Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 45

  • 20 747
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 585
Искам да си направя млечна салата. Виждам доста рецепти с кисело мляко. Мога ли да ползвам катък? Ако да, може ли да ми препоръчате марка?
Благодаря предварително Simple Smile

# 676
  • Мнения: 13 122
Купен катък няма нищо общо с това дето трябва да бъде... само името му е катък, обикновено е пастет от цедено мляко и сирене, че може и мазнина да са му добавили, кой знае каква.

# 677
  • Мнения: 2 585
Ами за съжаление нямам възможност да си правя всичко. Поне трябва да избера най-малкото зло..

# 678
  • Мнения: 13 122
То не е и никак лесно да се направи домашен катък, освен че е сезонно правенето му, нямах това предвид. По-скоро да не се занимаваш да търсиш че и без това няма да е нещо кой знае колко хубаво.
Бих си направила малко на твое място, щом ти се е прияла толкова. Но бих си изцедила млякото вкъщи, купеното цедено май и с разни нишестета го сгъстяват. От един път хапване на малко количество не ми звучи чак толкоз пък страшно, все пак вяма да е количество за наяждане я.
Правила съм и с пасирана извара, ако прецениш че те устройва,макар че вкусът не е съвсем същият.

# 679
  • Мнения: 2 585
Днес изядох две лъжици от купена от магазина, но като прочетох колко захар има 5г на 100 грама… а кой знае колко нишесте. По-зле от това не знам дали може да е 😂

# 680
  • Мнения: 31 991
Ами за съжаление нямам възможност да си правя всичко. Поне трябва да избера най-малкото зло..

Ми купувай неща без нишестета и захари. Качествени.

Днес си направих пак разядка с извара. Ама без чесън, че на работа ще ходя.
С чушки, смлени сурови ядки, зехтин, магданоз и сол.
Пак е вкусничко. Сложих и от скира. Супер стана.

# 681
  • Мнения: 13 122
Той тоя скир май само в нещо такова може да се пробута, супер станен е и не ми е ясно какво толкова му се радват хората. Е, то май му се радват само тези дето ядат подсладените варианти де Grinning

# 682
  • Мнения: 31 991
Май така ще се окаже.
Ама тази разядка по-добре с кашквалена извара да си я правя.

# 683
  • Мнения: 13 122
Днес изядох две лъжици от купена от магазина, но като прочетох колко захар има 5г на 100 грама… а кой знае колко нишесте. По-зле от това не знам дали може да е 😂
Ако говориш за салата Снежанка от магазина, тя е хептен зле вече. Последно като се загледах май видях и майонеза в изброените съставки. Минало край Снежанка, ще ме извиняват. Купуваш някакво сравнително свястно кисело мляко, цедиш и си правиш у вас и ще е в пъти по-добро нещо дори с купеното кисело мляко.  Хем ще си сложиш сол и прочие колкото на теб ти е вкусно, а и няма да са престояли тия нарязани краставици кой знае колко дена както в тая в магазина.
Скрит текст:
Това упражнение с цеденето на млякото винаги съм го мразела, та с годините съм открила и по-лесни начини от тензух, че пране на тензуха после, че още куп глупости. В голям филтър за кафе се цеди най-лесно Grinning Примерно от тези големите еднократни хартиени става идеално.

# 684
  • Мнения: 4 612
Аз пък срязвам кофичката по дължина с макетен нож (все едно се е сцепила) и оставям в хладилника да се изцеди (в купичка е кофичката, да не бърша хладилника както когато “открих” този метод) и за една нощ си имам “мързеливо” цедено мляко Blush

# 685
  • Мнения: 13 122
Аз пък срязвам кофичката по дължина с макетен нож (все едно се е сцепила) и оставям в хладилника да се изцеди (в купичка е кофичката, да не бърша хладилника както когато “открих” този метод) и за една нощ си имам “мързеливо” цедено мляко Blush
Този номер го бях забравила, върши работа наистина. Личи си че цедя мляко по веднъж на високосна... ама не всяка високосна де Grinning Трябва някой ден да пробвам с цеден кефир как ще стане такава салата.

# 686
  • Мнения: 2 585
Ами за съжаление нямам възможност да си правя всичко. Поне трябва да избера най-малкото зло..

Ми купувай неща без нишестета и захари. Качествени.

Днес си направих пак разядка с извара. Ама без чесън, че на работа ще ходя.
С чушки, смлени сурови ядки, зехтин, магданоз и сол.
Пак е вкусничко. Сложих и от скира. Супер стана.

Ами аз имам желание да купувам качествени неща, само дето не ми е ясно къде ги продават тези качествени неща?!
Обиколих всички био магазини в София, не успях да намеря никъде сметана за готвене - истинска сметана, а ме имитиращ продукт и да е без захар. Единствено ми пробутаха бадемово брашно 20 лева - 250 грама…

Ако може някой да ми препоръча конкретни марки продукти, а за София ако има и адекватен магазин..

# 687
  • Мнения: 14 966
Соня, в лидъл има животинска сметанка 30 процента, 200 грама в синя кутийка.
Бадемово брашно по 4 лева.
Аз оттам купувам.
За кисело мляко нашето ел би било добро

# 688
  • Мнения: 2 585
Соня, в лидъл има животинска сметанка 30 процента, 200 грама в синя кутийка.
Бадемово брашно по 4 лева.
Аз оттам купувам.
За кисело мляко нашето ел би било добро

Благодаря!


Сутрин знам, че доста хора закусват яйца, аз както вече споменах не ми понасят и не мога да ги ям.  Закусвам кисело мляко с ленено семе и ягоди, макар да разбрах, че и киселото мляко не е на 100% ОК.
Какво друго хапвате за закуска?

# 689
  • Мнения: 952
Можеш да закусваш с това, с което обядваш или вечеряш.

Общи условия

Активация на акаунт