Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 3

  • 24 363
  • 446
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3
Хе-хе, свежа тема   bouquet
Освен стандартните глупости от сорта - като кажеш, че кърмиш, да се втренчат в гърдите ти, или (това най ми е писнало) при вида на Соня, разперила бузи като корабни платна и гледаща като примадона в блясъка на седемте си и половина кила (на 4 месеца), невярващо "Ауууууу, ама тя само на кърма ли? Само на кърма !!??!!", най-любимото ми е включването от баба и мама по повод даването на вода:
"Ама тя ТРЯБВА да пие вода, човек не може да живее без вода!"
Аз: "Е то в кърмата има най-вече вода, пък и освен това тя не иска да пие вода и плюва"
Те: "Ти не я подслаждаш достатъчно, трябва да слагаш повече захар"
Аз: "Захарта ще я дехидратира"
Те: "Глупости, кърмата е сладка и затова трябва да подслаждаш водата за да я пие."
Аз:  ooooh! (все пак съм биологът в семейството)
Добре де, викам, как бабите ви са пили вода като бебета, при положение, че не е имало ни биберони, ни нищо.
След дружния мисловен напън, отговорът беше "Ми топели са им парцал и така са им давали."
Парцал.
За Бога!

# 406
  • Мнения: 2 837
Цитат
След дружния мисловен напън, отговорът беше "Ми топели са им парцал и така са им давали."
Парцал.
newsm78 Laughing newsm47

# 407
  • София
  • Мнения: 12 267
След дружния мисловен напън, отговорът беше "Ми топели са им парцал и така са им давали."
Парцал.
За Бога!
   И аз винаги съм се опитвала с това да ги затапя, но парцала ми разби детските фантазии  Shocked

# 408
  • София
  • Мнения: 2 162
Това не е много по темата, ама ми се искаше да споделя бисера на дъщеря ми. Млякото ми вече явно е намаляло драстично, защото Роси от няколко дни вечер се оплаква след 2-3 минутно цокане, че няма вече и сочи нещастно гърдите ми. Като й кажа, че го е изпила и вече няма, тя казва "Ами хайде купи и сипи". Laughing

# 409
  • Мнения: 875
Цитат
След дружния мисловен напън, отговорът беше "Ми топели са им парцал и така са им давали."
Парцал.
newsm78 Laughing newsm47

и аз се извинявам за оф-а, но не само, че са им топели парцал с вода, но и са им дъвчели храна, която увивали с парцал и са им давали да "ядат"   Sick . и то на по няколко месеца.

# 410
  • Мнения: 3

[/quote]

и аз се извинявам за оф-а, но не само, че са им топели парцал с вода, но и са им дъвчели храна, която увивали с парцал и са им давали да "ядат"   Sick . и то на по няколко месеца.
[/quote]

  Joy  Joy  Joy newsm20  Joy  Joy  Joy
леле.... трябва да пробвам.... някакъв специален парцал ли трябва или може и този за пода

# 411
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Те ти булка Спасовден... Без коментар...

Тема във форума... Майка пита за кърменето и какви лекарства може да пие... Защото се разболява, вдига и температура, с една дума - грип... Една потребителка вещо се включва...

Цитат на: Потребител
И аз знам за парацетамола, че може - даже доскоро го пих, тъй като бях вдигнала температура. И аз кърмя и не пречи. Много е важно и да пиеш витамин С, а също и да си следиш температурата, тъй като ако имаш над 38 градуса трябва да се цедиш и така да му даваш, тъй като млякото било мн горещо и бебето може да получи разтройство или да повръща. В случай, че вдигнеш мн висока температура може да изпиеш един течен аналгин, но най помага разтривка с оцет, колкото и да е гадно.

# 412
  • Мнения: 5 401
...
Цитат на: Потребител
И аз знам за парацетамола...

Боже, Боже.... Отчайвам се от такива коментари!  Shocked  Close

П.П. Ana2  newsm51

# 413
  • Мнения: 3 718
Ма как бе, ша го опариш детето с това горещо мляко. Ама ако не ти се цеди, слагаш циците за 10 минути във фризера и даваш директно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 4 145
Това не е много по темата, ама ми се искаше да споделя бисера на дъщеря ми. Млякото ми вече явно е намаляло драстично, защото Роси от няколко дни вечер се оплаква след 2-3 минутно цокане, че няма вече и сочи нещастно гърдите ми. Като й кажа, че го е изпила и вече няма, тя казва "Ами хайде купи и сипи". Laughing

Ох, това е много готино  Heart Eyes
И моята щерка вече го научи това със вдигането на раменцата и нещастния поглед, че вече няма мляко, но тя не говори още... това от дългото кърмене ще да е  hahaha

# 415
  • София
  • Мнения: 2 296
Ма как бе, ша го опариш детето с това горещо мляко. Ама ако не ти се цеди, слагаш циците за 10 минути във фризера и даваш директно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Joy Joy Joy
Това е върха!
Става страст на кристали,както се казваше в една реклама на мастика.

# 416
  • Мнения: 2 614
То не е толкова смешно, колкото трагично...
Има една млада майка, която насочвах за кърменето. В началото кърмеше от гърда, след това се отказа и мина на цедене и така вече 3 месеца. Каза, че е по-спокойно и не и е трудно.  Хубавото беше, че в началото педиатърката я подкрепяше и и каза никаква вода, чайове, захранване до 6-ия месец.
Преди 1 седмица излезнаха някакви пъпчици на бебето и тя отиде при педиатърката, която явно е екстрасенс  Twisted Evil защото погледнала бебето и мъдро заключила - Алергично е от кърматат ти!!!  #2gunfire (мразя този емотикон, но сега ще го изпълзвам)  Давай АМ, и момичето (на 20 години е) естествено се изплаши и без да поиска изследвания на кърмата, кръвни на бебето, казало добре...
И сега дава и АМ
и с всеки ден, все по-малко кърма...
АМАН от тези педиатри!  ooooh!

# 417
  • Мнения: 415
Мойто е диалог, първо:

Свеки влиза у нас, когато още твърдеше че нямам кърма, синът ми няма месец, и като ни вижда че се кърмим:
- Хм, що не му дадеш едно адапте!
- И защо да му дам?
- Е, щом имаш кърма.... - айде от нея да мине тоя път, но да се замисля имам ли всъщност.

После критерият за имане на кърма:
- Аз имах много кърма - поливах цветята (с кърма, изцедена след кърмене).

# 418
  • Мнения: 394


После критерият за имане на кърма:
- Аз имах много кърма - поливах цветята (с кърма, изцедена след кърмене).
rotfImbo rotfImao

# 419
  • Мнения: 982
После критерият за имане на кърма:
- Аз имах много кърма - поливах цветята (с кърма, изцедена след кърмене).

По този критерий съм зле.Едно цвете не съм поляла! hahaha

Общи условия

Активация на акаунт