Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 45

  • 20 662
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 585
И всички на кето режим, ако не ядат яйца ядат риба, кюфтета и пържоли от 9 часа сутринта ли.. това звучи абсурдно..

# 691
  • Мнения: 14 966
Ноправи си кето хлебче , разрежи го по средата и вътре листо от маруля и всякакви там кашкавал, сирена, аз го правя с масло и шарена сол. По изключение и за вечеря 😚
Може и палачинки с пълнеж, може и разни фокачи имаше в темата.

# 692
  • Мнения: 2 585
Ноправи си кето хлебче , разрежи го по средата и вътре листо от маруля и всякакви там кашкавал, сирена, аз го правя с масло и шарена сол. По изключение и за вечеря 😚
Може и палачинки с пълнеж, може и разни фокачи имаше в темата.
Може ли Вашата рецепта за кето хляб щом е изпробвана. Пробвах няколко с бадемово брашно и явно правя нещо грешно стават много ронливо..
благодаря предварително!

# 693
  • Мнения: 2 161
И всички на кето режим, ако не ядат яйца ядат риба, кюфтета и пържоли от 9 часа сутринта ли.. това звучи абсурдно..

Повечето на кето не закусват.

# 694
  • Мнения: 14 966
Аз правя на око обаче.
Едно яйце, после слагам бадемово брашно, после кисело мляко с малко сода или бакпулвер. С бакпулвер е по-добре, за да не мирише. Подправка по вкус, и после пека на максимална степен  в микровълновата 5 минути.
Веднъж за съфорумка в темата снимах и етапи, да не си се надявам на "блогърството".
Но ето как става :
Скрит текст:





# 695
  • Мнения: 2 585
Много благодаря. Ще пробвам още днес.

# 696
  • София
  • Мнения: 17 283
И аз не понасям всички възможни кето закуски, съответно не закусвам. Честно казано, по-лесно ми е от това да се мъча с яйца сутрин.
Хлебчетата стават, но с тях внимавам да ги ям рядко, само ако съм много закъсала, че си е бая бадем вътре Simple Smile Използвам тази рецепта, става идеално и бързо:
90-сек хлебче
1 яйце 
1 супена лъжица зехтин
3 супени лъжици брашно от бадеми 
1/2 кафена лъжица бакпулвер
Бърка се и се пече за 90 секунди в микровълнова.

# 697
  • Мнения: 14 966
Ти си бременна, не зная дали е удачно да се храниш толкова рестриктивно като нас.
Кога ще ни зарадваш с новина за бебче People Baby

Бърди, в моето слагам явно по-малко брашно, сигурно затова го пека по-дълго. То първо почва да се надига и да бълбука

# 698
  • Мнения: 536
От години Снежанката вкъщи я правим Без цедене на киселото мляко. Рядка. Става нещо средно между стандартна Снежанка и таратор. Идеално ни устройва всички вкъщи, и децата я хапват.
Скрит текст:
Ние пък подквасваме киселото мляко. Купуваме селско непроверено /от около 8 г. от един и същи човек, от който купува целия квартал, рискувах когато малката беше малка и ядеше повече мляко, не исках да давам магазинно/ - варим и подквасваме - първият път с кисело от месарница с пасли трева животни, вторият път и досега вече месец - със старото. За целта се ходи за мляко 1-нъж седмично горе-долу, 15 мин. отиват + варенето, което го правя докато правя нещо друго из кухнята така или иначе, за квасенето не отнема време. Това го пиша за тези, които нямат възможност да правят домашно, защото нямат време. Киселото мляко е доста бързо.
За вчерашните ми терзания - налагаше се да измеря, днес имам час при ендото, беше ми казала един ден да измеря преди и след хранене, исках да имам за целия ден, ако ме пита случайно Wink И така се почна, единият ден хванах висока, чак снощи ми беше ОК, три дни я свалях.
Скрит текст:
ОК за мен е 5.1. Случвало се е да хващам и 4.7, та и 4.4., в по-стриктния период обаче.
Инак отдавна бях решила да не меря, че дава големи отклонения, а мен много ме е страх.

Или не закусвам, или авокадо /вчера и днес съм така/, рядко яйца, че не ги обичам много, понякога зелениите ги ям сутрин - с риба някаква/аншоа, тон, копърка/, маслини, гъби.

