Графики на БТ - коментари

  • 25 553
  • 315
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 91
Денис, добро утро! Т е 37.00 вече.
Имам въпрос - днес е 7-ми ден от предполагаемата О и искам да изследвам прогестерон, но лаб до нас не работи днес заради празничния ден, но ще работи утре.
Изследване на ден 8-ми би ли било показателно?
Благодаря Simple Smile
Добро да е! Hug
За Прогестерон-а ( пусни го заедно с Е2) - изследва се на 7-ми ден след О., за да се види до какви стойности е неговия пик. Ако се изследва 1-2 дни преди или след този ден, показва само дали е имало О. или не.
Но, ако нивата са ниски, като цяло + това че не е изследван точно на 7-ми ден след О., има вероятност, дори да не е сигурно дали е имало или не О.


Последно, моля да ме извиниш…
Ако е станало, пак ли ще бъде нисък?

# 61
  • София
  • Мнения: 36 042
Ако е станало, пак ли ще бъде нисък?
Да, може и да е нисък - трябва време, докато Прогестерона, при зачеване, започне да се повишава.
7-ми  ден след О., това е времето, когато започва имплантацията... дори не е и завършила.
Ако базовите ти нива са ниски - ще бъде нисък.

# 62
  • Мнения: 1 291
Здравей, Денис! Според теб кога е била овулацията? На 12 ден бях на УЗИ - доминантен фоликул 18.8. Температурата я меря орално.

# 63
  • София
  • Мнения: 36 042
Здравей, Денис! Според теб кога е била овулацията? На 12 ден бях на УЗИ - доминантен фоликул 18.8. Температурата я меря орално.
Скрит текст:
Здравей!
О. е била, според мен, на 14/15 ден от МЦ .... ако искаш да изследваш Прогестерон + Е2 ---> на 22 ден от МЦ.
Дано да е станало newsm10

# 64
  • Мнения: 1 291
Много благодаря, Денис! Flowers HibiscusЩе изследвам.

# 65
  • Мнения: 125
Добро утро и честит празник на именниците в групата! Бъдете здрави и носете имената си с гордост! 🍀
Моля за коментар по графиката ми до момента! БТ меря ректално, с галиев термометър, отбелязвала съм и часовете на измерване. Имам един пропуснат ден, в който пътувах и нямаше как да меря! Благодаря предварително!
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999

# 66
  • София
  • Мнения: 36 042
Добро утро и честит празник на именниците в групата! Бъдете здрави и носете имената си с гордост! 🍀
Моля за коментар по графиката ми до момента! БТ меря ректално, с галиев термометър, отбелязвала съм и часовете на измерване. Имам един пропуснат ден, в който пътувах и нямаше как да меря! Благодаря предварително!
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999

Здравей!
Липсващата стойност е важна, така че не мога точно да преценя, но най-общо, О. може да е била на 12-13-14 ден от МЦ.
Прави и тестове за О., с тях + БТ, О. се определя много по-точно.
Графиката е добре - имало е О., дано да е станало newsm10

# 67
  • Мнения: 125
Добро утро и честит празник на именниците в групата! Бъдете здрави и носете имената си с гордост! 🍀
Моля за коментар по графиката ми до момента! БТ меря ректално, с галиев термометър, отбелязвала съм и часовете на измерване. Имам един пропуснат ден, в който пътувах и нямаше как да меря! Благодаря предварително!
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999

Здравей!
Липсващата стойност е важна, така че не мога точно да преценя, но най-общо, О. може да е била на 12-13-14 ден от МЦ.
Прави и тестове за О., с тях + БТ, О. се определя много по-точно.
Графиката е добре - имало е О., дано да е станало newsm10

Благодаря, Денис! По принцип правя и тестове за О, този месец пропуснах, защото пътувах често и нямаше как! Ако се наложи, от следващият месец ги започвам отново! Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 291
Здравей, Денис! Направих изследването, както ме посъветва, днес, на 22ри ден. (Съчетах хормоните с контрола на щитовидните, които май са се влошили.) Как са резултатите според теб?

Графиката ми изглежда до момента така:  

Благодаря предварително!

# 69
  • София
  • Мнения: 36 042
Здравей, Денис! Направих изследването, както ме посъветва, днес, на 22ри ден.
Скрит текст:
(Съчетах хормоните с контрола на щитовидните, които май са се влошили.) Как са резултатите според теб?

