Графики на БТ - коментари

  • 24 417
  • 309
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 125
Добро утро!
Моята БТ продължава да е над 37 С. От снощи обаче имам и ПМС! Кога според Вас най-рано мога да направя ТБ, ако не дойде М? Благодаря предварително и успешна седмица на всички! Simple Smile
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999
Добро да е и за теб!
Графиката е супер, но е рано за тест - направи го след 2-3 дни.
 
ПМС има и при бременност и при липсата на такава.
Дано да е станало Peace

Благодаря отново Денис! Ще изчакам още малко! Simple Smile

# 76
  • Мнения: 56
Здравейте,
за пръв път пиша тук. От няколко месеца меря БТ, като предишния месец имах задържан фоликул и се наложи да предизвикаме цикъл с Дуфастон. Отдавам го на това, че точно в дните на овулация бях с Ковид. Нямам СПКЯ, нито ИР. Хормоните на Щитовидната жлеза ги поддържам в норма и изследвам редовно. Този месец докторката реши да проследи дали ще имам доминантен фоликул и дали ще се спука съответно. На 4ти ден от цикъла правих хормони, които бяха в норма.  На 10тия ден при преглед видя фоликул 13 мм, на 12 ден беше 15 мм. Следващите няколко дни бяха почивни, а и аз не успях да изляза от работа и успях да ида на лакер на 19ти ден. Видя се спукан фоликул и ендометриум 1,1 см, но точно кога се е спукал не ми стана ясно. Правих и тест за ову на ClearBlue, който отчете положителе резултат на 15 ден. От няколко дни температурата ми много варира, като до сега не съм имала стойности от 37,4 . Бих искала да попитам, възможно ли е да е резулат от температурата в стаята, която спя? Нормално ли е темп постоянно да се променя? И също така приблизително кога според вас да очаквам следващата си М.?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … erLoginName=jo_mi

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 10:37 от J_M91

# 77
  • София
  • Мнения: 35 976
Здравейте,
за пръв път пиша тук. От няколко месеца меря БТ, като предишния месец имах задържан фоликул и се наложи да
Скрит текст:
предизвикаме цикъл с Дуфастон. Отдавам го на това, че точно в дните на овулация бях с Ковид. Нямам СПКЯ, нито ИР. Хормоните на Щитовидната жлеза ги поддържам в норма и изследвам редовно. Този месец докторката реши да проследи дали ще имам доминантен фоликул и дали ще се спука съответно. На 4ти ден от цикъла правих хормони, които бяха в норма.  На 10тия ден при преглед видя фоликул 13 мм, на 12 ден беше 15 мм. Следващите няколко дни бяха почивни, а и аз не успях да изляза от работа и успях да ида на лакер на 19ти ден. Видя се спукан фоликул и ендометриум 1,1 см, но точно кога се е спукал не ми стана ясно. Правих и тест за ову на ClearBlue, който отчете положителе резултат на 15 ден. От няколко дни температурата ми много варира, като до сега не съм имала стойности от 37,4 . Бих искала да попитам, възможно ли е да е резулат от температурата в стаята, която спя? Нормално ли е темп постоянно да се променя? И също така приблизително кога според вас да очаквам следващата си М.?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … erLoginName=jo_mi
Здравей!
Ако е имало О., може да е била на 16/17 ден от МЦ... следваща М. - след 30/31-ви ден от МЦ.
Ако е имало О . и всичко с нея е наред, БТ за ЛФ трябва да е 37,1-37,3  в тези граници ... инцидентно стойности 37.4 не са проблем.
Графиката дотук е добре, не се притеснявай... все пак си била и болна... и допускаме, че графиката може и да не е много обективна.

# 78
  • Мнения: 1 976
Има ли разлика в Бт непосредствено преди цикъл ако оредстои цикъл или има бременност?

# 79
  • София
  • Мнения: 35 976
Има ли разлика в Бт непосредствено преди цикъл ако оредстои цикъл или има бременност?
Не. По БТ не може да се прецени дали има или не бременност, преди да има някакво закъснение.
Закъснение на М. е, не ти кога си мислиш, че трябва да ти е следващата М. Simple Smile , а когато са минали повече от 14 дни, след О.
Деня на О. не е фиксиран и той може да се променя... и до 1-3 дни е нормално, ако са 7-8 дни може да показва проблем с МЦ и самата О.

