: 5 154
Tочно 5 коментара над твоя писах Simple Smile Да, 4 часа след инжекция се изследва. Това за анти Ха, другите май не се влияят, но така и така ще се изследват, най-добре на куп.

# 503
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 401
3.5-4 часа след инжекция се изследва активността на антиХа фактора.

Проучванията показват, че при текуща терапия няма значение дали коагулацията - д-димер, аРТТ, фибриноген, протромбиново време - се изследва преди или след инжекция. Аз съм изследвала и 1 час, и 4 часа след инжекция (да се има предвид че медикаментът започва да действа 1.5-2 часа след поставяне и достига пика си на 3.5-4ия час) и не е имало отклонения от показателите. Но съветвам все пак всеки път да се изследва при еднакви условия за всеки случай.

# 504
  • Мнения: 1 896
Искам да попитам ако не мога да си бия инжекцията в нормалното време 18:00, нито в 19 или 20, мога ли да си я сложа примерно в 14:00-15:00 и на другия ден да си продължа с нормалното време?

# 505
  • Варна
  • Мнения: 53
Не трябва да минават повече от 24 часа от едната до другата, защото действието и е точно 24 часа. Аз приемам и Натаспин и са ми казали, че мога да просроча, но въпреки това гледам да съм точна.
Искам да попитам ако не мога да си бия инжекцията в нормалното време 18:00, нито в 19 или 20, мога ли да си я сложа примерно в 14:00-15:00 и на другия ден да си продължа с нормалното време?

# 506
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 401
Искам да попитам ако не мога да си бия инжекцията в нормалното време 18:00, нито в 19 или 20, мога ли да си я сложа примерно в 14:00-15:00 и на другия ден да си продължа с нормалното време?

Да, няма проблем.

# 507
  • Мнения: 5 154
Паскалева каза час-два разлика. Макс три, ако е нужно. Но за веднъж едва ли е драма. Ние един ден пропуснахме с 6 часа, защото просто забравихме...

# 508
  • Мнения: 5 154
Някой скоро да е пътувал до Турция и да е пазарувал инжекции? Когато ходих не ни претърсваха, но и носех само една кутия. Знам, че някои неща за внос са на брой на човек, четох, че лекарствата са на обща сума. Има ли някой, който знае със сигурност колко кутии Енокс мога да вкарам? Примерно 5? За колко са ви правили проблем?

# 509
  • Мнения: 125
Момичета, изхвърляте ли на специално място използваните инжекции и ако да, къде?

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 16:41 от Merry777

Общи условия

Активация на акаунт