# 699
  • Мнения: 2 275
А защо трябва всички да са на кето?
Всички ли сте с тежки заболявания като епилепсия, лаймска болест, спешна нужда да станете под 100 кг ?
Закусвам
- парче кашкавал и кафе със сметана
- шепа ядки и кафе със сметана
- лъжица тахан и кафе със сметана
- тиганици (1 яйце и лъжица тахан)
- и много различни печива , които съм публикувала в темите тук/ НВВМХ палео/темата със снимките.
Плосък бадемов хляб на Дени
https://healthywithdeni.com/2019/01/%d0%bf%d0%bb%d0%be%d1%81%d1% … 0%bb%d1%8f%d0%b1/
 и солените масленки на Веси (nosugar) са ми любими.
 Пека една тава и замразявам за бързи закуски.
https://nosugar.bg/maslenki/?fbclid=IwAR3rPYge8Ns4rVUuY6v8k66J_z … tzmQc_yW8NqvCrpm8
Обърнете внимание, че човек може да се храни нисковъглехидратно и без да яде месо сутрин, обед и вечер. Но трябва малко да се чете.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 12:31 от tania6

# 700
  • Мнения: 943
Таня6, можеш ли да споделиш нещо за лаймска болест и кето? Имам дете с лаймска, безсимптомно, хванато само по антитела, с 2 курса антибиотик. Лекарите не казват нищо особено, само изписват антибиотици.

# 701
  • Мнения: 2 585
Ти си бременна, не зная дали е удачно да се храниш толкова рестриктивно като нас.
Кога ще ни зарадваш с новина за бебче People Baby

Бърди, в моето слагам явно по-малко брашно, сигурно затова го пека по-дълго. То първо почва да се надига и да бълбука

И аз не съм особено сигурна дали е необходимо толкова да ограничавам всичко. Утре съм при АГ да коментирам и с него. Живот и здраве юни месец. Струва ми се толкова далечно 😂

# 702
  • Мнения: 2 275
Таня6, можеш ли да споделиш нещо за лаймска болест и кето? Имам дете с лаймска, безсимптомно, хванато само по антитела, с 2 курса антибиотик. Лекарите не казват нищо особено, само изписват антибиотици.
Съжалявам, не съм специалист.
Преди много години говорехме в темата за ВМНВХ и се въртеше едно видео за семейство в Австралия, жената с лаймска болест. Всички (и двете деца) бяха на кето т.е. ядяха само телешко месо, собствено производство. Изглеждаха прекрасно. Попадала съм и на други подобни случаи, но не съм задълбавала.
Мисля, че е от значение дали веднага е "хваната" и лекувана с антибиотик, какъвто е вашият случай или е открита много късно, твърде късно за лечение с антибиотик.
Чичко Google ми "изплю" това
https://bg.blogotirni.com/articles/kak-keto-dietata-mozhe-da-pomogne-za.html
Но нали си знаеш: проверяваш, препроверяваш информация и източници и....пак проверяваш, като си продължаваш предписаното от лекар лечение.
Евентуална и разумна промяна в храненето и без крайности,съобразено с вкус и портмоне.
....
Като споменах кето по-горе искам да припомня,че кето се постига и с гладуване (и със спорт,но тук не съм наясно как).
Дори в някои случаи "минава" по-добре. Като кажеш " на кето съм" всички ти обясняват колко е опасно, а като кажеш "гладувам по здравословни причини" те подкрепят/се възхищават/помагат/грижат/глезят.
И  няма нужда да се насилвате да ядете месо по цял ден.

# 703
  • Мнения: 2 161
Соня, аз съм в подобна ситуация, като теб. Позволявам си плодове като помело и грейпфрут. Кисело мляко обичам на таратор, шкембе чорба с лидълската сметана вместо мляко. За закуска може да хапнеш кашкавал с маслини и краставица. Аз си залагам и моркови и алабаш за сурова ферментация в буркан в кухнята. Зелен боб, грах също можеш да хапваш било като гарнитура или като основно. Кашкавал паниран с бадемово брашно, крекери от сусам с пармезан, спагети болонезе от тиквички, дробчета на фурна с домат,чушка, лук, морков... Просто ти подхвърлям идеи. Далеч не всичко е пържола и кюфте със салата.

# 704
  • Мнения: 2 585
Соня, аз съм в подобна ситуация, като теб. Позволявам си плодове като помело и грейпфрут. Кисело мляко обичам на таратор, шкембе чорба с лидълската сметана вместо мляко. За закуска може да хапнеш кашкавал с маслини и краставица. Аз си залагам и моркови и алабаш за сурова ферментация в буркан в кухнята. Зелен боб, грах също можеш да хапваш било като гарнитура или като основно. Кашкавал паниран с бадемово брашно, крекери от сусам с пармезан, спагети болонезе от тиквички, дробчета на фурна с домат,чушка, лук, морков... Просто ти подхвърлям идеи. Далеч не всичко е пържола и кюфте със салата.

Много благодаря!
В последните дни ям крем супи от тиква, броколи, спанак или карфиол и много сирене.., обикновена супа бих го нарекла от зелен боб. От киселото мляко за закуска не знам дали бих могла да се откажа, ям го с ягоди и ленено семе. Изпекох тиква.. От плодовете в общи линии ям главно ягоди и боровинки. Позволявам си да изям по един портокал и ябълка през деня. Вечер пак малко ягоди. Зелена салата или домати със сирене..
Аз по начало не съм от тези, които ядат кой знае колко много, а когато и малкото което ядях е тесто е още по-сложно.

Сигурна съм, че дори не сте чували за по-злояд човек от мен 😂

Общи условия

Активация на акаунт