Много време още има - до АПРИЛ ще мине цяла зима

  • 16 938
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 529
Честито на рожденичката!!!
При Мазнейкова бях на ФМ с дъщеря ми. Всъщност при нея ходех на профилактични прегледи от години. Мила, внимателна, любезна, обясняваше подробно какво вижда. От там ни е и най-хубавия запис на Ида.  УЗИ-то беше около 15  мин.
Този път реших да направим прегледа при Томова. Не защото не съм доволна от М., просто за сравнение. А последните седмици сигурно пак ще отида при М. на 3Д.
Та след вторник ще споделя как е минало.

# 46
  • Мнения: 10
Здравейте момичета! Simple Smile
Честито на рожденичката и от мен!  bouquet
Май съм пропуснала няколко темички докато си бяхме с приятеля ми ( вече съпруг от няколко дни:) ) в България.
 Да ви се похваля че бебчето ни вече в продължение на повече от седмица напомня за себе си всеки ден с по няколко ритничета и салта  Laughing  Явно и то е било в еуфория от сватбата на мама и татко  Laughing

Въпреки че бяхме само в семеен кръг подробностите около церемонията никак не бяха малко и падна голямо тичане. Нооо..успях и аз да се поглезя малко с масажчета Simple Smile  Strа4iatela,на теб как ти понесе парата при почистването и въобще топлината? На мен ми стана малко лошичко и даже козметичката смени по нейна преценка една от маските със студена и освежаваща. Почувствах се доста по-добре,просто нямаше да мога да понеса топла маска. А пак от парата при почистването дишането не ми се удаваше много много...
 Хубав ден на всички!   bouquet

# 47
  • Мнения: 11 007
Тя обеща да разказва, ама си трае! Laughing
Хайде, и аз искам да чуя, разкажи повече, моля те!

Писах още в миналата тема, веднага щом се прибрах, но кой да прочете  hahaha
Момичета, нямам търпение да споделя нещо хубаво Simple Smile
Днес бях на ФМ при Мазнейкова и всичко мина наред, даже влязох точно в записания час. Тя ме гледа около 15 минути и установи, че засега с дребосъчето всичко е наред. Каза ми и какъв пол ще е, да видим дали ще познае Wink Сега си го гледам на няколко 3D филмчета и ми е много странно и готино  Heart Eyes
Обаче според видеозона на Мазнейкова съм в 15г.с., а не в края на 16-та и терминът ми се измества с 10 дена. На нея ли да вярвам или на 2-та обикновени видеозона, на които ме гледа моята лекарка  Embarassed

Доволна съм - прегледът мина добре и не чаках изобщо, а се бях подготвила да прекарам целия следобед пред кабинета Simple Smile

gabin, питай на място от кога ще записват. На мен ми казаха, че докторката ще отсъства до 17.11.

# 48
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета може те ли да си представите, че издържах зъболекарски преглад без нито веднъж да ми се подгади  Party ...и най-хубватото е, че нямам нито едно  newsm47 лошо зъбче малко ми пилна зъбния камък ...и ми каза пак на бременелска контола през февруари.
Вас подгониха ли ви от ЖК да идете?
Лек ден и благодаря ви от името на мъжлето ми  Hug Hug Hug за добрите думи.
Отивам да почвам приготвянето на вкусотийте, та да го изненадам.

# 49
  • Мнения: 2 379
Честит рожедн ден на Анишка  bouquet
Много здраве и спокойна бременност с хубаво бебче накрая Hug

Честита сватба на Герисима! Heart Eyes
Толкова много хубави новини си събрала в един постинг, браво! Много се радвам, когато чета такива прекрасни неща!
Първо да похваля бебчето, че е така активно и радва мама и тати Hug
А на мама и тати желая дъъълъг съвместен живот, изпълнен с много любов, разбирателство и щастливи моменти Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 9 990
Гигилче, ми то аз като съм с половин акъл сега...така е...а и търчах по ботушените истории на дъщеря ми и така, пропуснала съм те. Crazy
За полът-и аз това чакам, че съм станала една неудържима-харесала съм си разни нещица.Не, че робувам на цветове, напротив, но моделите понякога са типично момчешки или типично момичешки.В събота правих голяма чистка на неща , останали от бъдещата кака-що рокли имам, хубавки, по веднъж обличани, да видим... Laughing
За изоставането в седмиците-случва се, нормално е, смятай си всичко по дължина на цикъл и дата на последен такъв.Там е истината някъде.Както бях писала и неведнъж обаче-влезнем ли в 9м-всеки момент може да се случи случката Hug
За зъболекар-аз сама си знам кога трябва да отида, имам си и за работа, изчаквах, ако се наложи упойка.Та тези дни отивам и аз, няма мърдане.С първата си бременност-един зъб нямах за правене, този ми е от преди да забременея сега втори път, надявам се друго да няма.Иначе аз редовно чистя зъбен камък, всяка година и така...
Ивалекс-честито и на мъжа ти!  bouquet

# 51
  • Мнения: 6 443
Честито на рожденичката!! newsm59
И мен ме гризе едно такова любопитство за тази фетална морфология-много ми се прииска да отида.gadin къде в Търново има специалисти?И можеш ли да ми дадеш някакви координати?Благодаря ти предварително.