Графиката ми изглежда до момента така:  

Благодаря предварително!
Здравей!
Прогестеронът показва, че е имало О., но може да е по-висок... може Пролактина да е висок и той да потиска синтеза на Прогестерон, .... защото ТСХ е висок и показва, че си с Хипофункция на ЩЖ.
Или, ако коригираш ТСХ, това през Пролактина, това ще повлияе добре синтеза на Прогестерона ( грубо казано).

Нищо притеснително, това лесно се коригира/контролира... и не е пречка за зачеване и/или износване ( ако направиш каквото трябва, за да сведеш риска до минимум).

# 70
  • Мнения: 1 291
Благодаря ти! Принципно пия Еутирокс 25 мкг, но последните месеци бях несериозна и не спазвах точно инструкциите винаги за 30 мин. преди кафето, на моменти и забравях и да пия. Ноември бях последно на ендокринолог и имах резултат 1.6. Лекарят каза, че при това положение, нямало и нужда да пия, но заради опитите за бебе може продължа. Това ме накара да се поотпусна и резултата е налице. Confused
Какво ще ме посъветваш, да ходя ли другата седмица за корекция на дозата, или да пия месец стриктно Еутирокса и тогава да направя нови изследвания?

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 16:18 от Кукумицина

# 71
  • София
  • Мнения: 36 042
Благодаря ти! Принципно пия Еутирокс 25 мкг, но последните месеци бях несериозна и не спазвах точно инструкциите винаги за 30 мин. преди кафето, на моменти и забравях и да пия. Ноември бях последно на ендокринолог и имах резултат 1.6. Лекарят каза, че при това положение, нямало и нужда да пия, но заради опитите за бебе може продължа. Това ме накара да се поотпусна и резултата е налице. Confused
Какво ще ме посъветваш, да ходя ли другата седмица за корекция на дозата, или да пия месец стриктно Еутирокса и тогава да направя нови изследвания?
30 мин. преди кафето не е достатъчно, защото кофеина намалява действието с около 1/3, т.е. дозата става по-ниска.
Приемай тази доза 2 часа преди хранене и кафе и след месец прием, пусни контрола ( ТСХ,Т4 и Т3).
При теб Т4 е нисък - трябва да е в горните 25%.
Опитай прием по моята схема ( проверена и позволена от много Ендокринолози  вече  и прилагана от много момичета в този и други сайтове ) - аз го пия около 2.30ч. през нощта и ставам в 5.30 - 6.00  и така мога да си пия кафе, добавки и т.н.
Приема го по този начин от доста години и толкова съм свикнала и ми е станало навик, че отдавна, около този час,  сама се събуждам, изпивам го, отивам до WC, отново си лягам и продължавам да спя. Много бързо се свиква.

# 72
  • Мнения: 1 291
Ще опитам, Денис! Аз ставам обикновено в 6 (тогава си и меря БТ). Направо по твоята схема от тази нощ започвам. Не ми е проблем да го пия в 2 и 30. По-трудното е да не пиеш кафе сутрин на ставане Ill Въобще не съм знаела, че трябва толкова време преди консумиране на каквото и да било, да се пие. Първият път лекарят каза 20 мин, после имах корекция от 50 мкг (преди аборта) и каза - 30 мин, после пак - 25 мкг - 30 мин. Дано даде резултат твоята схема. След месец ще видим...

# 73
  • Мнения: 125
Добро утро!
Моята БТ продължава да е над 37 С. От снощи обаче имам и ПМС! Кога според Вас най-рано мога да направя ТБ, ако не дойде М? Благодаря предварително и успешна седмица на всички! Simple Smile
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999

# 74
  • София
  • Мнения: 36 042
Добро утро!
Моята БТ продължава да е над 37 С. От снощи обаче имам и ПМС! Кога според Вас най-рано мога да направя ТБ, ако не дойде М? Благодаря предварително и успешна седмица на всички! Simple Smile
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999
Добро да е и за теб!
Графиката е супер, но е рано за тест - направи го след 2-3 дни.
 
ПМС има и при бременност и при липсата на такава.
Дано да е станало Peace

Общи условия

Активация на акаунт