За БТ:
Ако е имало О. и всичко с нея е наред, при нормален МЦ... разликата в БТ, ФФ:ЛФ трябва да е 0,4-0,6оС
ЛФ средно е около 14 дни... ако е по-вече е по-скоро инцидент, ако е по-малко не е много добре, ако е под 12 дни показва вече проблем ( с яйцеклетката, синтез на прогестерон, със самото ЖТ...т.н. дефект на ЛФ)
След О. БТ се повишава от 1 до 5 дни, ако тези дни са повече - показва проблем... какъв - може да пoкажат хормоните или преглед с УЗ.
- при спазване на всички условия на измерване :
Ако БТ се задържи висока повече от 16 дни има вероятност да има бременност
Ако БТ се задържи висока повече от 20 дни, почти е сигурно, че има бременност.


# 80
  • Мнения: 56
Здравейте, отново и от мен. Последните 2 дни меря БТ 1 час по - рано. Дали това би могло да има влияние или да отпиша и този месец. Предварително Ви благодаря и моля да извините ако питам глупости.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … erLoginName=jo_mi

# 81
  • София
  • Мнения: 35 976
Здравейте, отново и от мен. Последните 2 дни меря БТ 1 час по - рано. Дали това би могло да има влияние или да отпиша и този месец. Предварително Ви благодаря и моля да извините ако питам глупости.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … erLoginName=jo_mi
Здравей!
Да, има вероятност БТ да е по-ниска от по-ранното измерване.
Докато няма М. - шанс има Peace

# 82
  • Мнения: 56
Здравейте, отново и от мен. Последните 2 дни меря БТ 1 час по - рано. Дали това би могло да има влияние или да отпиша и този месец. Предварително Ви благодаря и моля да извините ако питам глупости.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … erLoginName=jo_mi
Здравей!
Да, има вероятност БТ да е по-ниска от по-ранното измерване.
Докато няма М. - шанс има Peace

Благодаря ти за бързия отговор. Ще постискам палци още малко.

# 83
  • Мнения: 54
Здравейте, как ви се струва графиката ми до момента? Кога е била О? Миналия месец я засичах с тестове и беше към 11-12 ден.

# 84
  • София
  • Мнения: 35 976
Здравейте, как ви се струва графиката ми до момента? Кога е била О? Миналия месец я засичах с тестове и беше към 11-12 ден.
Скрит текст:
Здравей!
О. може да е била на 15/16 ден от МЦ.
Графиката е добре дотук, дано да е станало Peace
ПП.
O. настъпва от 12 до 48 час, след пика на ЛХ или след (+) тест за О.

# 85
  • Мнения: 54
Благодаря за бързия отговор Blush

Здравейте, как ви се струва графиката ми до момента? Кога е била О? Миналия месец я засичах с тестове и беше към 11-12 ден.
Скрит текст:
Здравей!
О. може да е била на 15/16 ден от МЦ.
Графиката е добре дотук, дано да е станало Peace
ПП.
O. настъпва от 12 до 48 час, след пика на ЛХ или след (+) тест за О.

# 86
  • Мнения: 48
Здравейте момичета ,може ли коментар на моята графика ☺ Меря бт ректално сутрин в 6.30, цикълът ми обикновенно е 30 дни.

# 87
  • София
  • Мнения: 35 976
Здравейте момичета ,може ли коментар на моята графика ☺ Меря бт ректално сутрин в 6.30, цикълът ми обикновенно е 30 дни.
Скрит текст:
Здравей!
Графиката е добре дотук, но все още, не показва кога е била О.
По графика, О. се определя 4-5 дни, поне, след като е минала. Действайте докато БТ се повиши и се задържи висока.

# 88
  • Мнения: 48
Здравейте момичета ,може ли коментар на моята графика ☺ Меря бт ректално сутрин в 6.30, цикълът ми обикновенно е 30 дни.
Скрит текст:
Здравей!
Графиката е добре дотук, но все още, не показва кога е била О.
По графика, О. се определя 4-5 дни, поне, след като е минала. Действайте докато БТ се повиши и се задържи висока.
Много благодаря Денис 🤗 Знаех си ,че е рано ,но не издържах .Ще пиша отново след    седница 😊

# 89
  • Мнения: 79
Здравейте! Като за първи месец опити не съм следила БТ, но друго ми направи впечатление. По принцип след овулация покачвам телесна темп до 37.2, сега след тази овулация имам и дни с по 37,5. Нормално ли е за ранна бременност това, ако съм забременяла? Или е прекалено много? Не съм настинала или болна.. просто ме притеснява да не е прекалено висока и ако има нещо да навреди на бебето..

Общи условия

Активация на акаунт