# 52
  • Мнения: 65
little^cuttie, във В.Търново, в "Хера" има 3D. Опасенията ми са само доколко лекарите там са се научили да гледат на него, защото е сравнително нов. "Хера" е в Градска поликлиника, на 4 етаж.

# 53
  • Мнения: 6
Честито на рожденичката и от мен ! И на рожденика на ivalex! Само хубави неща за напред!   bouquet

Да ви кажа днес ходих на БХС и на консултация и се оказа че не било нормално да ни болят коремите в начална бременност. Така че момичета, ако имате някакви болки в корема консултирайте се с гинеколога ви... Аз не знаех че трябва, затова ви пиша, в случай че има някоя друга невежа като мен  Blush
Хайде лек ви ден  Hug

# 54
  • Мнения: 11 007
Честито на всички рожденици днес! bouquet

За зъболекаря - от септември започнах да си оправям старите кариеси един по един, преди да ме заболят или да счупя зъб.
За пола - като започна да пазарувам, ще избирам всичко в неутрални цветове, аз и без това мразя розовото! Така хем нещата ще са по мой вкус, хем ще се застраховам ако прогнозата не е вярна  Laughing

# 55
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен!
 nbirthday на рождениците!
Като ви слушам за феталната морфология и така ми се иска и аз да отида. Не съм виждала бебчо отдавна и почвам да се притеснявам, но ме съмнява да има добри специалисти в Плевен, а до София е много път  smile3517 Обаче пък много ви се радвам и чета с усмивка за преживяванията ви, благородно ви завиждам!
Искам да ви попитам, някой ползва ли масажното масло на Икаров против стрии? И дали имате някакви впечатления. Изглежда ми мазничко.... newsm78. Дано действа!
За зъболекарите: задължително ли е? Прочетох някъде, че е било, аз имам фобия от подобни посещения и не зная как ще се престраша Confused Confused Confused
Приятен следобед на всички и много прегръдки! Hug smile3525

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
brambar, аз като говорих с моя док ми каза, че болка и кървене са си обезпокоителни симптоми. Но в същото време аз имах разни пробождания и тежест като пред цикъл, но не и болка,  та док си ми каза, че това е нормално.
А я да ви питам, защото съм на преглед чак в четвъртък, как сте с контракциите -  не болезненото стягане на матката. От 2- 3 дни започна много често да става. Някой път при изправяне или сядане, при изпъване на тялото или пък просто както си седя. Започнах да се притеснявам. Тъкмо е зарадвах от гъделичкането на бебо и ... ново 20 ?!?  newsm78

# 57
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Как така, ако ни болят коремите , но моя постоянно си ме боли усещането е едно такова като разтягане ...докторката ми каза, че се получава от нарастването на матката.
За прегледите, трябва да си иде на зъболекар, на ЕКГ и вътрешен, поне тук е така питайте вашите доктори дали и в Бг. е така.
Мен  ме пита ДоФторката ми миналия път дали съм била вече и ми каза до 20 седмица да съм минала на всичките.  #Crazy

# 58
  • Мнения: 11 007
Мен  ме пита ДоФторката ми миналия път дали съм била вече и ми каза до 20 седмица да съм минала на всичките.  #Crazy

На мен никой не ми е казвал да ходя на ЕКГ Sad На зъболекар тръгнах по своя инициатива, докато още нищо не ме боли. Фолиевата киселина също я започнах сама, след четене във форума. Изобщо, тези доктори освен изследвания за кръв и урина, мерене и теглене друго ще ни изписват ли? #Crazy

# 59
  • Мнения: 9 990
За болките-от болка в корема, до болка в областта на матката от растежа и разтягането има разлика.Болка с течение, камо ли кървене-не е на добре, но матката е мускул, който нараства неимоверно много в периода на растеж на бебето, така че дискомфорт е нормален.За това и за контрахирането се пие нош-па.
Подготвителни/ или Бракстън-Хикс/ контакции с първата си бременност не съм имала, и затова и аз , но в много по-начален стадий се питах, че имах няколко стягания.Говорих с лекарката ми, която каза, че това, което аз изпитвам по описание не са тези контракции, така че-незнам.И незнам кога започват, т.е-в кой период на бременнността е нормално.
На ЕКГ се ходи, поне към края.Хубаво е да се мине, за да е наясно-и анестезиолог, амо се наложи спешна интервенция...

Общи условия

Активация на акаунт